Celia Nyssens و سیمون Liliu حفاری به این سرزمین استفاده معضل در لیتوانی.

لیتوانی خوب است پنجره به برخی از پیامدهای رقابت زمین با استفاده از منافع و ذاتی تجارت آف ساخت این چنین پیچیده و بحث است. پس از پیوستن به اتحادیه اروپا و با آن سیاست کشاورزی مشترک (CAP) در سال 2004 کوچک بالتیک کشور است انبوه گسترش آن در زمین های زراعی. بین سال های 2005 و تا سال 2017 پرورشی منطقه افزایش 44% در پشت قوی مشوق های ارائه شده توسط سخاوتمندانه یارانه های زراعی کشاورزی. به عنوان یک نتیجه تنوع زیستی غنی از مراتع شخم زده بودند و کربن غنی peatlands زهکشی شده برای کشت محصولات کشاورزی.

این تغییرات باید درگیر جدی زیست محیطی تجارت آف: زوال سریع خاک (باعث قابل توجهی کربن تولید گازهای گلخانه ای) افزایش نیتروژن آلودگی در رودخانه ها و دریای بالتیک از گسترش استفاده از کود و همچنین از دست دادن زیستگاه های حیات وحش و تنوع زیستی.

معکوس فاسد شیوه های

حدود یک سوم از global CO2 تولید گازهای گلخانه ای منتشر شده به اتمسفر از سال 1870 به 2017 آمد از خاک کربن. خاک عمده فروشگاه های کربن است که منتشر شده به اتمسفر هنگامی که زمین با استفاده از تغییرات (مانند جنگل زدایی شهرنشینی یا گسترش کشاورزی) و یا زمین است نه مدیریت مناسب (کشاورزی فشرده و تخلیه و یا بهره برداری از کربن غنی تالاب).

Peatlands در میان مهم ترین غرق کربن در این سیاره است. ذغال سنگ تشکیل شده است که از تجزیه گیاهان آهسته در اب اشباع خاک (به علت کمبود اکسیژن) ایجاد یک فروشگاه بزرگ کربن انباشته شده در طول هزاران سال است. اما peatlands در حال تخلیه در سراسر اروپا برای مصارف کشاورزی و استخراج ذغال سنگ نارس. زمانی که خاک خشک مرده ماده آلی در معرض اکسیژن شروع به تجزیه انتشار مقدار زیادی از شرکت2. با توجه به IPCC peatlands شامل 42 درصد از جهانی خاک کربن در حالی که تنها پوشش 3 درصد از جهان را در سطح زمین.

“Peatlands در میان با ارزش ترین اکوسیستم های روی زمین: در حالت طبیعی خود را از آنها نشان دهنده یک مخزن کربن و غنی از تنوع زیستی زیستگاه حمایت از گونه ها مانند curlews و اسنایپس” توضیح می دهد که هریت Bradley کشاورزی مسئول سیاست برای BirdLife اروپا است.

برای اتحادیه اروپا به عنوان یک کل rewetting فقط 3 درصد از زمین های کشاورزی می تواند صرفه جویی 25 درصد از گازهای گلخانه ای (GHG) تولید گازهای گلخانه ای از فعالیت های کشاورزی. در لیتوانی rewetting 6 درصد از زمین های کشاورزی می تواند به نصف کاهش گازهای گلخانه ای از کشاورزی است. لیتوانیایی گازهای گلخانه ای از تالاب افزایش 18 درصد بین سال های 2005 و 2017 و تولید گازهای گلخانه ای از زمین تبدیل به گندم زار با افزایش نزدیک به 80 درصد است. روشن است که استفاده از زمین تصمیم گیری در لیتوانی در حال گرفتن عوارض خود را در آب و هوا. اما این مسئله تنها نیست در خطر است.

