Imec و GLOBALFOUNDRIES اعلام دستیابی به موفقیت در AI تراشه آوردن عمیق شبکه عصبی محاسبات به IoT لبه دستگاه

Imec جهانی پیشرو در تحقیقات و نوآوری hub در نانو و فن آوری های دیجیتال و GLOBALFOUNDRIES® (GF®) جهان پیشرو تخصص ریخته گری امروز اعلام کرد یک سخت افزار تظاهرات جدید هوش مصنوعی تراشه. بر اساس imec آنالوگ در حافظه رایانه (AiMC) معماری استفاده GF 22FDX® راه حل تراشه جدید بهینه سازی شده است به انجام, عمیق, شبکه عصبی محاسبات در حافظه رایانه سخت افزار در حوزه آنالوگ. دستیابی به رکورد بهره وری انرژی بالا تا از 2900 تاپ/W, شتاب دهنده کلیدی enabler برای استنتاج-on-the-لبه پایین-قدرت دستگاه. حریم خصوصی و امنیت و پوشیدگی مزایای این فناوری جدید تاثیر خواهد گذاشت در هوش مصنوعی کاربرد در طیف گسترده ای از لبه دستگاه های هوشمند از سخنرانان به خود رانندگی وسایل نقلیه.

از اوایل روز دیجیتال کامپیوتر سن پردازنده جدا شده از حافظه است. عملیات انجام شده با استفاده از مقدار زیادی از داده ها نیاز به همین ترتیب تعداد زیادی از داده های عناصر به بازیابی از حافظه ذخیره سازی است. این محدودیت شناخته شده به عنوان فون نویمان تنگنا می تواند تحت الشعاع واقعی محاسبات زمان به خصوص در شبکه های عصبی – که بستگی زیادی بردار ماتریس multiplications. این محاسبات انجام شده با دقت یک کامپیوتر دیجیتال و نیاز به یک مقدار قابل توجهی از انرژی است. اما شبکه های عصبی نیز می تواند دستیابی به نتایج دقیق اگر بردار ماتریس multiplications انجام شده با کاهش دقت در آنالوگ فن آوری است.

برای پرداختن به این چالش imec و شرکای صنعتی در imec صنعتی وابستگی یادگیری ماشین برنامه از جمله GF توسعه یک معماری جدید که حذف فون نویمان تنگنا با انجام محاسبات آنالوگ در سلول SRAM. نتیجه آنالوگ استنباط شتاب دهنده (AnIA) ساخته شده بر روی GF 22FDX نیمه هادی پلت فرم استثنایی بهره وری انرژی. خصوصیات آزمایشات نشان دادن قدرت بهره وری در اوج از 2900 ترا عملیات در هر ثانیه به ازای هر وات (تاپ/W). تشخیص الگو در سنسور کوچک و کم قدرت لبه دستگاه است که به طور معمول طراحی شده توسط یادگیری ماشین در مراکز داده در حال حاضر می تواند انجام شود به صورت محلی بر روی این قدرت کارآمد شتاب دهنده.

“موفق نوار-از AnIA گام مهمی رو به جلو نسبت به اعتبار سنجی از آنالوگ در حافظه رایانه (AiMC)” گفت: Diederik Verkest مدیر برنامه برای یادگیری ماشین در imec. “مرجع پیاده سازی نه تنها نشان می دهد که آنالوگ در حافظه محاسبات ممکن است در عمل اما همچنین که آنها در دستیابی به انرژی بهره وری ده تا صد برابر بهتر از دیجیتال شتاب دهنده. در imec دستگاه آموزش برنامه ما لحن موجود و در حال ظهور در دستگاه های حافظه برای بهینه سازی آنها را به صورت آنالوگ در حافظه محاسبات. این نتایج امیدوار کننده ما را تشویق به توسعه بیشتر این فناوری با جاه طلبی به تکامل به سمت 10,000 تاپ/W”.

