لبنان در بحران ارز به عنوان تظاهرات در سراسر این کشور

صدها نفر به خیابان ها ریختند در لبنان به پوند کاهش یافته و به پایین ترین ارزش خود را پس از جنگ داخلی. رئیس جمهور اعلام کرده است که بانک مرکزی با تزریق دلار به بازار در تلاش برای مهار بحران.

لبنان دولت برگزار شد مذاکرات پنج شنبه به عنوان ارز کاهش یافت و به رکورد پایین در بازار سیاه منجر به یک شب عصبانی شد. رئیس جمهور میشل Aoun اعلام کرد پس از این جلسه که بانک مرکزی آغاز خواهد شد تزریق دلار به بازار در تلاش برای تقویت پوند.

این کشور در حال ورود به بدترین رکود اقتصادی در یک دهه با لبنان به پایین 70 درصد از نرخ رسمی آن است.

تظاهرات روز پنج شنبه شب دیدم جاده های مسدود در سراسر کشور و نیروهای امنیتی همکاری با یکدیگر برای استفاده از گاز اشک آور علیه معترضان. شعارهایی چون وحدت ملی با بسیاری از انگشتان اشاره در بخش مالی.

ادامه مطلب: سوریه بحران ارز: ادلب رو بعد از فاجعه

Protesters shout slogans in Beirut (Getty Images/AFP/A. Amro)

معترضان فریاد شعار در بیروت

“دزد دزد Dar Salame یک دزد است” برخی از معترضان شعار می دادند با اشاره به بانک مرکزی. صدها نفر از معترضان در بیروت را هدف بانک مرکزی است. بسیاری از متهم Salame و طبقه سیاسی بودن فاسد و بی کفایت.

نخست وزیر حسن دیاب بموقع به ریاست یک “فوری” در جلسه هیئت دولت همچنین با حضور Salame و نمایندگان پول کشور را تغییر دهند.

پس از جلسه دوم در ارگ ریاست جمهوری توییتی تصاویر از اعضای بانک مرکزی در نظر گرفتن سوگند در کاخ ریاست جمهوری.

به همین دلیل است که ارز در سقوط آزاد در حال حاضر ؟

با وجود تلاش ها برای کنترل ارز استهلاک در هفته های اخیر در لبنان سقوط به بیش از 6 ، 000 دلار در روز پنج شنبه از 4000 در بازار سیاه در روزهای اخیر. پوند تا به حال حفظ یک نرخ ثابت از 1500 دلار برای نزدیک به 30 سال از اقتصاد تحت تاثیر جنگ داخلی (1975-1990).

در لبنان شروع به از دست دادن ارزش پاییز گذشته. اخیر شتاب در ارزش به نظر می رسد به منعکس کننده رشد کمبود ارز خارجی در بازار در میان coronavirus بحران است. همچنین نشانه وحشت جدید آمریکا تاثیر می گذارد که همسایه سوریه در روزهای آینده و همچنین عدم اعتماد به دولت را در مدیریت بحران است.

بیشتر بخوانید: ایران: تحریم های آمریکا مجموعه ای به اسد پیچ و تاب خوردن

دولت لبنان است که به شدت بدهکار شده است و در مذاکرات برای هفته ها با صندوق بین المللی پول پس از آن خواسته مالی برای یک طرح نجات. وجود دارد هیچ نشانه ای از قریب الوقوع قرارداد.

قبل از زمان شعله ور شدن تا از ناآرامی اعتراضات گسترده در اوایل سال با وجود COVID-19 مستند که در جای خود بود.

اد/msh (AP, AFP, dpa, Reuters)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر