ایران جملات فرانسوی دانشگاهی فریبا Adelkhah به 6 سال زندان

فرانسه-محقق ایرانی فریبا Adelkhah شده دربند “توطئه علیه امنیت ملی” و “تبلیغ علیه جمهوری اسلامی است.” تهران را رد کرد و فرانسه خواست برای آزادی او.

یک دادگاه در ایران محکوم ایرانی و فرانسوی دانشگاهی فریبا Adelkhah به شش سال زندان امنیت ملی اتهامات وکیل او روز شنبه گفت.

60 ساله شناس شده است پشت میله های زندان از ماه ژوئن.

فرانسه خواستار آزادی او. اما ایران که به رسمیت نمی شناسد دو ملیت را رد کرد و آن خواسته را به عنوان تلاش برای دخالت در تهران در امور داخلی.

با توجه به Adelkhah وکیل او محکوم به پنج سال زندان برای “تجمع و توطئه علیه امنیت ملی” و همچنین یک سال به اتهام “تبلیغ علیه جمهوری اسلامی است.”

“ما درخواست کرد و اگر قبول جمله افت خواهد کرد و به مدت پنج سال” وکیل سعید دهقان گفت: خبرگزاری رویترز.

Adelkhah متخصص در اسلام شیعی و یک مدیر پژوهش در دانشگاه پلیتکنیک دانشگاه در پاریس.

Adelkhah دستگیر شد در سال گذشته همراه با فرانسه همکار و شریک رولاند Marchal. او منتشر شد به عنوان بخشی از یک زندانی مبادله قرارداد در ماه مارس است.

در ازای آزادی او در فرانسه منتشر شد Jallal Rohollahnejad یک ایرانی مهندس که با آن مواجه استرداد به آمریکا به اتهام نقض تحریم های آمریکا. واشنگتن در آن زمان گفت: آن را “عمیقا متاسف” حرکت می کند.

در سال های اخیر, ایرانی مقامات امنیتی بازداشت ده ها تن از دو اتباع امنیت ملی و جاسوسی اتهامات عنوان شده علیه.

nm/aw (AFP ایسنا)

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>