پس از توییتر حذف هزاران حساب آن ادعا می کند مورد استفاده قرار گرفت به فشار تبلیغاتی در چین و ترکیه و روسیه در آنکارا متهم آن را از یک “لام” کمپین و چین گفت که “بزرگترین قربانی” از دروغ.

ترکیه تقبیح توییتر به عنوان یک “دستگاه تبلیغاتی” روز جمعه در پاسخ به این شرکت حرکت به حذف “شبکه” که شامل برخی از 170,000 حساب گفته مرتبط با طرفدار دولت و منافع ترکیه و چین و روسیه است.

بیشتر بخوانید: توییتر حذف دولت-حساب های مرتبط استفاده می شود توسط چین و روسیه و ترکیه

توییتر در تلاش بود تا “لام دولت ترکیه و محبوب جنبش سیاسی.” Fahrettin Altun رئیس ارتباطات برای رئیس جمهور رجب طیب اردوغان گفت: در توییتر ارسال.

“این شرکت مبنی بر اینکه کسانی که حساب های “جعلی” پروفایل طراحی شده برای حمایت از رئیس جمهور و که آنها به تنهایی موفق توسط یک قدرت مرکزی هستند نادرست” Altun گفت.

او همچنین به نظر می رسد به تهدید پلت فرم این ادعا آن بود که مشتاق به “ترویج سیاه و سفید برای تبلیغات ضد ترکیه اشخاص” و “طراحی سیاست ترکیه.”

“ما می خواهم به یاد این شرکت از نهایی سرنوشت تعدادی از سازمان هایی که اقدام به گرفتن مراحل مشابه در گذشته” Altun نوشت: در یک به احتمال زیاد اشاره به محدودیت های آنکارا تا به حال اعمال شده در یوتیوب ویکی پدیا و توییتر خود را.

بیشتر بخوانید: ترکیه با آمار دولت در رسانه های اجتماعی خاموشی است ادعا می کند مرگبار بمب گذاری خودرو

چین می گوید که ‘قربانی’ از دروغ

در پکن دولت چین به نام در توییتر به تمرکز بر روی افرادی که حمله به این کشور آسیایی است. وزارت امور خارجه سخنگوی Hua Chunying گفت: چین شد “بزرگترین قربانی از اطلاعات نادرست است.” او افزود: او آگاه بود از پاکسازی.

“اگر توییتر می خواهد به تفاوت آن را باید تعطیل کسانی که حساب شده است که سازمان یافته و هماهنگ به حمله و بی اعتبار کردن چین,” او گفت:.

توییتر ممنوع است در چین با چینی بر اساس Weibo انجام یک نقش مشابه در کشور است.

بیشتر بخوانید: اتحادیه اروپا می گوید چین و روسیه پشت coronavirus ‘دروغ مبارزات’

“در حالی که حزب کمونیست چین اجازه نخواهد داد که مردم چین را به استفاده از توییتر, تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد آن است که مبارک به استفاده از آن برای ایجاد تبلیغات و دروغ در سطح بین المللی گفت:” فرگوس Hanson, مدیر استرالیا سیاست راهبردی موسسه بین المللی سایبر مرکز سیاست که در همکاری با توییتر حذف.

‘روسیه متحد’ کلینیک توییتر را ‘سانسور’

بزرگترین شبکه از این حساب در ارتباط بود به چین با 23,750 که بیشتر توسط 150,000 “آمپلی فایر” حساب. ترکیه و روسیه شبکه های بسیار کوچکتر با 7,340 و 1,152 حساب بود.

در مسکو حاکم روسیه متحد حزب گفت: تمام حساب های خود را عملیاتی شدند به طور معمول اما این سازمان هنوز ناودان توییتر حرکت به سانسور.

بیشتر بخوانید: روسیه است در حال اجرا یک coronavirus کمپین دروغ?

“مسدود کردن [حساب] بر اساس سیاسی نشانگر این است که سانسور. این غیر قابل قبول است” ارشد روسیه متحد مجلس الکساندر Hinstein گفت: آژانس خبری اینترفاکس.

توییتر نیز متحمل خشم رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در ماه گذشته پس از اقدام در برابر یک سری از توییت های مربوط به مرگ جورج فلوید. مغلوب ساختن پیشی جستن در پاسخ شروع قانون به دنبال reclassify این شرکت به عنوان مسئول محتوای اشخاص ثالث ارسال بر روی پلت فرم.

dj/msh (dpa, AFP, Reuters, AP)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de