بنیامین نتانیاهو بیش از ما از تهدید به ونزوئلا حمل و نقل نفت

ایران شکایت به سازمان ملل متحد بیش از اقدامات ممکن است واشنگتن می تواند در برابر یک ایرانی سوخت حمل و نقل به ونزوئلا است. به طور جداگانه به رهبر ایران هشدار داد ما را اخراج از عراق و سوریه است.

وزیر امور خارجه ایران محمد جواد ظریف در نامه ای به دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ در روز یکشنبه هشدار داد در برابر “امریکا حرکات در استقرار آن نیروی دریایی کارائیب.”

ایران شکایت کرده است که ما قصد به “دخالت و ایجاد اختلال در انتقال از ایران سوخت به ونزوئلا است.”

ادامه مطلب: ما blacklists شرکت بیش از تجارت نفت با ایران

ایران با استقرار متشکل از پنج تانکر حمل حدود 45.5 میلیون یورو (€42 میلیون) بنزین و محصولات مرتبط به عنوان بخشی از یک گسترده تر معامله بین ایران و ونزوئلا است. آمریکا تحریم هایی را علیه دو ملت و صادرات نفت.

در همان زمان معاون وزیر امور خارجه ایلام هشدار داد سفیر سوئیس در تهران که نشان دهنده منافع آمریکا در ایران — ما در برابر هر گونه تهدید علیه ایران تانکر.

امام جمعه ایلام گفت: هر گونه تهدید بالقوه به عروق خواهد بود و در ملاقات با سریع و قاطع پاسخ.

ونزوئلا یکی از بزرگترین ذخایر نفت در جهان است اما این کشور در میان یک بحران شدید اقتصادی — نیاز به بنزین و سایر محصولات مرتبط است.

“ما نمی خواهد به ماندن در عراق و سوریه’

در همین حال رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای روز یکشنبه تمدید ایران تقاضا برای اعزام به خارج از خاورمیانه است.

ایران تقریبا به تمام عیار جنگ با ایالات متحده آمریکا هنگامی که یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کشته شدن رهبر ایران و فرمانده نظامی قاسم سلیمانی در بغداد در ژانویه 3, باعث, تهران به مقابله به مثل با یک موشک سد در برابر پایگاه نظامی آمریکا در عراق روز بعد.

خامنه ای گفت: آمریکایی ها اقدامات در افغانستان و عراق و سوریه منجر شده بود به آنها منفور با توجه به متن سخنرانی برای دانش آموزان منتشر شده در وب سایت خود را.

“آمریکایی ها نمی ماندن در عراق و سوریه خواهد بود, اخراج” خامنه ای گفت.

بیشتر بخوانید: عراق: تجمع هزاران تماس با ما خروج نیروهای نظامی

آمریکا و ایران هر دو گرفته طرف در درگیری های سوریه با واشنگتن قبلا در حمایت از نیروهای کرد علیه “دولت اسلامی” (IS) گروه های شبه نظامی و ایران حمایت از دولت حاکم در دمشق. هر دو کشور نیز به شدت درگیر در عراق پس از سرنگونی دولت صدام حسین در سال 2003.

در سال 2018 رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن خارج بود چند ملت ایران و تحمیل تحریم های سنگین بر اقتصاد کشور.

tg /rc (AFP, AP, Reuters)

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>