ایران است که انکار آن نگهبانان مرزی ضرب و شتم و شکنجه مجبور افغانستان به یک رودخانه که در آن برخی غرق شدند. دولت افغانستان راه اندازی کرده است یک تحقیق و وعده داده شده “لازم” عمل است.

دولت افغانستان در حال بررسی است و گزارش می دهد که مهاجران غیرقانونی در تلاش برای ورود به ایران غرق شدند پس از مجبور شدن به یک رودخانه توسط عربستان.

این رویداد در روز جمعه هنگامی که ده ها تن از مهاجران افغان در تلاش برای عبور غیر قانونی به ایران از هرات.

حداقل هفت مهاجر شده و غرق و دیگری 30 گم شده, گزارش AFP news agency, با استناد به یک حکومت رسمی.

‘ضرب و شتم و شکنجه’

مهاجران بودند مورد ضرب و شتم و شکنجه قبل از اینکه مجبور به Harirud رودخانه که در آن “تعدادی از آنها غرق شدند و برخی جان سالم به در برد گفت:” کمیسیون مستقل حقوق بشر روز یکشنبه پس از صحبت با بازماندگان.

این Harirud حوضه رودخانه است که توسط مشترک افغانستان و ایران و ترکمنستان.

ادامه مطلب: Coronavirus: دوران سخت پیش رو که افغانستان در تلاش برای مدیریت همه گیر

Coronavirus شیوع در ایران دیدم ده ها هزار نفر از مهاجران افغان ترک و بازگشت به کشور خود. این باعث نگرانی است که آنها می تواند ویروس را به جنگ زده کشور است که مجهز به بیمار مقابله با شیوع.

در ولایت هرات شده اند وجود دارد 541 موارد تایید شده و 13 مرگ و میر – اکثر موارد بودند در بازگشت از ایران.

ایران شروع به کاهش برخی از coronavirus محدودیت های بسیاری را آغاز کرده اند به عنوان بازگشت به ایران در جستجوی کار گزارش AFP.

ادامه مطلب: چگونه coronavirus تغییر کرده ایرانیان از نظر ایمان

افغانستان وزارت امور خارجه گفت: رسیدگی به این حادثه راه اندازی شده است. ارزیابی اولیه پیشنهاد حداقل 70 افغان درگیر شدند در این حادثه گزارش خبرگزاری رویترز با استناد به یک افغان رسمی.

ایران حادثه صورت گرفت

کنسولگری ایران در هرات را رد کرد و گزارش و گفت: هیچ اتباع افغانستان دستگیر شده بود در این منطقه است.

“ماموران مرزی جمهوری اسلامی ایران را تکذیب کرد, وقوع هر گونه حوادث مربوط به این کار را در خاک کشور ما” گفت: عباس موسوی یک ایرانی سخنگوی وزارت خارجه در بیانیه ای در روز یکشنبه.

بیشتر بخوانید: آمریکا حاضر به انتشار اطلاعات در حملات طالبان در افغانستان — دیده بان

طالبان یک افغانستان مبتنی بر گروه های شبه نظامی که در حال حاضر در در-و-خاموش مذاکرات با دولت افغانستان را محکوم کرد این حادثه در بیانیه ای با دعوت از ایران برای راه اندازی خود را بررسی و “به شدت مجازات عاملان.”

برخی از 1.5 تا 3 میلیون پناهنده افغان زندگی و کار در ایران, بسیاری از را به عنوان دستمزد کارگران در پروژه های ساخت و ساز.

مقامات افغان گفت که این اولین بار نیست که افغان ها کشته شده بودند توسط پلیس ایران پی 920 کیلومتر (520 مایل) مرز.

kmm/mm (ایسنا/AFP)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de