مرموز کویر برج از ازبکستان را از دست داده و تمدن

We سوار از خیوه در روز روشن و تاول صبح تابستان. مشترک تاکسی گذشت بیش از رودخانه آمودریا زننده با برف هیمالیا ذوب و سوار بر گذشته غنی و زمینه های آبیاری و دور از عظیم گنبد مساجد و قرون وسطی, کاشی کار ازبکستان جاده ابریشم شهرستانها. ما سر به سابق اتحاد شوروی در آسیای مرکزی کشور را مناطق خشک شمال غربی مرز.

ما گروه کمی از برگشت بود و دنبال چیزی برای تحریک ما گنبد-از حواس. هنگامی که ما ضربه پانوراما کویر افق پهن. به آرامی سه تلخ کوه قلعه از Ayaz کالا از بدلندز در فاصله وحشی بیرون زدگی از تاریخ اعماق. آنها می خواهم رها شده است و در قرن هفتم بعد از میلاد پس از بیش از یک هزاره از پراکنده مسکونی.

در حدود 1200 سال قبل از کشف دوباره توسط اتحاد جماهیر شوروی شناسان آنها می towered بالاتر از مردم ترک توسط نامنظم همیشه در حال تغییر آب آمودریا. این و دیگر کلاس کویر قلعه خال خال در سراسر شمال غرب ازبکستان, آخرین بقایای خوارزم باستانی تمدن که شکوفا برای یک هزاره در آمودریا دلتا بین شنهای کیزیل قوم و کارا کوم. این بود تاریخچه های ما از دست رفته در شهرستانها قرون وسطی سرنخ سمت چپ توسط یک تمدن مرموز بسیاری از ما تا به حال هرگز از شنیده می شود. و این قلعه در Ayaz کالا افراطی ترین مثال های از راه دور و ناهموار سازه های ساخته شده توسط Khorezmians. در زمستان آنها تحت پوشش در یخ و برف و توفان سرد صحرا باد. در تابستان درجه حرارت رسیدن به بالا دهه نود. باد ضربه و قلعه هنوز هم ایستاده.

Ayaz کالا 1 بالا قلعه شگفت آور است بی واسطه پورتال به یک بسیار کهن جهان است ، unrestored آکروپلیس. بالا رفتن از حماسه رخنمون آن ساخته شده من احساس می کردم قدم به قرن چهارم قبل از میلاد زمانی که این دیوار ساخته شد و تقریبا انتظار می رود برای دیدن باستان Khorezmians زحمتکش در. زمانی که من وارد از طریق گل, دروازه, تمام من تو را دیدم یک تخت هفت هکتار وسعت است که به نظر می رسد تمام وجود تا کنون بوده است. هیچ مدرکی وجود ندارد که که تا کنون وجود دارد دائم خانه در اینجا. قدیمی ترین نظریه ها نشان می دهد که این قلعه قرار دارد یک پادگان نظامی زندگی در چادر و یا نی کلبه عبور مانند ما. دالان شناخته شده به عنوان کمانداران’ گالری اجرا در امتداد دیوارهای خارجی.

زمان ذوب شده و آنها را کمی خیس جزئی گل طاقدیس بیش از gridwork اما من هنوز هم از دست خیره در تشریح این گل و لای آجر و مسطح بیت کلش چسبیده. اخیر نظریه های در مورد استفاده از این قلعه استدلال می کنند که این دالان ها تنها بخش هایی از این قلعه که در آن انسان باید زندگی می کردند. آنها تصویر خانواده ها گله گاو خود را به مرکزی پاکسازی و جمع آوری در داخل دیوار برای زنده ماندن وحشتناک زمستان. زل زده به گالری های من می توانید ببینید که چگونه کسی می تواند آنها را به نام خانه طولانی در پیش است. بیش از لبه ما شاهد Ayaz کالا 2 به دنبال تنهایی و غیر قابل دسترس در پایین تپه گذشته از سازه های مهم در اینجا ساخته شده است. در گرد و خاکی ساده زیر دراز Ayaz کالا 3, “قصر” و خوشه های باستان مزارع در حال حاضر بیشتر ذوب شده را به تپه ای از خاک رس پراکنده در اطراف کانال خشک که یک بار به این حل و فصل زندگی.

