یکی از فعال ترین آتشفشان, کوه Merapi در اندونزی, فوران دو بار در روز یکشنبه. آخرین فوران در سال 2019 به کشته شدن بیش از 300 نفر است.

کوه Merapi فعال آتشفشان در اندونزی, فوران دو بار در روز یکشنبه ارسال ابرهای خاکستر 6 کیلومتر (4 کیلومتر) به آسمان زمین شناسی اندونزی آژانس گزارش شده است.

فوران ناشی از خاکستری خاکستر به بارش باران را در برخی از روستاها در دامنه 2,930 متر بالا آتشفشان در نزدیکی اندونزی فرهنگی یوگیاکارتا.

دو فوران به طول انجامید حدود هفت دقیقه است. هیچ آسیب و یا مرگ و میر گزارش شده است.این آتشفشان آخرین فوران در ماه مارس است.

در حالت آماده باش پس از 2018

مردم در مناطق نزدیک به این آتشفشان شروع شنوایی قوی غرش برای تلفن های موبایل در اوایل صبح امروز رسانه های محلی گزارش.

مقامات محلی دستور داد تا ساکنان از سه کیلومتر بدون رفتن منطقه در اطراف دهانه.

Mount Merapi erupts (Reuters/Antara/A.J. Nugroho)

ادامه مطلب: آتشفشان ها و زمین لرزه ها: حلقه آتش اقیانوس آرام

پس از فوران, زمین شناسی, آژانس, توصیه هواپیماهای تجاری را با احتیاط در این منطقه را افزایش آتشفشان هشدار وضعیت.

آتشفشان وضعیت سطح شده است بر احتیاط—دوم-بالاترین سطح خود در چهار رديفه سیستم—از ماه مه سال 2018 زمانی که یک سری از فوران تولید خاکستر داغ ستون به ارتفاع 5.5 کیلومتر است.

Merapi مرگبار گذشته

کوه Merapi گذشته قابل توجه فوران بود در سال 2010. در آن زمان بیش از 300 نفر کشته شدند و برخی از 280,000 ساکنان مجبور شدند به تخلیه مناطق اطراف آن.

یک فوران در سال 1994 کشته و حدود 60 نفر و دیگری در سال 1930 به کشته شدن حدود 1,300.

اندونزی واقع در اقیانوس آرام “حلقه آتش” یک منطقه وسیع که در آن بسیاری از صفحات تکتونیکی دیدار خواهد کرد. آن را بیش از 17000 جزیره و جزایر — و نزدیک به 130 آتشفشان فعال است.

kp/ng (AFP dpa)

اشتراک DW این خبرنامه اینجا:

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de