مرموز پیوند بین COVID-19 و گیلن باره-Barré Syndrome

شری H-Y. چو Aarti Sarwal و Neha S. Dangayach گفتگو

بیمار در مورد گزارش (اجازه دهید او را تام) بود 54 و در سلامت خوب است. به مدت دو روز در مه, او احساس ناخوشی و بیش از حد ضعیف به خارج شدن از رختخواب. هنگامی که خانواده اش در نهایت به ارمغان آورد او را به بیمارستان پزشکان متوجه شد که او تا به حال تب و نشانه های عفونت شدید و یا عفونت. او آزمایش مثبت برای SARS-CoV-2 ویروس است که باعث COVID-19 عفونت است. علاوه بر علائم COVID-19 او نیز بیش از حد ضعیف به حرکت پاهای خود را.

هنگامی که یک متخصص مغز و اعصاب مورد بررسی قرار او تام بود مبتلا به گیلن باره-Barré Syndrome یک بیماری خود ایمنی است که باعث می شود احساس غیر طبیعی و ضعف با توجه به تاخیر در ارسال سیگنال از طریق اعصاب. معمولا برگشت پذیر در موارد شدید می تواند باعث طولانی فلج مربوط به تنفس عضلات نیاز به یک حمایت و گاهی ترک دائمی عصبی کسری. اوایل تشخیص توسط متخصص متخصصین مغز و اعصاب کلید درمان مناسب است.

ما متخصصین مغز و اعصاب و متخصص در مراقبت های ویژه و پیشرو در مطالعات مربوط به عوارض عصبی از COVID-19. با توجه به وقوع گیلن باره-Barré Syndrome در قبل از بیماری های همه گیر با دیگر coronaviruses مانند سارس و MERS ما در حال بررسی ارتباط احتمالی بین گیلن باره-Barré Syndrome و COVID-19 و ردیابی با انتشار گزارشی به دیدن اگر وجود دارد هر گونه ارتباط بین گیلن باره-Barré Syndrome و COVID-19.

برخی از بیماران ممکن است به دنبال مراقبت های پزشکی به موقع به علائم عصبی مانند طولانی مدت سردرد و از دست دادن بینایی و جدید ضعف عضلانی به دلیل ترس از گرفتن در معرض ویروس در اورژانس تنظیم. مردم باید بدانند که امکانات پزشکی گرفته اند و تمام اقدامات احتیاطی برای محافظت از بیماران. به دنبال به موقع پزشکی برای ارزیابی علائم عصبی می تواند کمک به درمان بسیاری از این بیماری است.

گیلن باره-Barré syndrome رخ می دهد که بدن خود سیستم ایمنی حمله و زخمی شدن اعصاب خارج از نخاع یا مغز و سیستم عصبی محیطی. شایع ترین آسیب شامل غلاف محافظ و یا میلین که پیچد اعصاب و ضروری است به عملکرد عصب.

بدون غلاف میلین سیگنال است که از طریق یک عصب در حال کاهش و یا از دست رفته باعث می شود که عصب به نقص.

برای تشخیص گیلن باره-Barré Syndrome, متخصصین مغز و اعصاب انجام دقیق عصبی ، با توجه به آسیب عصب بیماران اغلب ممکن است از دست دادن رفلکس در معاینه. پزشکان اغلب نیاز به انجام یک کمری سوراخ در غیر این صورت شناخته شده به عنوان ستون فقرات شیر به نمونه مایع نخاعی و دنبال نشانه ای از التهاب و آنتی بادی های غیر طبیعی.

مطالعات نشان داده اند که بیماران تزریق آنتی بادی های مشتق شده از اهدا خون یا پلاسما ارز — یک فرایند است که پاک سازی خون بيماران مضر آنتی بادی—می توانید به سرعت بازیابی. یک زیر مجموعه کوچک از بیماران ممکن است نیاز به این درمان طولانی مدت.

اکثر گیلن باره-Barré Syndrome بیماران بهبود در عرض چند هفته و در نهایت می تواند به بهبودی کامل را. اما برخی از بیماران مبتلا به گیلن باره-Barré Syndrome باید طولانی علائم از جمله ضعف و غیر طبیعی و احساس در دستها و/یا پاها; به ندرت بیماران ممکن است به بستری و یا غیر فعال دراز مدت.

به عنوان COVID-19 همه گیر نوردد سراسر جهان عصبی بسیاری از متخصصان شده اند در مواظب برای به طور بالقوه جدی سیستم عصبی عوارض مانند گیلن باره-Barré Syndrome.

هر چند گیلن باره-Barré Syndrome نادر است آن است که به خوبی شناخته شده به ظهور پس عفونت های باکتریایی مانند کمپيلوباکتر ژژونی یک علت شایع مسمومیت غذایی و بسیاری از عفونت های ویروسی از جمله ویروس آنفولانزای Zika ویروس و دیگر coronaviruses.