در انتهای قرن 20 تنها بی باک ترین گردشگران ساخته شده آن را به Ayaz کالا. این بود پس از آغاز هزاره سوم که maverick بازرگان راه اندازی خیمه پشت قلعه و شروع به ارائه مسکن که ترافیک را برداشت. در سال 2008 جهان بناهای صندوق اشاره کرد که “در سال های اخیر Ayaz کالا تبدیل به یک جاذبه توریستی اما چند اقدامات شده اند در محل قرار داده برای حفاظت از سازه ها از بازدید کنندگان است.” ازبکستان سخت بود برای بازدید و سپس توریستی جریان نسبتا محدود است. اما پس از مرگ مستبد اسلام کریم اف در سال 2016 مرزها برای بسیاری باز کرده اند. با شروع در سال 2019 گذرنامه دارندگان بیش از دو دوجین از کشورها از جمله اروپا می تواند وارد ازبکستان ویزا-رایگان. در سال 2020 آنها گسترش رژیم بدون ویزا شامل 22 کشور جدید از جمله چین است. آمریکایی ها هنوز هم بخشی از آن است اما ما می توانید وارد کنید و با آسان $20 e-visa. قبل از COVID-19 حفره حفره گردشگری در سطح جهانی حاصل از این تغییرات روشن بود. گردشگران آب گرفتگی در نزدیک به 7 میلیون در سال 2019, 26 درصد بیشتر از سال قبل است. به شدت بازسازی تاریخی شهرهای سمرقند بخارا و خیوه—با هتل های لوکس و چرخ دستی گلف صیقل با برس گردان در سراسر قرون وسطی سایت—بودند دیزنی لند-شلوغ است. در فصل بالا حتی روستایی یورت کمپ دیدن شد بیشتر بازدید کنندگان است. زمانی که این بیماری همه گیر است که صرف حافظه این احتمال وجود دارد که حتی بیشتر گردشگران خواهد آمد.

اثر این سیل شد و در حال حاضر قابل مشاهده در سال گذشته است. تماشای یک توریست ضربه پایی به یک دیوار که ایستاده بود برای هزاران سال, من نمی تواند کمک کند اما متوجه است که این اعمال بیرونی قلعه آن نیز بسیار شکننده است. وجود دارد بیت از نقاشی های دیواری و پاک کردن آنها خواهد بود نسبتا ساده است اما به عنوان تعدادی از بازدید کنندگان را افزایش می دهد بنابراین آیا تعداد footholds لگد به در و دیوار و پیام های حکاکی در گل آجر. Ayaz کالا جان سالم به در دو هزار سال از تغییر سطح آب بلند پروازانه پروژه های ساخت و ساز و pummeling باد. می توانید آن را برای زنده ماندن آن زمان شغل? و یا خواهد شد, قلعه, سقوط مانند دیگر Khorezmian سایت های که از دست داده اند پس از شوروی برای اولین بار آنها را مطالعه بیش از 80 سال پیش است ؟

اتحاد جماهیر شوروی شناسان آمد با پنبه کلاه و صفری کت. آنها خوانده کیپلینگ بیش از آتش در شب و آواز می خواند آهنگ های تشکیل شده بیش از شش دهه با هم در صحرا. به آنها اجازه دهید اتحاد جماهیر شوروی تاریخچه تصویب آنها را به عنوان آنها به کاوش باقی مانده از خوارزم حفاری از سال 1937 که نشان می دهد آزمایش های ساخته شده در مسکو و لنینگراد پس ناامن است که دانشگاهیان فرار به صحرا تا سال 1997 شش سال پس از اتحاد جماهیر شوروی سقوط کرد. اعم بیش از صدها نفر از هزاران مایل مربع آنها شناسه حداقل یک هزار سایت, کاوش های باستان شناسی بیش از یک صد و منتشر شده بیش از 900 مقاله و کتاب. “این است که احتمالا بدون اغراق بگویم که Khorezmian باستان شناسی-قوم نگاری سفر” نوشت: ایرینا Arzhantseva حافظ از سفر رهبر به بایگانی و یکی از شرکت کنندگان در مرحله نیمه نهایی “هیچ برابر در کار میدانی باستان شناسی در سراسر جهان است.

در اواخر 40s آنها شروع به پرواز بالهای دو لایه بر روی بناهای آگاه باشید که آنها عکاسی یک محل است که می تواند جبران ناشدنی تغییر توسط اتحاد جماهیر شوروی نوسازی. خود را اعزامی تامین شد توسط یک شیطان مقرون به صرفه. در سال 1934 دولت شوروی مقرر کرده است که هر گونه طرح توسعه که تهدید فرهنگی قابل توجهی سایت خواهد صندوق مطالعه آن سایت است. خوارزم نشست و بی رحم مسیر پیشرفت است.

