رجب طیب اردوغان اهداف رسانه های اجتماعی در ترکیه

فعالان و مخالفان در ترکیه به مدت طولانی اجتناب رسمی سانسور با استفاده از رسانه های اجتماعی. در حال حاضر دولت می خواهد برای پایان دادن به آن معرفی یک کتاب جدید به ایجاد کنترل دیجیتال کشور است.

در ماه مه ترکیه ریاست جمهوری مجتمع چاپ آن کتاب راهنما برای استفاده از رسانههای اجتماعی: 161 صفحات که پخش کردن “صحیح و سالم و امن” استفاده از سیستم عامل رسانه های اجتماعی مانند Instagram, Twitter و Facebook. Fahrettin Altun سر از رسانه ها و ارتباطات برای ریاست جمهوری و نویسنده این کتاب راهنما را مقدمه گفت: مردم در ترکیه به طور فزاینده افتتاح توسط همیشه در حال پیشرفت دیجیتالی. Altun گفت: از جمله مشکلات منجر شده بود او را به توصیه رئیس جمهور رجب طیب اردوغان برای شروع تمرکز کنترل دیجیتال دامنه. او معتقد است که ابزارهای جدید مورد نیاز به اطمینان حاصل شود که مثبت از پیشرفت تکنولوژیکی بیشتر منفی.

مخالفان و اعضای رسانه ها, اما, نگاه کنید به کتاب به عنوان یک ابزار استفاده کنید. آنها نگران هستند که دولت به دنبال گسترش نفوذ زیادی در آن در حال حاضر اعمال بیش از ترکیه رسانه های سنتی با در نظر گرفتن کنترل رسانه های اجتماعی به عنوان به خوبی. برای توجیه نگرانی های خود را, منتقدان نقطه به چنین معابر با عنوان: “ما یک کشور در مواجهه با دستکاری اطلاعات گسترش جهانی در نظر crafters.”

بیشتر بخوانید: ترکیه سفارشات نمرات از دستگیری به اتهام کودتا لینک کلیک کنید

با توجه به کتاب راهنما پست از ادارات دولتی و وزارتخانه ها باید در اولویت قرار داده شده در سیستم عامل رسانه های اجتماعی. “در زمان بحران, رسمی, اظهارات دولت باید بیشتر به طور گسترده ای دیده می شود” این کتاب راهنما دستور.

بیشتر بخوانید: ترکیه با آمار رسانه های اجتماعی خاموشی به عنوان ادعای بمب گذاری خودرو

“ما فقط می دانم آنچه در این عبارت به معنی زمانی که برای اولین بار مردم دستگیر و پس از تحقیقات به رسانه های اجتماعی پست های انتقاد چیزهایی مانند بحران اقتصادی می گوید:” Fatih Polat, editor-in-chief اپوزیسیون روزنامه Evrensel.

Faruk Bildirici این بازرس برای رادیو و تلویزیون شورای عالی (RTUK) که نظارت بر رسانه ها در ترکیه گفت: برخی از معابر در کتاب راهنما او را مضطرب میکند. مثلا کتاب راهنما اشاره به سیستم عامل رسانه های اجتماعی به عنوان سلاح در نظر گرفته شده برای از بین بردن ارزش های معنوی در ترکیه است. که آن نیز در پشت دولت مرکزی تلاش برای به اجرا درآوردن بیشتر “اخلاق” وقتی که می آید به رسانه های اجتماعی.

“این کاملا مشخص نیست که چگونه از آن خواهد شد تصمیم گرفت که یک چیز اخلاقی است و دیگری نیست” Bildirici گفت. او به این نتیجه رسید که سست اصطلاحات است که به ارائه پوشش برای مقامات هنگامی که به دنبال شدند.

Countries with most Facebook users

‘محدودیت انتشار

این کتاب با استفاده از رسانه های اجتماعی فعالیت در استانبول اعتراضات پارک گزی برای نشان دادن گسترش آن چه از نظر اطلاعات غلط. در سال 2013 برنامه ریزی شده پروژه ساختمان در پارک گزی موجب سراسر کشور تظاهرات که پس از تشدید خشونت پلیس مورد حمله قرار گرفته است ، با توجه به کتاب راهنما کسانی که صحنه های از جنجال و هیاهو بودند نتیجه مستقیم “جرم دستکاری”: “بدون محدودیت انتشار اخبار و محتوای منجر به اطلاعات آلودگی.”

بیشتر بخوانید: ترکیه برنامههای تصمیم آلمان برای نگه داشتن هشدار سفر

این کتاب راهنما هشدار می دهد که “ناقص و نادرست و یا حتی خبر جعلی” می تواند در سراسر سیستم عامل رسانه های اجتماعی بسیار به سرعت. “ترکیه دشمنان به خصوص سازمان های تروریستی با هدف گسترش دروغ و هرج و مرج” آن را ادعا می کند.

رسانه ها ناظران همچنین می گویند که جمعیت آن هدف با اطلاعات غلط در تظاهرات پارک گزی — توسط دولت است. تظاهرکنندگان با استفاده از سیستم عامل رسانه های اجتماعی مانند Facebook و Twitter برای رسیدن به مخاطبان است. بیش از یک میلیون پست با استفاده از #OccupyGezi برچسب اغلب به سند خشونت پلیس. گسترده رسمی و خشونت در زمین بود هیچ جا دیده می شود در جریان اصلی رسانه ها است.

تخمین زده می شود که دولت کنترل آنجا که 95% از رسانه های جریان اصلی در ترکیه, خروج از اعضای اپوزیسیون و فعالان و مخالفان با هیچ جایی برای رفتن اما آنلاین. که به خوبی کار کرده است برای برخی: Ekrem Imamoglu را پیروز شهرداری کمپین در استانبول در سال 2019 اثبات شده است. Imamoglu بسیج حامیان خود تعجب مخالفان و برنده شدن تقریبا به طور انحصاری از طریق کانال های رسانه های اجتماعی و حتی ایجاد یک برچسب کمپین که به دست آمده وضعیت فرقه.

ادامه مطلب: توییتر ناودان در چین و ترکیه و روسیه پس از حذف حساب

اولین گام ؟

Polat به Evrensel ویرایشگر گفت: کتاب راهنما بود یک گام به سوی ایجاد دولت کنترل بیش از توییتر و دیگر سیستم عامل. “از جمله کتابهای راهنمای تنها می تواند جدی گرفته شود هنگامی که نوشته شده با ورودی مستقل از دانشمندان و کارشناسان” Polat گفت.

Gulin Cavus بنیانگذار ترکیه واقعیت-چک کردن شبکه Teyit گفت: آنلاین دروغ بود, در حال رشد به چالش بکشد. اما او می گوید تهدید نمی آید از مردم به عنوان کاخ ریاست جمهوری را guidebook ادعا می کند.

“سازمان های دولتی در حال آگاهانه درگیر شدن در دستکاری” Cavus گفت. “آنها درگیر شده اند در چنین فعالیت هایی با فرکانس بیشتر بیش از سه سال گذشته است.” Cavus گفت که نمی شود او را به این باور هر چیزی خوب می آمد از مقررات جدید.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>