مطالعات نشان داد افزایش در گیلن باره-Barré Syndrome موارد زیر 2009 H1N1 flu pandemic, نشان می دهد یک اتصال ممکن است. علت احتمالی برای این پیوند این است که خود بدن پاسخ ایمنی بدن برای مبارزه با عفونت در خود و حمله به اعصاب محیطی است. این است که به نام “خود ایمنی” شرط است. هنگامی که یک بیماری همه گیر بر مردم به عنوان بسیاری از ما زمان COVID-19 بحران حتی عوارض نادر می تواند تبدیل به قابل توجهی از مشکلات بهداشت عمومی. است که به ویژه برای یکی که باعث اختلال عصبی که در آن بازیابی طول می کشد زمان طولانی است و ممکن است ناقص.

اولین گزارش از گیلن باره-Barré Syndrome در COVID-19 همه گیر نشات گرفته از ایتالیا و اسپانیا و چین که در آن همه گیر رسید قبل از اینکه ایالات متحده در بحران است.

اگرچه روشن است سوء ظن بالینی که COVID-19 می تواند منجر به گیلن باره-Barré Syndrome بسیاری از پرسش های مهم باقی می ماند. شانس که کسی گیلن باره-Barré Syndrome در طول یا پس از COVID-19 عفونت است ؟ آیا گیلن باره-Barré Syndrome اتفاق می افتد اغلب در کسانی که آلوده شده اند با COVID-19 در مقایسه با دیگر انواع عفونت ها مانند آنفولانزا ؟

تنها راه برای دریافت پاسخ از طریق یک مطالعه آینده نگر که در آن پزشکان انجام سیستماتیک نظارت و جمع آوری داده ها در یک گروه بزرگی از بیماران. وجود دارد در حال انجام تحقیقات بزرگ کنسرسیوم سخت در محل کار به شکل پاسخ به این پرسش.

در حالی که بزرگ مطالعات و تحقیقات در حال انجام به طور کلی به نظر می رسد که گیلن باره-Barré سندرم نادر اما جدی پدیده احتمالا مربوط به COVID-19. با توجه به این که بیش از 10.7 میلیون مورد گزارش شده برای COVID-19 وجود داشته است 10 موارد گزارش شده از COVID-19 بيمار مبتلا به گیلن باره-Barré Syndrome تا کنون تنها دو موارد گزارش شده در ایالات متحده پنج در ایتالیا دو مورد در ایران و یکی از ووهان چین.

آن را قطعا ممکن است که سایر موارد وجود دارد که باید گزارش نشده است. جهانی کنسرسیوم مطالعه اختلالات عصبی در COVID-19 فعالانه در جریان است برای پیدا کردن چگونه اغلب مشکلات عصبی مانند گیلن باره-Barré Syndrome دیده در بیمارستان بستری COVID-19 بيمار. همچنین فقط به خاطر گیلن باره-Barré Syndrome رخ می دهد در یک بیمار مبتلا به COVID-19 که به این معنی نیست که آن را ناشی از ویروس; این هنوز هم ممکن است همزمان به وقوع پیوست. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است برای درک اینکه چگونه این دو رویداد مرتبط هستند.

با توجه به همه گیر و عفونت-مهار ملاحظات تست های تشخیصی مانند یک مطالعه هدایت عصبی استفاده می شود که به طور معمول برای بیماران مشکوک به گیلن باره-Barré Syndrome بیشتر دشوار به انجام. در هر دو ایالات متحده موارد اولیه تشخیص و درمان بودند همه بر اساس معاینه بالینی توسط عصبی کارشناسان به جای هر آزمون. هر دو بيمار جان سالم به در برد اما با توجهی باقی مانده ضعف در این گزارش مورد بیرون آمد اما این غیر معمول نیست برای گیلن باره-Barré Syndrome بیماران. جاده به بازیابی گاهی اوقات ممکن است اما بسیاری از بیماران می تواند به بهبودی کامل را با زمان.

هر چند موارد گزارش شده از گیلن باره-Barré Syndrome تا کنون همه علائم شدید این غیر معمول نیست که در یک بیماری همه گیر وضعیت که در آن کمتر بیمار بیماران ممکن است در خانه بمانند و حاضر نیست برای مراقبت های پزشکی به صورت ترس از اینکه در معرض ویروس. به علاوه محدود COVID-19 قابلیت تست در سراسر ایالات متحده ممکن است انحراف فعلی ما تشخیص گیلن باره-Barré Syndrome موارد به سمت مریض تر بیمارانی که مجبور به رفتن به بیمارستان. به طور کلی در اکثر گیلن باره-Barré Syndrome بیماران را بهبود داده شده به اندازه کافی زمان. ما هنوز نمی دانیم که آیا این درست است برای COVID-19-موارد مربوط در این مرحله از بیماری همه گیر. ما و همکاران خود در سراسر جهان در حال کار در سراسر ساعت برای پیدا کردن پاسخ به این پرسش مهم.

شری H-Y. چو استادیار پزشکی مراقبتهای ویژه مغز و اعصاب و جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه پیتسبورگ. Aarti Sarwal است, دانشیار مغز و اعصاب در دانشگاه ویک فارست. Neha S. Dangayach استادیار مغز و اعصاب و جراحی مغز و اعصاب در دانشکده پزشکی Icahn در مونت سینای.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de