پس 1860s زمانی که آمریکا پنبه صادرات کاهش یافته و در طول جنگ داخلی و تزار دستور تبدیل ازبکستان به یک پنبه زمینه روسها تا به حال سعی کردم به زور فراوانی از این سرزمین است. شوروی در این زمان به یک جدید ، ازبکستان شد به تولید پنبه برای کل اتحاد جماهیر شوروی اما در حال رشد است که بسیار پنبه مورد نیاز جدید و انبوه قوی سیستم آبیاری. مهندسین و کارگران ساخته شده کانال ها و ایستگاه های برق آبی. آنها سعی در منحرف کردن رودخانه سیبری. با نهایی سال از اتحاد جماهیر شوروی در نتیجه از این پروژه های عظیم روشن بود: یک رادیکال تر خشک تر از این خشک منطقه تا کنون شناخته شده بود. آن را به رهبری نزدیک به کل ناپدید شدن دریای آرال پس از چهارمین و بزرگترین دریاچه. اما باستان شناسان نمی تواند پیش بینی این صدمات. نگرانی خود را بود تاثیر فوری کانال و افزایش آب در اشیاء خود را از مطالعه.

به طوری که آنها بررسی چشم انداز باستان, تلاش برای تصور زندگی باستانی خوارزم. کلاسیک حساب های محدود استفاده کنید. این Khorezmians ظهور مرموز برای یک لحظه در اوایل تاریخ است. فرستاده از خوارزم پادشاه سواری در سراسر ازبکستان با 1,500 سواران. آنها سوار به افغانستان که در آن اسکندر است پناه برای زمستان. پادشاه ارائه می دهد الکساندر خدمات ارتش خود را و آنها می آیند به یک توافق صلح. این تصور است که از عشایری پادشاهی سرشار با رزمندگان سوار بر اسب به دنبال آرام بس. اتحاد جماهیر شوروی تفسیر برخورد با این چشم انداز است. آنها را دیدم Khorezmians به عنوان یک حل و فصل کشاورزی از افراد زیر یک حاکم استدلال که برای ساخت این مجموعه شبکه ای از کانال ها و تحمیل قلعه برخی از اندازه گیری کنترل مرکزی لازم بود. این امکان وجود دارد که پروژه های عظیم اتحاد جماهیر شوروی که تهدید برای هموار کردن بیش از Khorezmian تاریخ تحت سلطه تصورات خود را, اما آن را نیز ممکن است که آنها حق داشتند. واحه ممکن است وسوسه انگیزی اکو از بین النهرین و یا بهشت.

در غرب نسل جوان است مورد سوال است که اتحاد جماهیر شوروی ارتدکسی. آنها معتقدند که وجود کشاورزی در اینجا, اما آنها می گویند آن را تنها راه این افراد اداره می شود. “اخیر تفسیرهای بسیار بیشتر متمرکز بر این انعطاف پذیر agropastoralism می گوید:” الیزابت بیکر Brite, یک باستان شناس و استاد دانشگاه پوردو. اما تئوری های خود را بیش از حد ممکن است شکل خود را شرایط. آنها یک تلفن همراه نسل, جوان, آمریکایی, استرالیا, ایتالیا مشغول به کار در یک محل است که می شده اند و تا حد زیادی غیر قابل دسترس به پدر و مادر خود را. شاید Khorezmians شد عشایر بیش از حد اغلب در حرکت است اما همیشه در خانه است. هر جا که خوب بود برای گاو و هر جا که باغ های انگور می پرورانند که در آن آنها خواهد بود.

شوروی در تصویر Ayaz کالا به عنوان بخشی از یک حلقه از مرز قلعه ساخته شده است برای حفظ کنترل آب است. آن نشسته بر روی لبه واحه دورترین شمالی از کلاس. غرب شناسان فرض است که آن را مرتب کردن بر اساس جایی که تنها ساکنان شده است که تغییر آب مجاز است. همه توافق دارند که فراتر از این نقطه باستانی مردم نمی تواند در محل اقامت طولانی است. فراتر از واحه جنبش به معنای بقا و سکون به معنای مرگ است. این است که مدتها پیش یک حل و فصل ارضی تمدن را به آن حد که در غیر این صورت نامشخص کشاورزان را تبدیل به غیر قابل توقف wanderers, اربابان فئودال به همراه اشراف و قرارداد اجتماعی به یک شبکه ای از جهت اتحاد است. گذشته از این محل nomad کشور غیر قابل انکار.