تغذیه جهان گرسنه طبیعت

فشرده تولید محصول دستیابی به بازده بالا و با استفاده از مقدار زیادی از کود فراهم می کند که آسان مواد مغذی در درجه اول نیتروژن و فسفر برای رشد محصولات زراعی است. اما زمانی که بیش از حد کود اعمال می شود بیش از حد مواد شیمیایی مواد مغذی رواناب به رودخانه ها و نشت به آب های زیرزمینی ، wreaking ویران در آن اکوسیستم. اکثر لیتوانیایی رودخانه ها تا پایان در دریای بالتیک است که اشباع شده با نیتروژن و فسفر از فعالیت های کشاورزی در تمام کشورهای اطراف آن است. این باعث می شود شکوفه های جلبکی و مرده مناطق محروم از اکسیژن است. کود استفاده است همچنین یک منبع اصلی از آمونیاک تولید گازهای گلخانه ای است که بسیار مضر به سلامت انسان و اکسید نیتروژن است که مسئول بیش از یک سوم از کشاورزی اتحادیه اروپا گازهای گلخانه ای.

کشاورزی گسترش و تشدید نیز یکی از رانندگان کلیدی مداوم سقوط از تنوع زیستی اغلب به عنوان ششمین انقراض است. در اتحادیه اروپا, تنوع زیستی است که در قوی کاهش و دو دادگاه از حسابرسان و سازمان محیط زیست نام فعالیت های کشاورزی به عنوان شماره یک راننده از این روند است. در لیتوانی روستایی پرنده جمعیت یک شاخص خوب از زمین های کشاورزی تنوع زیستی کاهش یافته است 22 درصد فقط در گذشته 14 سال است.

کشاورزی و agrichemical لابی اغلب دفاع فشرده این مدل از تولید محصولات کشاورزی در نام ضروری برای تغذیه جهان”. اما شواهد رو به رشد است که اساسا یک رویکرد متفاوت است که ممکن است مطلوب و لازم است.

این رویکرد متمرکز در ساختمان طبیعی حاصلخیزی خاک از طریق agroecological شیوه که به تقویت و محافظت از بسیاری از میکرو ارگانیسم های زندگی زیرزمینی ارائه تغذیه و حفاظت از گیاهان است. این شیوه مانند طولانی و متنوع تناوب از جمله نیتروژن تثبیت حبوبات (مانند نخود و عدس) ثابت, پوشش خاک (از محصولات نی و مالچ) و با استفاده از کمپوست به عنوان یک بهبود خاک. یک مطالعه مدلسازی یک agroecological آینده برای اروپا یافت می شود که اگر ما مدرج کردن چنین شیوه های ما می تواند فاز از استفاده از کودهای مصنوعی در اتحادیه اروپا به طور کامل. این امر تا حد زیادی کمک به پاک کردن ما, رودخانه ها, دریاچه ها و دریاها و کشاورزی کاهش گازهای گلخانه ای به شدت در حالی که با بهره گیری از تنوع زیستی.

برای ذغال سنگ نارس خاطر

در حالی که استاندارد “خشک” کشاورزی باید ممنوع بر کربن غنی peatlands به دلایل مشخص شده از قبل وجود دارد راه هایی برای حفظ این سرزمین در تولید. این ممکن است از طریق کشاورزی که در آن سطح آب بالا نگهداری می شوند همچنین به عنوان شناخته شده ‘paludiculture’.

Paludiculture اجازه کشت محصولات خاص در حفظ یا rewetted peatlands در حالی که حفاظت از ذغال سنگ نارس. جدا از ذخیره سازی کربن این حفظ اکوسیستم خدمات مرتبط با peatlands: حفظ و نگهداری مواد مغذی افزایش سیل حفاظت از آب ذخیره سازی و حفاظت از تنوع زیستی. محصولات مناسب برای paludiculture ارائه می کنند درآمد برای کشاورز مانند قناری چمن و جگن (برای احتراق و بیوگاز), نی و cattail (برای ساخت و ساز مواد و بیوگاز) تورب خزه (برای باغبانی بستر) و سیاه توسکا (برای نجاری داخلی اتصالات مبلمان و انرژی).

اخیر امکان سنجی مطالعه نشان داد که 40 درصد از لیتوانیایی peatlands یا 262,689 هکتار مناسب برای paludiculture 78% از که در حال حاضر مورد استفاده برای کشاورزی است. Rewetting این مناطق می تواند توانمند برنده-برنده-برنده حل برای طبیعت, آب و هوا و کشاورزان است.

در لیتوانی EEB عضو لیتوانیایی صندوق برای طبیعت (LGF) است در میان طرفداران paludiculture به عنوان یکی از راه های ترویج پایدار peatland مدیریت.

“Paludiculture است یک راه عالی برای فعال کشاورزی و محیط زیست اهداف با هم کار کنند. لازم است به نوبه خود تمام peatlands به Natura 2000 سایت برای محافظت از ارزش خود را اگر ما به گسترش حوزه کشاورزی و ذهن کشاورزان” توضیح می دهد که Nerijus Zableckis مدیر پروژه در LGF. “در این راه ما کار نمی کنند در برابر کشاورزان بلکه همکاری و حل مشکلات با هم.”

یارانه طبیعی انتخاب

آینده peatlands و انتشار شیوه های خوب مانند paludiculture بستگی به تصمیم گیری های سیاسی. مشوق ها و بازدارنده باید آن را جذاب برای کشاورز به اتخاذ peatland اقدامات مدیریت است که حفاظت از اکوسیستم شکننده که اغلب نیاز به الهام بخش دانش و سرمایه گذاری است.

Valdas Balčiūnas یک کشاورز تولید خواب اسب و علوفه در peatlands در Nemunas دلتا توسط ساحل دریای بالتیک و در Baltoji Voke نزدیک به ویلنیوس موافق است: “ما نیاز به حمایت ویژه برنامه های حفاظت و استفاده پایدار از peaty تالاب. بسیاری از کشاورزان عادی امروز به صورت یک معضل چگونه به کار در peatlands مجاور به محصولات خود و مراتع. بسیاری از آنها فاقد تجربه و آگاهی از آنچه که به رشد و نحوه کار در این نوع مناطق است.” او توضیح می دهد که ناآگاهانه آزمایش اغلب منجر به تخریب شکننده مناطق که پس از آن دهه به بهبود می یابند.

تا کنون کلاه شده است یک راننده peatland تخریب به جای حفاظت و مرمت.”جریان مستقیم سیستم پرداخت است که به طور مستقیم مسئول گسترش زمین های زراعی تشویق رشد محصولات کشاورزی در مناطق که در آن محصولات کشاورزی مناسب نیست به رشد” توضیح می دهد که Karolina Gurjazkaite بوم شناس و متخصص در کشاورزی پایدار برای لیتوانیایی EEB عضو Žiedinė Ekonomika.

تحریم های جدید کلاه قانون و ملی برنامه های راهبردی باید منحرف انگیزه ای برای تخلیه peatlands به جای تشویق آب و هوا و تنوع زیستی دوستانه شیوه های مدیریت. ساخت paludiculture واجد شرایط برای کلاه درآمد پرداخت حمایت مهم گام اول است. علاوه بر این روشن GHG اهداف کاهش انتشار و بودجه کافی مورد نیاز خواهد بود برای ارائه لازم است تغییر. “بازگرداندن peatlands است که نه تنها فوری از نقطه نظر زیست محیطی بلکه ایجاد شغل و از این رو باید یک جزء کلیدی از هر دو اتحادیه اروپا سبز بازیابی و آینده کلاه” فرض Bradley.

“ما می خواهیم آینده درپوش به آمده تا با یک بلند پروازانه بسته برای محیط زیست صرف پول برای کالاهای عمومی. منحرف یارانه ها و کمک های مالی از محیط زیست وخامت باید به پایان رسید می گوید:” Gurjazkaite. “این صدا ممکن است مانند یک کلیشه اما کلاه باید به نفع همه نه معدود.”

لیتوانیایی کشاورزی در یک نگاه

  • اصلی تولید اقتصادی در خروجی: غلات (27.3%) و شیر (17.7 درصد) علوفه گیاهان (10.9%) و محصولات صنعتی (10.4%) در سال 2018
  • 150,320 منابع در سال 2016 (1.4 درصد از کل اتحادیه اروپا), 50% زیر 5 هکتار (65.6 درصد در اتحادیه اروپا) میانگین حجم 19.5 هکتار (16.6 هکتار در اتحادیه اروپا)
  • 27.5 درصد از کلاه ذینفع دریافت 64 درصد از کلاه یارانه در سال 2017
  • حساب های کشاورزی برای 7.4 درصد از اشتغال در سال 2017
  • در سال 2018 کشاورزی صادرات اختصاص €4.4 میلیارد دلار و واردات بود در €3.4 میلیارد

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de