“GlobalFoundries همکاری نزدیک با imec برای اجرای جدید AnIA تراشه با استفاده از ما کم قدرت عملکرد بالا 22FDX پلت فرم” گفت: Hiren Majmudar معاون مدیریت محصول برای محاسبات و سیمی زیرساخت در دختر. “این تست تراشه است که یک گام مهم رو به جلو در نشان دادن به صنعت چگونه 22FDX می تواند به طور قابل توجهی کاهش مصرف برق از انرژی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین های کاربردی.”

نگاه به آینده و دختر را شامل AiMC به عنوان یک ویژگی قادر به اجرا در 22FDX پلت فرم برای یک راه حل متفاوت در هوش مصنوعی فضای بازار. دختر 22FDX استخدام 22nm FD-SOI تکنولوژی به ارائه عملکرد فوق العاده در بسیار کم برق با توانایی کار در 0.5 ولت ultralow قدرت و در 1 پیکو آمپر در هر میکرون برای ultralow آماده به کار نشت. 22FDX جدید AiMC از ویژگی های در حال توسعه در GF state-of-the-art 300 خط تولید در فاب 1 در درسدن, آلمان.

در مورد imec

Imec جهان پیشرو پژوهش و نوآوری hub در نانو و فن آوری های دیجیتال. ترکیبی از ما به طور گسترده ای تحسین رهبری در ریزتراشه تکنولوژی و عمیقی نرم افزار و فناوری اطلاعات و ارتباطات تخصص چیزی است که باعث می شود ما منحصر به فرد است. با اعمال نفوذ ما در سطح جهانی زیرساخت های محلی و جهانی اکوسیستم از همکاران در سراسر بسیاری از صنایع ما ایجاد پیشگامانه نوآوری در حوزه های برنامه از قبیل بهداشت و درمان شهرهای هوشمند و تحرک تدارکات و تولید انرژی و آموزش و پرورش.

به عنوان یک شریک قابل اعتماد برای شرکت های start-ups و دانشگاه های ما را با هم بیش از 4000 ذهن درخشان از تقریبا 100 ملیت. Imec است که مقر آن در بلژیک است و توزیع R&D گروه در تعدادی از خیابانهای دانشگاه در هلند و تایوان و ایالات متحده آمریکا و دفاتر در چین و هند و ژاپن است. در 2019, imec درآمد (P&<) بالغ بر 640 میلیون یورو. اطلاعات بیشتر در imec می توان در یافت www.imec-int.com.

Imec یک علامت تجاری ثبت شده برای فعالیت های IMEC بین المللی (یک نهاد قانونی تنظیم تحت بلژیک قانون به عنوان یک “stichting ون openbaar مهره”), imec بلژیک (IMEC vzw پشتیبانی شده توسط دولت از فلاندر), imec هلند (Stichting IMEC Nederland, بخشی از Holst مرکز و OnePlanet پشتیبانی شده توسط دولت هلند), imec تایوان (IMEC Taiwan Co.), imec چین (IMEC Microelectronics (Shanghai) Co. Ltd.), imec هند (Imec هند خصوصی محدود) و imec فلوریدا (IMEC ایالات متحده آمریکا نانو مرکز طراحی).

در مورد دوست دختر

GLOBALFOUNDRIES (GF) پیشرو در جهان تخصص ریخته گری. دوست دختر, ارائه متفاوت از ویژگی های غنی راه حل را قادر می سازد که مشتریان خود را به توسعه محصولات نوآورانه برای رشد بخش های بازار است. GF فراهم می کند طیف گسترده ای از سیستم عامل و ویژگی های با یک ترکیب منحصر به فرد از طراحی و خدمات ساخت. با یک در مقیاس تولید ردپای پوشا آمریکا و اروپا و آسیا, دوست دختر, دارای انعطاف پذیری و چابکی برای دیدار با پویا نیازهای مشتریان در سراسر جهان. دختر متعلق به Mubadala شرکت سرمایه گذاری. برای اطلاعات بیشتر www.globalfoundries.com.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de