این رهبر کره شمالی, خواهر کیم یو جونگ صادر کرده است یک هشدار به کره جنوبی بر ضد پیونگ یانگ جزوات. او همچنین تهدید به تعطیل یک رابط و یک پارک صنعتی.

کره شمالی هشدار داد که آن را به پایان یک سال 2018 بین کره ای نظامی توافق اگر جنوب نتواند برای جلوگیری از جداشدگان و فعالان از ارسال های ضد پیونگ یانگ جزوات به منطقه غیرنظامی (DMZ) جدا کردن این دو کشور است.

هشدار صادر شد روز پنج شنبه با رهبر کره شمالی, خواهر کیم یو جونگ که به صورت غیررسمی به عنوان کیم جونگ سازمان ملل متحد رئیس ستاد.

او گفت که این پیمان نظامی رسیده در سال 2018 شد “به سختی هر گونه ارزش است.”

کیم یو جونگ همچنین گفت: شمال می تواند برای همیشه بسته یک دفتر ارتباطی با جنوب و یک اینتر-کره ای پارک صنعتی در شهر مرزی کائسونگ — هر دو نشان داده اند آشتی بین رقبا.

ادامه مطلب: کیم جونگ سازمان ملل متحد خواهر کیم یو جونگ بعدی حاکم کره شمالی …

این بیانیه در اشاره به هزاران نفر از “ضد کره شمالی, جزوات” که به تازگی پرتاب شده به سمت ضلع شمالی DMZ.

جداشدگان از کره شمالی و بسیاری از فعالان را در چند هفته گذشته با استفاده از بالن به پرواز جزوات که محکوم کیم جونگ سازمان ملل متحد بیش از جاه طلبی های هسته ای و سرکوب حقوق بشر است.

“اگر چنین یک عمل شیطانی قصد متعهد در برابر چشمان ما به سمت چپ است را البته خود را به بهانه “آزادی از افراد’ و ‘آزادی بیان’, کره جنوبی مقامات باید بدترین فاز در مدت کوتاهی” کیم یو جونگ بیانیه انجام شده توسط دولت خبرگزاری KCNA گفت.

ادامه مطلب: کره شمالی خواستار قوی تر بازدارنده هسته ای: گزارش

بیانیه همچنین می آید پس از یک سابق کره شمالی دیپلمات و یکی دیگر از کره شمالی پناهنده برنده کرسی های پارلمانی در کره جنوبی انتخابات عمومی در ماه آوریل است.

در دو سال گذشته کیم یو جونگ پدید آمده است به عنوان قابل رویت ترین و با حضور در اطراف او برادر — که سلامت تا به حال شده است به طور فزاینده ای به یک موضوع از حدس و گمان است. او به طور رسمی به عنوان معاون مدیر حاکم حزب کارگران قدرتمند مرکزی
کمیته.

dvv/rc (AP, Reuters)

اشتراک, به, تاج, جمع و جور — DW خبرنامه ردیابی coronavirus در آسیا

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de