شمیل امیروف متولد شد مطرح شده و آموزش دیده به عنوان یک باستان شناس در نوکوس, 80 مایلی شمال غربی از Ayaz کالا. او نقل مکان کرد و به روسیه سه سال پیش, اما زمانی که من به نام او در ماه مارس او گیر کرده بود پشت در نوکوس. او شده است می خواهم بازدید از خانواده که ازبکستان رفت و به COVID-19 مستند بنابراین او قادر به ترک کشور است. “در این سال وجود خواهد داشت یک فاجعه در گردشگری نه تنها در ازبکستان,” او می گوید. “در وسط این اپیدمی گردشگری در حداقل است. هیچ کس را برای رفتن در هر نقطه. این احتمالا برای یکی دیگر از سه ماه.” اما گردشگران خواهد آمد در نهایت و او ترس از آنچه که آنها را پیدا کنید. وزارت فرهنگ ایجاد شده است تغییرات عمده ای در برخی از کلاس. امیروف می گوید که او در بخش, به سرزنش برای انحرافات آنها تولید کرده ایم.

در سال 2015 اتاق بالایی از ازبکستان مجلس برگزار شد یک جلسه ویژه در نوکوس به معما را در حفاظت از این منطقه از فرهنگ و میراث. امیروف خواسته شد تا در سریع بیانیه با شرح مشکلات از باستان شناسی نقطه نظر. او به مدت چهار دقیقه و شاید کمتر. مشکل اصلی او گفت شوری. وجود دارد نه به اندازه کافی آب در آمودریا به آن اجازه نفوذ کمتر از 5 فوت به خاک ازبکستان زمینه. در غیر این صورت زمینه را خشک بیش از حد به سرعت. اما هنگامی که آب نگه داشته و در آن سطح نمک مهاجرت به سطح. در فصل تابستان در این بخش از ازبکستان را ببینید زمینه است که نگاه مانند آنها تحت پوشش در برف. که همه نمک. اگر شما راه رفتن در اطراف در آن به مدت هفت هفته آن را به خوردن چکمه های خود را. بناهای تاریخی مانند ایاز کالا نسبتا امن در تپه اما کسانی که دروغ در دشت مانند پیل کالا و کیزیل کالا هستند خستگی ناپذیر راديال و فرسایش توسط خورنده عنصر. نمک متبلور در دیوار خود را می خورد تا یک میلی متر است و دور توسط باد. بیشتر نمک متبلور, chews تا بیشتر تاریخچه و مگس ، “به آرامی” امیروف می گوید: “دیوار سقوط.”

او در ادامه اظهارات خود و چند روز بعد در یک سفر. در Ustyurt فلات او یک تماس از آشنایی در وزارت فرهنگ در تاشکند. مرد گفت: بیانیه خود ساخته شده بود برداشت. دولت تا به حال اختصاص داده شگرف مجموع برای بازسازی کیزیل کالا و پیل کالا. “اما من تا به حال گفت: هر چیزی در مورد تخصیص پول می گوید:” امیروف. او هنوز مطمئن شوید که چگونه یک چیز به دیگری منجر شد اما به زودی وزارت فرهنگ و شروع به ساختمان تازه دیوار بیش از آنهایی که باستان.

“قابل تصور” او می گوید. “آن ساخته شده و این تصور اشتباه. من باید گفت: چیزی اشتباه است. در حال حاضر آنها ‘ از بین برد پیل کالا و کیزیل Kala.” بیکر Brite این دانشگاه شناس تر است هوشیار در دیدگاه. “پیل کالا است که من به تازگی دیدم که در آن آنها به طور فعال حفاری در اطراف سایت به بازسازی دیوار” او می گوید: “مشکل ساز است.”

اما امیروف به عقب ندارد. “مردم به انجام این ترمیم در حال incompetents,” او می گوید. “مطلقا هیچ تاریخی صحت در کار خود را. آن را غیر ممکن است برای شروع به انجام ترمیم در یک بنای تاریخی که به طور کامل کاوش های باستان شناسی. شما باید به حفاری همه چیز تا سند همه چیز. چگونه شما می توانید بازگرداندن چیزی است که اگر شما نمی دانید که آنچه در آن نگاه مانند?” اما حتی بیشتر مطلع معماری راه حل به اندازه کافی نخواهد بود. تغییرات او معتقد است که باید بسیار گسترده تر از رسیدن به. “ما نیاز به پیدا کردن یک راه برای کشاورزی شکوفا و بناهای تاریخی برای زنده ماندن. حرکت از تولید پنبه به چیزهایی که به آب کمتر مثل باغ های انگور و باغ را میلیاردها دلار است. این نوع از چیزی که می توان در یک سال است. مردم باید یاد بگیرند که به زندگی می کنند یک زندگی جدید. آنها در حال کار بر همان راه پدران خود را. آنها نمی دانند که هر راه دیگر.”

