همیشه دانستن اینکه چه مواد غذایی به بهترین وجه برای بدن شما تأثیر می گذارد ، آسان نیست ، به ویژه هنگامی که مبتلا به بیماری کرون یا کولیت اولسراتیو هستید. رژیم و رژیم غذایی شما بخش عمده ای از زندگی با بیماری التهابی روده (IBD) است ، اما هیچ رژیم واحدی وجود ندارد که برای همه مفید باشد.

تغذیه نه تنها علائم IBD ، بلکه بر سلامت و رفاه کلی شما نیز تأثیر می گذارد. بدون مواد مغذی مناسب ، علائم بیماری کرون یا کولیت اولسراتیو شما می تواند عوارض جدی از جمله کمبود مواد مغذی ، کاهش وزن و سوء تغذیه ایجاد کند.

ما چندین نکته برای یک رژیم غذایی سالم و مناسب و غنی از مواد مغذی داریم. این نکات فقط برای اهداف آموزشی است. برای کمک به شما در تهیه یک برنامه غذایی شخصی ، باید با پزشک یا یک متخصص تغذیه متخصص IBD همکاری کنید.

گفتگوی زنده ما در فیس بوک را با امیلی هالر ، متخصص تغذیه ثبت شده در پزشکی میشیگان تماشا کنید! برای شنیدن حقایق رژیم غذایی امیلی ، ایجاد اسطوره های دزدگیر ، صحبت در مورد محدودیت ها ، و برجسته کردن تحقیقات در حال انجام ، هماهنگ شوید.

تهیه و برنامه ریزی غذا
در حالی که برنامه ریزی وعده های غذایی متناسب با اندازه وجود ندارد ، این نکات می تواند شما را به سمت بهتر تغذیه روزانه راهنمایی کند:

روزانه چهار تا شش وعده غذایی کوچک میل کنید.

هیدراته بمانید – به اندازه کافی بنوشید تا ادرار تان روشن شود تا آب آن زرد شود – با آب ، آب گوجه فرنگی ، آب گوجه فرنگی یا محلول ضد آب.

به آرامی بنوشید و از استفاده از نی خودداری کنید ، که می تواند هوای شما را هدر دهد ، و این ممکن است باعث گاز شود.

از قبل وعده های غذایی را آماده کنید ، و آشپزخانه خود را با غذاهایی که خوب تحمل می کنید نگه دارید (لیست زیر را ببینید).

از روشهای ساده پخت و پز استفاده کنید – جوش ، کوره ، بخار ، شکر و آب. متخصص گوارش

از یک ژورنال غذایی برای پیگیری آنچه می خورید و علائمی که ممکن است تجربه کنید استفاده کنید.

 

غذا خوردن هنگامی که شما در شعله ور هستید
غذاهای خاصی وجود دارد که ممکن است بخواهید از بروز آنها در هنگام شعله ور شدن در IBD اجتناب کنید ، و سایر مواردی که ممکن است به شما کمک کند بدون داشتن وخیم تر شدن علائم ، مقدار مناسب مواد مغذی ، ویتامین ها و مواد معدنی را بدست آورید.

تیم مراقبت های بهداشتی شما ممکن است شما را به عنوان یک رژیم غذایی حذف از بین ببرد ، که در آن از خوردن برخی غذاها به منظور مشخص کردن علائم محرک استفاده می کنید. این فرایند به شما کمک می کند تا غذاهای معمول را برای جلوگیری از شعله ور شدن در آنها شناسایی کنید. رژیم های غذایی از بین بردن فقط باید تحت نظارت تیم مراقبت های بهداشتی و یک متخصص تغذیه انجام شوند تا اطمینان حاصل شود که شما هنوز هم مواد مغذی لازم را دریافت می کنید.

برخی از غذاها ممکن است باعث گرفتگی ، نفخ و / یا اسهال شوند. در صورت تشخیص تنگی ، تنگ شدن روده ناشی از التهاب یا بافت زخم ، یا باید جراحی اخیر انجام شود ، باید از بسیاری از غذاهای محرک نیز جلوگیری کرد. بعضی از غذاها می توانند هضم راحت تر داشته باشند و مواد مغذی مورد نیاز بدن را برای شما تأمین کنند.