میان سوریه و بحران ارز دور جدیدی از تحریمهای آمریکا علیه رژیم اسد است که به دلیل به اجرا در آمده و در مدت کوتاهی. به عنوان زندگی بدتر برای مردم در تحت کنترل شورشیان ادلب بسیاری هنوز هم حمایت کرد. چرا ؟

“جنون.” یک کلمه کافی است برای مونا برای توصیف جهان اطراف او. به عنوان او را از طریق خیابان های شهرستان ادلب در راه خانه از محل کار او می بیند بسیاری از مردم از جان گذشته ایستاده در خط در یک داروخانه در نانوایی ها از جان گذشته برای برخی از نان از جان گذشته برای دارو. که همه هزینه هزاران پوند سوریه.

اما آنچه که پول در حال حاضر ارزش است ؟ کم و یا هیچ چیز. مونا صحنه را می بیند که به او حتی پس از نه سال های طولانی از جنگ: “من وحشت زده است که بسیاری از مردم اینجا از گرسنگی مردن. چه می توانم بگویم ؟ این احساس به عنوان اینکه ما در حال خفه کننده است.”

خفه کننده? درست است که: خفه کننده است. وجود دارد به نظر می رسد هرگز زمان به رسم نفس.

بیشتر بخوانید: “من احساس می کنم کاملا به تنهایی’ — زندگی تحت محاصره در ادلب

برای سال در حال حاضر, DW شده است در تماس با مونا و دیگر ساکنان استان ادلب. این آسان نیست چرا که این کشور در گذشته اصلی شورشیان قلمرو تحت محاصره است. اما آنها موفق به ارسال ما برداشت از زندگی روزمره از طریق WhatsApp.

پس از درگیری های شدید در یک لحظه وجود دارد امیدواریم که در اوایل ماه مارس هنگامی که یک آتش بس شکننده به اجرا در آمد. اما آنچه آمد بعد coronavirus. و در حال حاضر یک فاجعه جدید بلندی است با پوند سوریه (SYP) کاهش در ارزش در برابر دلار آمریکا (USD).

برای روز سوریه, نرخ ارز بوده است در سقوط آزاد. بازار سیاه قیمت برای $1 رفته است به عنوان بالا به عنوان 3,000 SYP. یک سال پیش از آن شده اند که 600.

وجود دارد بسیاری از دلایل افت شدید در ارزش. پس از سالها جنگ سوریه اقتصاد در پایین سنگ. در سراسر جهان عدم قطعیت و رکود اقتصادی جهانی با توجه به کروناویروس همه گیر است که تنها اضافه کردن به عذاب به عنوان نشانی از فروپاشی مالی از همسایه لبنان که در سوریه به طور سنتی بسیار خود کسب و کار بین المللی.

ادامه مطلب: کروناویروس در سوریه: یک دشمن نامرئی

DW Infographic: Black market currency exchange rates in Syria

برای مونا چیز دیگری وجود دارد که آن نیز بسیار مهم: “یکی از عوامل در این تحولات هستند تحریم های جدید علیه رژیم اسد” او می گوید. “و سزار عمل به زودی معرفی خواهد شد.”

سزار سوریه غیرنظامی قانون حفاظت و یا سزار عمل به صورت کوتاه, یک قایق گسترده تحریم های تصویب شده توسط مجلس سنای ایالات متحده نسبت به پایان 2019. آن است که نام مستعار یک افسر سوری که به بیرون درز هزاران عکس از جنایات مرتکب شده در سوریه زندان. سخت ترین تحریم ها هنوز سزار قانون اهداف خصوصی افراد و شرکت هایی که انجام کسب و کار با رژیم اسد. اندازه گیری است که به دلیل به اجرا در آمده در ژوئن 17.

بیشتر بخوانید: روسیه انجام اولین سوریه حملات هوایی در سه ماه

مونا فکر می کند که اساسا این روش درست: “بسیاری از مردم در ادلب پشتیبانی بسته است. و ما معتقدیم این اقدامات را تضعیف رژیم است. در همان زمان البته همه چیز فقط بدتر برای مردم محلی است. اقتصاد تلاش و ارز در حال فروپاشی است.” در روزهای اخیر قیمت نان دو برابر شده است. بسیاری از معامله گران هستند و نه حتی باز کردن فروشگاه خود را برای کسب و کار. زندگی اقتصادی در ادلب به طور موثر رانده می شود را متوقف کند.

