روسیه و دیگر کشورهای شوروی سابق مشخص شده اند از 75 سال پس از پایان جنگ جهانی دوم با رام مراسم — با یک استثنا است. بلاروس تحت فشار قرار دادند به جلو با یک رژه نظامی در مینسک است.

رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در روز شنبه به نام برای روس ها به ایستادگی در کنار هم به عنوان کشورهای شوروی سابق خوانده شده را علامت پیروزی روز از 75 سال پس از پایان جنگ جهانی دوم است.

برنامه ای برای یک رژه نظامی در مسکو شد و به تعویق افتاد با توجه به coronavirus بیماری همه گیر. با این حال یک نمایش هوایی تماشا بود توسط گروه های کوچک از مردم است.

“ما می دانیم و بصورتی پایدار و محکم بر این باورند که ما شکست ناپذیر زمانی که ما با هم ایستاده” پوتین گفت: در یک سخنرانی تلویزیونی.

“جانبازان ما در پی برای زندگی در برابر مرگ است. و ما همیشه در برابر آنها وحدت و استقامت” او اضافه کرد دلالت بر ارتباط بین جریان coronavirus بحران در روسیه و در زمان جنگ رنج می برند.

بیشتر بخوانید: جنگ جهانی دوم و نبرد بر حافظه جمعی در شرق اروپا

پوتین بود که با توجه به حضور بیش از 15000 نیروهای نظامی در میدان سرخ مسکو با مقامات خارجی و جانبازان نیز دعوت شده است. به جای پوتین برش یک شکل انفرادی به عنوان او گذاشته گل در آرامگاه ابدی شعله.

Putin takes part in a flower-laying ceremony (Reuters/A. Druzhinin)

مراسم بزرگداشت به مناسبت پیروزی بر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم شد و باب روز پایین

روسیه گزارش کرده است بیش از 10 ، 000 مورد جدید از coronavirus در روز به مدت یک هفته از دیدن اعداد از عفونت بالا رفتن سرسام آور گذشته 180,000.

Coronavirus ‘جنون’

جشن در دیگر کشورهای شوروی سابق تحت coronavirus محدودیت مانند استونی و لتونی نیز مجبور به مطيع تر باشد — اما نه چندان در بلاروس.

کشور اروپای شرقی است که به رهبری خودکامه رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو برای بیش از 25 سال, سازمان رژه بیش از 3000 نفر از اعضای نیروهای مسلح در مینسک است.

Belarusian soldiers take part in the Victory Day parade (Reuters/V. Fedosenko)

برخی از 5000 بلاروس سربازان در این کشور رژه روز پیروزی

استبدادی لوکاشنکو رد کرده است coronavirus به عنوان یک “بیماری روانی است.” بلاروس یکی از کشورهای اروپایی به قرار دادن هر گونه محدودیت در زندگی عمومی و در محل و در این هفته اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد صرف نظر از این بیماری همه گیر.

ادامه مطلب: رئیس جمهور از علامت ‘تنهایی’ جنگ جهانی دوم سالگرد 75

پیش از آن در هفته سخنگوی پوتین ابراز نگرانی کرد که شوروی سابق وزارت امور خارجه و متحد نزدیک به روسیه برنامه ریزی شده به جلو بروید با رژه.

Belarusian President Alexander Lukashenko (Reuters/V. Fedosenko)

رئیس جمهور بلاروس الکساندر لوکاشنکو گرفته است یک رویکرد آرام تر به این بیماری همه گیر کوروناویروس

“ما امیدواریم که آن را نمی خواهد منجر به نوعی از مواد منفجره افزایش در تعداد از آلوده” Smitry Peskov گفت. بلاروس رسما ثبت 21,101 موارد و 121 نفر کشته شده اند.

کشورهای شوروی سابق بزرگداشت پایان جنگ جهانی دوم در اروپا یک روز پس از کشورهای اروپای غربی چون آلمان تسلیم شد و رسما امضا در 11 p. m. در 8 مه 1945 که در آن زمان آن بود که پس از نیمه شب در مسکو.

اد/mm (AFP dpa)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de