مرز بین اتیوپی و سودان است صحنه های گاه به گاه مبارزه با. اخیر درگیری مرگبار با این حال می تواند مسائل پیچیده بین دو کشور.

در میان افزایش تنش در امتداد مرز خود را با اتیوپی و سودان سوگند جدید در وزارت دفاع. سرلشگر یاسین ابراهیم یاسین بود به یاد می آورد از بازنشستگی برای پر کردن موقعیت پس از مرگ ژنرال جمال الدین عمر. یاسین را ادای سوگند در آمد و پس از یک اتهام اتیوپی مرزی حمله که در سمت چپ حداقل یک پوند سودان سرباز و یک کودک مرده با توجه به سودان نظامی. سه سودان غیرنظامی و یک سرباز نیز زخمی شدند.

این حمله که در ولایت al-کوه آغاز شده و پس از یک اتیوپی صدای گروه شبه نظامی نفوذ سودان مرز به بهانه آب در اتبرا رودخانه برید عامر محمد حسن سخنگوی نظامی سودان گفت.

Map showing Sudan's al-Qadarif province next to Ethiopia's border.

“مشخص نیست که دقیقا چه چیزی باعث عود این دیرینه مرز اختلاف است. منابع نشان می دهد که سودان نیروهای امنیتی ممکن است در پاسخ به تهاجم اتیوپی توسط کشاورزان که به نوبه خود در آورده اتیوپی نیروهای امنیتی” ویلیام Davison ارشد اتیوپی تحلیلگر در گروه بین المللی بحران گفت: DW.

سنگین تبادل آتش در گزارش چپ یک اتیوپی صدای شبه نظامی زخمی شدند. “اگر این اتهامات درست, سپس آن را تشدید,” پیست Tronvoll, استاد صلح و جنگ مطالعات و تحقیقات مدیر مطالعات بین المللی در Bjorknes دانشگاه در اسلو گفت: DW.

مرز درگیری بالا گرفت تا به عنوان اتیوپی و سودان در حال آماده شدن برای دیدار در کشور سودان در خرطوم برای دور دوم مذاکرات با هدف حل و فصل درگیریهای مرزی. “شده اند وجود دارد مذاکرات و آنها نیز به این درک رسیده است که بیشتر یا همه از این رقابت زمین می تواند تحت سودان” Tronvoll گفت. “جنبه جالب این است چرا با وجود خشونت های جدید در حال حاضر و احتمالا نیز در سطح بالاتر از قبل است.”

Sudanese soldiers on top of military vans. (picture-alliance/Photoshot/M. Babiker)

سودان فرستاده بیشتر نیروهای نظامی در امتداد مرز با اتیوپی برای جلوگیری از تاخت و تاز

با توجه به سودان نظامی تنش در امتداد مرز میان دو کشور به تازگی گرم می شود و در بحبوحه افزایش حملات در سودان نیروهای نظامی است. پس از حادثه سودان احضار اتیوپی فرستاده و خواست دولت اتیوپی به انجام همه از آن می تواند برای پایان دادن به چنین مرز درگیری.

اتیوپی تماس برای دیپلماسی

اتیوپی ارائه شده خود را “عمیق همدردی و تسلیت به خانواده های قربانیان جنگ در طول اتیوپی و سودان مرز.” آدیس آبابا خواست دو کشور به دنبال دیپلماسی به عنوان ابزاری برای حل و فصل درگیریهای مرزی گفت: وجود دارد هیچ نیازی نیست برای این کشور به “فرود به خصومت”. ماه گذشته اتیوپی نخست وزیر Abiy احمد فرستاده کلی آدم Mohamed Mahmoud نظامی این کشور در حمله به خارطوم در تلاش برای کاهش تنش است.

برای Tronvoll حل این مناقشه از طریق دیپلماتیک به معنی معقول است و باید تشویق شود. او گفت: وجود دارد می تواند بیشتر به درگیری. “وجود بازیگران مختلف و فرآیندهای درون منطقه این است که یک لحظه مناسب برای برخی از به آتش برخی از تنش میان سودان و اتیوپی” Tronvoll گفت. “امیدوارم دو طرف می تواند نشستن در میز مذاکره و رسیدن به یک نتیجه گیری.”

Former Sudanese leader Omar al-Bashir (Ashraf Shazly/AFP/Getty Images)

سودان رییس جمهور سابق Omar al-Bashir تا به حال تحمل اتیوپی تجاوز در امتداد مرز

ریشه اتیوپی و سودان در مرز اختلاف

سودان و اتیوپی مشترک مرزی که در امتداد بیش از 1600 کیلومتر (994 کیلومتر). مرز کشیده شده بود پس از یک سری از معاهدات بین اتیوپی و قدرتهای استعماری انگلیس و ایتالیا. اما به تاریخ این مرز فاقد مرزبندی روشنی خطوط.

سودان al-Fashqa منطقه را پوشش می دهد که در حدود 600 متر است که غنی و حاصلخیز زمین مساعد برای کشاورزی است. برای چند دهه, اتیوپی اجازه داده است خود کشاورزان به کشت محصولات کشاورزی وجود دارد.

سابق رئیس جمهور سودان عمر البشیر تا حد زیادی چشم به کشور ارضی تاخت و تاز. اما سودان انتقالی مقامات که در زمان پس از تظاهرات مردمی که در نهایت منجر به برکناری از, al-Bashir را به آغاز مذاکرات با اتیوپی در یک پیشنهاد به اتیوپی صدای کشاورزان برداشت.

بیشتر سودان در مرز اتیوپی

برای اولین بار در نزدیک به 25 سال در سودان مستقر شده اند نیروهای خود را در امتداد al-Fashqa نوار مرز در پایان ماه مارس. این آمد و پس از یک حمله که باعث شد یک تیم امنیتی به بازدید از این منطقه است.

“وجود مشکلات قدیمی. دامداران از دست داده اند خود را از دام و کشاورزان از دست داده اند سرزمین خود را” سپهبد عبد فتاح البرهان رئیس سودان حاکمیت شورای اسلامی گفت: در مصاحبه ای با شبکه ملی سودان تلویزیون پس از سفر به منطقه مرزی. البرهان در دفاع از استقرار ارتش گفت: نیروهای مسلح باقی مانده بودند با هیچ چاره ای اما برای محافظت از قلمرو خود را از آنجا که آنها تا به حال تحمیل حضور خود را.

سودان نظامی قول داده است که آن را حاضر و آماده برای محافظت از شهروندان خود و قلمرو.

سودان را در مورد به نوبه خود در اتیوپی مگا پروژه سد

مرز اختلاف می تواند پیچیده اتیوپی به طرح ساخت گراند رنسانس اتیوپی سد (GERD). روز چهارشنبه سودان نوشت: شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر به اصرار اتیوپی و مصر را به اقدامات یک جانبه بر سد. سودان بود و در ابتدا حمایت اتیوپی پروژه اما بعد از آن حاضر به ثبت نام در توافق اولیه که هموار راه را برای اتیوپی به شروع به پر کردن سد.

Aerial view of Ethiopia's Grand Renaissance Dam (DW/Negassa Desalegen )

اتیوپی گراند رنسانس پروژه سد افزایش تنش در امتداد رودخانه نیل

برای اتیوپی تحلیلگر Davison مرز اختلاف کمی برای انجام با GERD. “اتیوپی و سودان در حال برگزاری منظم بحث به آماده سازی زمین برای از سرگیری سه جانبه GERD مذاکرات پس از این فرآیند شروع مجدد به جای متوقف” Davison گفت. “به نظر نمی رسد به همین دلیل است که مرز حادثه ناشی از یک اختلال قابل توجهی به مذاکرات است.”

با توجه به Davison, سودان و اتیوپی نیاز به سطح شیب دار بالا موجود خود بحث بیش از این مرز به منظور رسیدن به یک درک است که منجر به راه حل نهایی این مسئله است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de