بنابراین آنها در ساخت دیوارهای چشمگیر, چرا که آنها بزرگ ناامید کننده بود چرا که آنها جدید است. “آنها آن را به عنوان علامت ترمیم و اصلا به آن فکر دیگری,” امیروف می گوید. “شده اند وجود دارد عظیم نوآوری در باستان شناسی در 15 سال گذشته لیزری, اسکن, هواپیماهای بدون سرنشین, نظرسنجی, اما آن است که دیگر ممکن است به بررسی کیزیل کالا. من می توانم هر چیزی را انجام دهید وجود دارد. من نمی توانند درک کنند که چگونه Khorezmians ساخته دیوار به دلیل جدید دیوار ساخته شده بیش از آنها را. وزارت فرهنگ و صرف میلیون ها نفر در این دیوارها و من می خواهم به تحت پیگرد قانونی قرار اگر من آنها را از بین برد. اما اگر آنها را متوقف کند این کار آنها را خراب کردن همه آثار تاریخی و گردشگران را متوقف خواهد کرد به آینده.” هنگامی که ما به اشتراک گذاشته تاکسی سوار بر از Ayaz کالا به کیزیل Kala ما نا امید شد. این دیوار های تازه و نگران کننده است. حس آلیاژی تاریخ شده بود از دست داد. مقامات در ازبکستان وزارت فرهنگ ملی و گردشگری کمیسیون نیست پاسخ به درخواست های مکرر برای نظر.

Ayaz کالا بخشوده شده است این indignities تا کنون. در سال 2006 یونسکو با حمایت پروژه هدایت آب های زهکشی راه در قله کوه قلعه و تقویت ثبات بخش. “این کوچک مداخلات می گوید:” Sanjarbek Allayarov یک افسر برنامه در یونسکو تاشکند دفتر “اما بسیار عملی است.” امیروف می گوید آنها کار درست را انجام داد هر چند آنها استفاده می شود گل و لای آجر از یک اندازه است که تنها استفاده شده است در یک دوره بعد. “شاید آنها نمی باید یک قالب برای باستان فرمت,” او می گوید. و در حالی که دیگر کلاس مورد استفاده قرار گرفت به عنوان افسردگی و زمینه دفن در طول قرن ها این قلعه به نظر می رسد بیش از حد شده اند از راه دور برای چنین عملی embarrassments.

که دوری و عدم دسترسی ممکن است Ayaz کالا را نجات. آخرین تلاش برای زندگی در یک حل و فصل در اینجا در سمت چپ در قرن 7th. نشانه هایی وجود دارد از خلاصه زندگی انسان در قرن 13th در یک گوشه از قلعه شاید مواظب پست, اما این افراد بیش از حد نمی ماند طولانی است. قلعه’ رایج ترین دولت بوده است و ویرانی. در آن لحظات تنهایی که Ayaz کالا شده است و در آن مرموز است. میشل Negus کلیری باستان شناس استرالیایی که برای اولین بار آمد به مطالعه این قلعه در سال 2001 به خاطر دیدن یک شتر هردر چندین بار در Ayaz کالا. او به شتر خود تا کوه های مرکزی پاکسازی قلعه فقط به عنوان او معتقد است که Khorezmians انجام داده اند.

این دامداران که مکرر این باستان قلعه احساس مانند آنها شده است از آمدن به اینجا برای همیشه لطفا برای, آیا قلعه رها شده بودند و یا اشغال شده است. زمانی که تمدن محو می شود دوباره و گردشگران و باستان شناسان ازبک و روس ها نیز از بین رفته به عنوان Khorezmians امروز, شاید, شتر هردر را عبور خود را گسترده untamable دامنه, یک بار دیگر و بازگشت خود را به تنها کوه نگه دارید. و هنگامی که یک امپراتوری جدید افزایش می یابد, آنها بیش از حد ممکن است کشف این مکان عشایری دامداران همواره شناخته شده است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum buy instagram followers with credit cardnulled themesTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaGebze Escortsu tesisatçısıhtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme