نظر: اتیوپی است که در آستانه شکست

تاخیر در انتخابات و تنش های قومی در حال تضعیف نخست وزیر Abiy احمد اصلاحات دستور کار است. اما به تعویق افتاد و نظر سنجی نیز می تواند یک شانس برای اتیوپی می گوید: DW را Ludger Schadomsky.

مردم ساخت یک تماس بین المللی به اتیوپی, در هفته گذشته یک شگفتی بزرگ است. نه به خاطر بد اتصال تلفن — آنها استفاده کردم که خیلی وقت پیش.

بلکه به این دلیل بود که قبل از آنها در ارتباط بودند از آنها شنیده ام صدای هیچ یک دیگر از اتیوپی نخست وزیر Abiy احمد ترویج این کشور برنامه ای برای کارخانه 20 میلیارد نهال توسط 2024 — بلند پروازانه پروژه احیای جنگل که دوباره برجسته اتیوپی شهرت به عنوان Africa پوستر کودک است.

این ممکن است یک شیرین کاری روابط عمومی برای جامعه بین المللی — اما آن را نمی نشستن به خوبی با بسیاری از آنها در خانه که تمسخر پرسید: اگر Abiy ندارد دیگر کمی بیشتر فشار دادن مسائل به آدرس نسبت به کاشت درختان.

برای مثال بیماری همه گیر کوروناویروس که این کشور از 100 میلیون نفر و به شدت با کمبود بودجه روبرو نظام سلامت است که هنوز هم مبارزه.

یا اتیوپی آشتی پروژه که با راه اندازی Abiy انتصاب به عنوان یک جوان اصلاح طلب نخست وزیر در سال 2018 است اما در حال حاضر تهدید به سقوط به زمین است.

پس از همه, نظر سنجی در اصل برنامه ریزی شده برای ماه اوت در حال حاضر متوقف شده است به طور نامحدود به دلیل COVID-19 شیوع. دولت دستور set برای پایان دادن به در ماه اکتبر نیز تمدید شده است تا پایان conronavirus همه گیر با وجود قانون اساسی و نگرانی است.

آشتی نیش گرد و غبار ؟

قبل از اعلام انتخابات, تاخیر, اتیوپی در حال حاضر رو به رشد interethnic خشونت و بیش از یک ده کوچک گروه های قومی خواستار شدند منطقهای استقلال. ملی گرایان در مناطق Oromia, تیگری و Amhara, که می تواند با تکیه بر سپاه بیکار و سرخورده جوان مردم مشغول بوده است moblizing پشتیبانی برای مدتی در حال حاضر.

چه کسی می توانست تصور می کردند که دو سال بعد از Abiy — امید حامل و برنده 2019 جایزه صلح نوبل — در زمان قدرت شبه نظامیان منینگ موانع خواهد بود بخشی از اتیوپی زندگی روزمره ؟

Abiy که هنوز جشن در خارج از کشور است که دیگر مورد علاقه در صفحه اصلی. برای مثال سابق خود متحد Jawar محمد سلطان رسانه و رسانه های اجتماعی تاثیر گذار است نقل مکان کرد به مخالفت اردوگاه.

Ethiopia's Prime Minister Abiy Ahmed smiles

Abyi احمد برگزار شده است به عنوان “حامل امید”

در یک فرهنگ مورد استفاده قرار گیرد به distrusting مقامات تئوری های توطئه در حال تیراندازی مانند علف های هرز. یکی از محبوب ترین است که Abiy است که با استفاده از coronvavirus همه گیر برای تحکیم قدرت خود را فراتر از قانون اساسی مهلت.

سقوط چند قومی دولت ؟

در ضمن Abiy سیاسی مخالفان توطئه هستند ، این تیگری اقلیت که به طور سنتی در میان نخبگان حاکم قبل از Abiy به قدرت رسید در حال بازاریابی خود را به عنوان قربانیان خود اصلاحات. در توهین به Abiy رهبری آنها گفت: آنها پیش بروید و برگزاری انتخابات در ماه اوت به هر حال.

Photo of Ludger Schadomsky

Ludger Schadomsky رئیس DW خدمات امهری

انتخابات تاخیر در حال حاضر باعث قریب الوقوع مرحله نهایی مسابقات است که می تواند اشک اپارتمان چند-قومی کشور با 80 گروه های گوناگون.

در همان زمان, اتیوپی به احترام فرهنگ بحث توسعه یافته بیش از سه هزار سال و از آن استدلال و منطق درستی افتخار – در حال فروپاشی است. سیاستمداران برجسته در حال حاضر توهین به هر یک از دیگر در رسانه های اجتماعی با سابقه کینه توزی.

و هنگامی که با نفوذ رهبران مذهبی در حال حاضر قادر به آرام آب را نشان می دهد تا چه حد از شکاف سیاسی.

نظرسنجی تعویق افتادن یک فرصت

اما انتخابات تاخیر و گسترش دولت دستور نیز باید دیده می شود به عنوان یک فرصت برای آشتی — شاید دولت آخرین شانس اگر زمان به دست آورد تا 2021 می تواند مورد استفاده قرار گیرد به صورت یک اصل ملی و گو است که شامل کل منطقه از جمله اریتره همسایه.

این امر نیاز همه رهبران به نمایش اندکی فروتنی و تمایل به سازش چیزی نیست که مشهود است در حال حاضر.

اگر شکاف بین گروه های قومی تعمیق بیشتر و سپس تحریم از 2021 انتخابات و غارتگری شبه نظامیان می تواند کشور حل به خشونت است.

آشتی از طریق COVID-19?

Coronavirus از همه چیز می تواند در پایان کمک به آشتی در اتیوپی. این است که اگر استدلال و منطق از همه اقوام و اعتقادات سیاسی گرد هم می آیند برای مقابله با این ویروس در نتیجه تمرین ملی ساختمان در یک راه بسیار عملی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>