Mona, a resident of Idlib, Syria (Name darf nicht genannt werden) (Privat)

ادلب مقیم و آژانس امداد رسانی کارگر مونا: “این احساس به عنوان اینکه ما در حال خفه کننده”

نسبتا صحبت کردن, مونا خودش در حال انجام است همه حق است. 25 سال است ازدواج کرده و با این نسخهها کار برای یک بین المللی سازمان امداد. حقوق و دستمزد او را پرداخت دلار آمریکا. اما او بیش از حد احساس فشار. به ارز محلی از دست می دهد ارزش, قیمت ها به طور چشمگیری افزایش. گوشت خرید لیست: “از سوال” او می گوید. و وجود دارد هیچ سبزیجات در خانه یا. برق شبکه پایین می رود به طور منظم. همه او تا به حال برخی از کالاهای اساسی مانند برنج و آرد.

ادامه مطلب: ادلب diaries: قبل و بعد از آتش بس در سوریه

اسد در جریان حمله به مردم خود

در بیمارستان در شهر کوچک Aqrabat نه چندان دور از مرز ترکیه دکتر Sameeh Qaddour می گوید او هنوز رتبهدهی نشده است احساس کامل محوری از درد اقتصادی و کاهش نرخ ارز: “در حال حاضر ما هنوز نسبتا مجهز می گوید:” 48 ساله پزشک. بیمارستان خود را متخصص ارتوپدی و جراحی ترمیمی و دلار رسمی ارز.

برای جلوگیری از تنگناها در تهیه دارو و سایر تجهیزات پزشکی Qaddour و همکارانش به دنبال پیدا کردن شرکای مایل به حمایت از درمانگاه: سازمان های بین المللی و کوچکتر کمک های پروژه. چه بیمارستان واقعا نیاز به پزشک تاکید شده است “مقاوم پزشکی زنجیره تامین است.”

Dr. Sameeh Qaddour, a Syrian physician, in a hospital in Idlib (privat)

سوریه بیمارستان ها به شدت نیاز به یک “قوی پزشکی و زنجیره تامین” می گوید: دکتر Sameeh Qaddour یک پزشک در ادلب

آنچه او شهود در خارج از بیمارستان را مختل او. مردم دیگر هیچ امید; آنها داده اند و اعتقاد داشتند که وجود دارد خواهد بود برای پایان دادن به درد و رنج خود را. “همه نگرانی بیشتر از قبل. ترس از گرسنگی است. که از ترس جنگ دوباره شعله ور و نیروی بیشتر مردم از خانه های خود.”

مانند مونا Qaddour پشتیبانی از سزار قانون تحریم: “اما در اعماق درون ما دیگر واقعا بر این باورند که آن را به متقاعد کردن اسد و متحدان او (اد. توجه داشته باشید.: روسیه و ایران) برای جلوگیری از کشتار مردم و اتخاذ مختلف استراتژی سیاسی.” به جای این اقدامات ممکن است همه چیز را حتی بدتر برای مردم عادی است. پس از همه سزار عمل نیز به معنای تورم بیشتر و بیشتر فقر است.

که به نظر می رسد به سادگی راه آن است. Qaddour می افزاید غمگین شکلک به پیام WhatsApp.

زندگی زیر خط فقر

محمد به ندرت با استفاده از شکلک ها در پیام های خود را. 25 سال است که در میان کسانی که از دست داده اند و همه چیز را به خاطر جنگ سوریه. خانه اش ویران شد در یک حمله هوایی. آنها مجبور به فرار و مانند تقریبا یک میلیون نفر دیگر او در بر داشت خود را در یک زندگی موقت در اردوگاه پناهندگان در شمال کشور نزدیک به مرز با ترکیه است. او در حال حاضر شده است وجود دارد برای بیش از یک سال است. از او بپرسید که چگونه او در حال انجام آن خواهد شد یک جواب یک کلمه ای احتمالا “خوب است.” همه به خوبی. چیزی برای گزارش.

