روزنامه نگاران در معرض خطر: ژوئیه 10 اکثر موارد فوری

هر ماه یکی از مطبوعات آزاد و ائتلاف توجه به موارد حل نشده از جنایت علیه روزنامه نگاران. در ماه جولای این لیست شامل موارد ماریا Ressa ساموئل Wazizi و جمال Kashoggi.

1. ماریا Ressa (فیلیپین)

فیلیپینی-آمریکا دو شهروند محکوم به اعدام در سایبر مورد تهمت.

در ژوئن 15, مانیل دادگاه محکوم ماریا Ressa ویرایشگر خصوصي Rappler وب سایت خبری و Reynaldo سانتوس سابق محقق در خروجی سایبر افترا. این جرم نیاز به هر روزنامه نگار به پرداخت 7,950 دلار جریمه و خسارت اخلاقی و همچنین خدمت به حبس از شش ماه تا شش سال است. هر دو رایگان هستند به قید وثیقه در انتظار درخواست تجدید نظر خود را. این مورد به وجود آمد از منافع عمومی مقاله, Rappler منتشر شده در سال 2012 در مورد یک تاجر محلی را به اتهام وابستگی به یک قاضی سابق که بعدها استیضاح برای فساد و ادعا لینک به مواد مخدر و قاچاق انسان حلقه.

2. Azimjon Askarov (قرقیزستان)

برنده جایزه حقوق بشر گزارشگر زندانی از 10 سال.

ژوئن 15 علامت ده سال از قومی Uzkek Azimjon Askarov دستگیر شد اتهامات کاذب است که شامل تحریک به نفرت قومی و همدستی در قتل یک افسر پلیس است. قرقیزستان دادگاه شنیده نهایی درخواست تجدید نظر خود را در مورد مه را تایید کرده و زندگی خود حکم. سلامت او رو به وخامت است در بازداشت با دسترسی محدود به دارو و بدرفتاری مسئولان زندان. همسرش, Khadicha Askarova نوشته شده به قرقیزستان رئیس جمهور شفاعت برای آزادی او.

3. Solafa مجدی (مصر)

نزدیک به چهار ماه بدون به روز رسانی از زندانی روزنامه نگار در وخامت سلامت.

هیچ کس دریافت اخبار از خبرنگار آزاد Solafa Magdy از مارس 9. او زندانی شده در کنار شوهرش به مدت شش ماه و تحمل عمدی پزشکی غفلت در حالی که در افزایش خطر ابتلا COVID-19 با توجه به ازدحام بیش از حد و شرایط غیر انسانی در زندان است. مقامات دوباره به تعویق افتاد, محاکمه به اتهام “عضویت در یک گروه ممنوع” و “گسترش اخبار نادرست” برای او چند رسانه ای گزارش حقوق بشر و مهاجرت های غیر قانونی.

Pressebilder Solafa Magdy

روزنامه نگار مصری در Solafa Magdy

4. Abdulkhaleq عمران, اکرم al-Waleedi, حارث حمید و توفیق al-منصوری (یمن)

چهار روزنامه نگاران بازداشت شده و پنج سال در حال حاضر محکوم به مرگ است.

در آوریل 11, یمن به روزنامه نگاران Abdulkhaleq عمران, اکرم al-Waleedi, حارث حمید و توفیق al-منصوری به مرگ محکوم شدند توسط انصار الله گروه شناخته شده به عنوان داعش پس از نزدیک به پنج سال در بازداشت است. روزنامه نگاران متهم شدند با پخش اخبار نادرست “در حمایت از جنایات تجاوز عربستان و متحدان آن علیه جمهوری یمن است.” در ماه ژوئن سازمان ملل متحد پیوست و بیش از 150 سازمان خواستار آزادی آنها. وکیل خود قصد دارد به تجدید نظر شود.

5. ژان Bigirimana (بوروندی)

چهار سال عبور بدون اطلاعات در مورد روزنامه نگار ناپدید شدن است.

جولای 22, علامت چهار سال از خبرنگار ژان Bigirimana رفت از دست رفته در وسط روز پس از خروج از خانه اش در بوجومبورا. او تا به حال یک تماس تلفنی از یک منبع در این کشور سرویس اطلاعات ملی. او به عنوان یک روزنامه نگار آنلاین با مستقل Iwacu گروه فشار و قبلا با دولت طرفدار ایستگاه رادیویی Rema FM. او شده است دیده و یا شنیده می شود پس از سال 2016.

