چین به نفع همکاری با اتحادیه اروپا بیش از رقابت: لیگ برتر

چین برتر گفت: پکن می خواهد به همکاری با بروکسل به منظور توسعه coronavirus واکسن و درمان است. اما درگیری بر تجارت و حقوق بشر را تهدید می کند به نادیده گرفتن حتی با بهترین نیات.

چین برتر لی کچیانگ گفت که همکاری با اتحادیه اروپا اهمیت بیشتری نسبت به رقابت رسانه های دولتی چین گزارش روز دوشنبه به عنوان دو بدن ملاقات برای یک اجلاس تنشها میان بیش از تعرفه ها با هدف قرار دادن شرکت های چینی در اروپا و ترس بیش از پکن در حال رشد جهانی در نوسان بودن.

چین مایل است برای افزایش همکاری با بلوک در COVID-19 واکسن و درمان توسعه برای مبارزه با ویروس همه گیر Li گفت: در 22nd چین و اتحادیه اروپا نشست.

پکن همچنین امیدوار است اتحادیه اروپا می تواند استراحت صادرات اقدامات کنترلی در برابر چین گفت: با توجه به تلویزیون دولتی تلویزیون مرکزی چین.

تمایل متقابل برای همکاری

ویدیو اجلاس لگد کردن در صبح روز دوشنبه توسط رئیس شورای اروپا چارلز میشل و کمیسیون اروپا سر Ursula von der Leyen.

نخست وزیر چین لی بود و رئیس جمهور چین بود و انتظار می رود برای پیوستن به بعد.

بیشتر بخوانید: اتحادیه اروپا-چین نشست: واقعا چه اتفاقی افتاد ؟

اجلاس سران آغاز شد و با مذاکرات در coronavirus.

در این نشست هر دو طرف گفت که آنها مایل به تقویت روابط.

اما اختلافات به وجود آمد و در مورد موضوعاتی مانند تجارت و سرمایه گذاری قوانین به عنوان حقوق بشر و امنیت ملی است.

مذاکرات را تولید نمی کند هر گونه توافق یا بیانیه مشترک. بالا-سطح اتحادیه اروپا گفت: بیشتر انگیزه لازم بود برای شکستن بن بست سیاسی.

بروکسل مبارزه با سلطه گر چین

هفته گذشته چین سفیر اتحادیه اروپا گفت: این مذاکرات یک فرصت برای ایجاد روابط “بیشتر سازنده و اساسی با تصرف فرصت و پرداختن به چالش است.”

بیشتر بخوانید: اتحادیه اروپا خواستار گفت و گو باز’ با چین

اما او همچنین با انتقاد بروکسل قصد دارد به اعمال قوانین سخت تر برای به شدت یارانه شرکت های خارجی که به معنی یک بیت آمار برای شرکت های چینی.

بلوک نیز به چالش کشیده چین در مسائل حقوق بشر از جمله هنگ کنگ و تبت.

مذاکرات مشترک چین و اتحادیه اروپا قرارداد سرمایه گذاری باقی می ماند در یک وقفه با وجود یک تعهد مشترک برای پیشرفت قبل از پایان سال در آلمان به ریاست اتحادیه اروپا.

kp/rc (AFP ایسنا)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de