مؤتلفه مجسمه سرنگون در واشنگتن DC در میان سیاه و سفید زندگی می کند ماده تظاهرات

معترضان را پایین کشیده یک مجسمه از یک مؤتلفه به طور کلی در ایالات متحده سرمایه زیر را در سراسر کشور تظاهرات به مناسبت پایان برده داری . سرنگونی می آید فقط جلوتر از بحث برانگیز تجمع توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

معترضان سرنگون و به آتش کشیده شد یک مجسمه از یک مؤتلفه کلی در واشنگتن روز جمعه زیر را در سراسر کشور تظاهرات به مناسبت Juneteenth تعطیلات بزرگداشت پایان برده داری در ایالات متحده است.

تظاهرکنندگان کشیده رقم از آلبرت پایک پایین با طناب فرو برد و آن را با فندک سوخت و آتش به آن را قبل از ده ها شروع به شعار “سیاه و سفید زندگی می کند مهم است.” بین 80 تا 100 نفر جمع شده بودند در اطراف مجسمه در 11 p. m. (3 UTC) و مجسمه کاهش یافت و حدود 11:15 p. m. به گفته Fox 5 News.

Albert Pike statue on the ground (Reuters/J. Ernst )

مجسمه تا به حال شده است در یک نقطه از مشاجره برای سال

سپس آنها ایستاده بود در اطراف یک دایره به عنوان مجسمه سوخته شعار “نه عدالت بدون صلح” و “هیچ نژادپرستانه پلیس!”

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن توییتی در مدت کوتاهی پس از به تماس سرنگونی یک “رسوایی است.”

“این سی پلیس در حال انجام کار خود را به عنوان آنها به تماشای یک مجسمه بود پاره پاره کردن و رایت. این افراد باید بلافاصله دستگیر شد. یک ننگ برای کشور ما!”

تظاهرکنندگان قبلا جمع آوری شده در واشنگتن خارج یادبود لینکلن و در نزدیکی کاخ سفید است.

حدود 11 فوت (3.4 متر) آلبرت پایک, مجسمه است یک نقطه از مشاجره در واشنگتن با مخالفان داشتن رقابت برای حذف آن برای سال. لایحه ای برای حذف مجسمه معرفی شد و در اکتبر سال 2017 اما بعد از آن متوقف شده است. آن را دوباره و دوباره به راه افتادند در تابستان گذشته.

در سراسر کشور تظاهرات

Juneteenth تظاهرات برگزار شد در آتلانتا و شیکاگو, لس آنجلس و نیویورک هفته بعد از بازداشت معترضان به خشونت پلیس و نژادپرستی نظاممند.

چندین آثار تاریخی به تصویر می کشد مؤتلفه چهره شده اند سرنگون در هفته های اخیر. همچنین در روز جمعه معترضان در رالی کارولینای شمالی پایین کشیده دو متفق مجسمه یکی بود آویزان از یک lamppost در حالی که دیگر کشیده شد پایین خیابان و قرار داده شده در مقابل یک دادگاه است.

در روز پنج شنبه شب معترضان در پورتلند, اورگان پایین کشیده مجسمه جورج واشنگتن است. هفته گذشته مردم در ریچموند, ویرجینیا, سرنگون دیگر مؤتلفه مجسمه به عنوان به خوبی به عنوان شکل ایتالیایی اکسپلورر کریستف کلمب.

Woman wearing mask showing Black Lives Matter Plaza (picture-alliance/AP Photo/A. Harnik)

تظاهرات برگزار شد در سراسر ایالات متحده به علامت Juneteenth

ارتباط با تولسا تهمت رالی

روز جمعه سرنگونی می آید فقط پیش از مغلوب ساختن پیشی جستن بحث تجمع در Tulsa, Oklahoma — در اصل برای جمعه برنامه ریزی شده اما به عقب رانده تا شنبه پس از اعتراض گسترده بیش از انتخاب خود را از هر دو تاریخ و محل.

Tulsa Greenwood منطقه بود سایت از یکی از ما بدترین نژادپرستانه قتل عام در سال 1921 که دیدم به عنوان بسیاری از 300 سیاه آمریکایی کشته در درگیری های خشونت آمیز با سفید اوباش و بیش از 800 بستری در بیمارستان. محله بود که قبلا شناخته شده به عنوان سیاه و سفید وال استریت شد و در آن زمان ثروتمندترین سیاه و سفید در جامعه آمریکا.

ادامه مطلب: تهمت نشانه منظور اجرایی در دولت اصلاحات

“ما فقط می خواهیم جهان را به می دانم آنچه در اینجا اتفاق افتاده است” گرین صاحب فروشگاه تونی ویلیامز گفت: Agence France-Presse, اخبار آژانس همچنین خواستار مغلوب ساختن پیشی جستن رالی “بی احترامی است.”

این تجمع قرار است به مغلوب ساختن پیشی جستن را برای اولین بار از زمان شروع این بیماری همه گیر کوروناویروس و ده ها تن از مغلوب ساختن پیشی جستن پیروان معترضان برای چند شب پیش از این تجمع به منظور دریافت بهترین صندلی. او در تظاهرات به طور معمول جلب هزاران نفر از شرکت کنندگان.

Juneteenth علائم روز 19 ژوئن 1865 — هنگامی که یک اتحادیه به طور کلی وارد گالوستون تگزاس و اطلاع برده است که آنها دو سال و نیم پس از آبراهام لینکلن صادر رهایی اعلام یک فرمان اجرایی اعطای آزادی بردگان در Confederate States.

lc/ng (AP, AFP)

اشتراک DW این خبرنامه اینجا:

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de