Burundi Erinnerung an Jean Bigirimana

لوح یادبود ژان Bigirimana در بوجومبورا

6. نورما Sarabia Garduza (مکزیک)

بررسی معطل ماندن در مورد روزنامه نگار به قتل در یک سال پیش.

ژوئن 11 مشخص شده یک سال پس از ناشناخته حمله کشته خبرنگار نرما Sarabia در جلپا اقامت در عین حال شده است وجود دارد کمی حرکت در این تحقیقات اعلام کرد در توییتر توسط دولت و دادستانی کل در آن زمان است. Sarabia, 46, یک خبرنگار در ایالت تاباسکو شهر در نزدیکی مرز گواتمالا برای روزنامه Diario Presente و سس فلفلی تاباسکو HOY. او یکی از 54 روزنامه نگاران کشته شده در مکزیک بین سال های 1992 و 2020.

7. محمد منیر (مصر)

روزنامه نگار در سلامت فقیر برگزار شد در بازداشت پیش از محاکمه و بدون حکم دادگاه تاریخ است.

ماموران امنیتی لباس شخصی در جیزه بازداشت روزنامه نگار کهنه کار و مستقل نویس محمد منیر در ژوئن 15 و دستور بازداشت پیش از محاکمه به مدت 15 روز یک دوره است که می تواند تجدید یا تمدید در دادگاه را درخواست. امنیت ملی مصر است دادستان متهم منیر با پیوستن به یک گروه تروریستی, پخش اخبار نادرست و سوء استفاده از رسانه های اجتماعی. 65 سال دچار دیابت و فشار خون بالا و شدید مشکلات قلبی است. او به تازگی نوشته شده برای الجزیره و انتقاد از دولت را اداره COVID-19 بیماری همه گیر.

8. ساموئل Wazizi (ساموئل Ajiekah Abuwe) (کامرون)

مقامات آشکار روزنامه نگار درگذشت در ماه اوت گذشته.

در ماه ژوئن کامرونی نظامی اعلام کرد که اخبار لنگر ساموئل Wazizi درگذشت در ماه اوت گذشته و چند روز پس از انتقال از پلیس نظامی بازداشت و مدت حبس. آنها هرگونه کابوسی درمان و ادعا شده که Wazizi درگذشت “سپسیس شدید.” وکلا می گویند که او متهم شده بود از میزبانی مبارزان جدایی طلب در مزرعه خود یک ادعای او را رد کرد. او به عنوان یک عکاس آزاد و فیلمبرداری و همچنین به عنوان یک گوینده خبر به صورت خصوصی پخش Chillen Muzik و تلویزیون (CMTV) پوشش نظامی جنایات.

Kamerun Sprachenstreit um Englisch

کامرون: سربازان در حال گشت زنی در خیابان ها از بوی

9. Abdulmumin Gadzhiev (روسیه)

مقامات اضافی اتهامات علیه ویرایشگر در بازداشت پیش از محاکمه.

پس از بازداشت خود در تهران در ماه ژوئن 2019, مقامات نیز به اتهام Abdulmumin Gadzhiev با مشارکت در یک سازمان افراطی و خود را تمدید بازداشت پیش از محاکمه. جدید اتهام می تواند اضافه کردن 10 سال در زندان به پتانسیل 20 سال Gadzhiev چهره اصلی اتهامات عنوان شده علیه. او مشغول به کار بود به عنوان سردبیر مذهبی بخش مستقل Chernovik روزنامه.

10. جمال Khashoggi (عربستان سعودی)

خواستار ادامه تحقیقات به مرگ روزنامه نگار در دست دولت است.

دموکرات ها در ایالات متحده آمریکا مجلس نمایندگان در حال گزارش در قانون جدید به فشار برای آزادی راز یافته ها با توجه به حد کامل از عربستان سعودی نقش جمال Khashoggi کشته شدند. در واشنگتن پست مقاله نویس بود به طرز وحشیانه ای به قتل در داخل کنسولگری عربستان در استانبول در سال 2018 است. تماس باقی می ماند و اجرایی به انتشار یک گزارش اطلاعات و همچنین به صورت مستقل تحقیقات جنایی و حمله به تاج و تخت شاهزاده سفارش از قتل فراقضایی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de