زندگی در اردوگاه خسته کننده و افسرده. هیچ کس پول زیادی. اما سقوط ارزش پوند سوریه است که با این حال یک موضوع داغ برای محمد: “اکثر مردم در شمال سوریه زندگی می کنند زیر خط فقر,” او می گوید در یک پست صوتی.

Syrian citizen Mohamed in the Idlib refugee camp where he lives (privat)

محمد یک جوان سوری ساکن در اردوگاه پناهندگان در نزدیکی ادلب می گوید زندگی وجود دارد که عاری از امید به آینده

وجود دارد به سختی هر شغل در منطقه و افزایش عظیم در قیمت خاصی به ایجاد فقر است. محمد می گوید که تنها به معنای یک چیز: “همه چیز را بدتر برای همه در سوریه صرف نظر از اینکه آیا آنها در اینجا در ادلب منطقه و یا در قلمرو کنترل شده توسط اسد و نیروهای خود را.”

هنوز وضعیت در منطقه ادلب است به خصوص پیچیده است. آن است که آخرین استان در دست نیروهای شورشی سوریه. این منطقه تحت کنترل شبه نظامیان اسلام گرا به طور عمده جنگجویان وفادار به حیات طاهر al-Sham (HTS) گروه پدید آمده است که از Al “جبهه النصره”. چرا که نیروهای وفادار به رژیم اسد کنترل جنوب, همه کالاها به مقصد ایران باید وارداتی از طریق مرز ترکیه.

ارزهای خارجی به طور فزاینده ای کمیاب در داخل و اطراف ادلب به عنوان لیره ترکیه در حال تبدیل شدن به معنی مورد نظر پرداخت. بسیاری از کمک کنندگان بین المللی را به خارج از منطقه برای ترس از استفاده از وجوه خود را به حمایت از شبه نظامیان. این بحران ارز تنها باعث بدتر شدن اوضاع شده.

این HTS نیز در یک بحران مالی و در مواظب برای منابع جدید به صورت نقدی. که توضیح می دهد که چرا اسلام گرایان بارها و بارها اعمال شده جدید و دلخواه مالیات برای مثال در برق و یا بین المللی لوازم کمک های اولیه. آن را هم زده تا قابل توجهی از خشم در میان مردم منطقه است.

Rebel fighters fire a missile towards Syrian government positions in Idlib on February 9, 2020 (picture-alliance/AP Photo/G. Alsayed)

جنگجویان شورشی آتش موشک به سمت سوریه مواضع دولت در ادلب در فوریه 9 سال 2020

خشم در برابر ادلب شبه نظامیان در حال افزایش است

برای چند روز در حال حاضر وجود داشته است, تظاهرات در یمن علیه HTS شبه نظامیان و سیاست های آن. مونا سهام انتقاد از HTS: “من را پشتیبانی نمی کند هر چیزی را که آنها تا به. هیچ چیز. من در برابر همه گروه های مسلح.”

وقتی که شب می آید و او پنجره را باز در مرکز شهر آپارتمان مونا می توانید شنیدن بوق از شاخ و battlecries از جان های افسرده و عصبانی تمام دریچه دادن به نفرت آنها احساس. نفرت از اسد. نفرت از اسلامگرا و نیروهای مسلح مانند HTS. “فقط چند روز پیش یک تظاهرات حق در اینجا در این نزدیکی می گوید:” مونا. حدود 500 معترض او حدس بزند: “آنها فریاد” مرگ بر رژیم! رژیم مقصر است! و !شبه نظامیان مقصر هستند! اعتراض به وضعیت!'”

در عین حال او تردید تظاهرات خواهد هر چیزی را تغییر دهید: “هنوز هم آن تنها چیزی که مردم می توانند انجام دهند. آنها وحشت زده از گرسنگی.” آنها هیچ ایده چه چیزی در حال رفتن به می آیند بعدی می نویسد مونا. این بحران ارز در ایران ساخته شده است که وضعیت “غیر قابل پیش بینی.” گاهی اوقات او می افزاید: او احساس می کند به طور کامل ناتوان است. کاملا درمانده است. “و پس از آن من فکر می کنم من سقوط و دوباره.”

دویچه وله عباس آل Khashali پیتر ترسو و کیرا Levine کمک به این گزارش

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de