چین سیل: بیش از 140 کشته و رودخانه یانگ تسه انفجار بانک

خسارات گسترده سیل در چین ممکن است هزینه صدها میلیون دلار است. هوبئی استان بود که به شدت تحت تاثیر شیوع کروناویروس دیده است برخی از بدترین سیل در اطراف یانگ تسه.

رودخانه یانگ تسه منطقه شاهد آن دومین کشور بعد از بارش باران در بیش از 50 سال مقامات روز دوشنبه گفت: به عنوان کشنده جاری شدن سیل آسیب دیده بسیار از چین است.

برخی از 28,000 خانه آسیب دیده اند و 141 نفر کشته شده اند و یا در حال از دست رفته پس از سیل شروع ماه گذشته.

بسیاری از سرزمین اصلی چین است که متاثر از جمله swathes گسترده ای از مناطق غربی مانند تبت و سین کیانگ.

خسارت برآورد شده در صدها میلیون دلار است. پس coronavirus مربوط به خاموش شدن ناگهانی و خاموش شدن ناگهانی از بازارهای خارج از کشور, خسارت سیل به شمار یک تهدید جدید برای اقتصاد چین است.

هوبئی استان که در ووهان واقع شده است به خصوص به شدت تحت تاثیر قرار به عنوان یانگ تسه جریان از طریق استان است. ووهان شد کانون چین شیوع کروناویروس و با تجربه در این کشور طولانی ترین مستندات.

Armed policemen in China (imago images/Xinhua)

پینگ دریاچه دیدم بالاترین سطح آب همیشه در روز یکشنبه

چین می فرستد در ارتش

باران شده اند مستمر در بسیاری از نقاط چین از اواسط ماه ژوئن و هشدار صادر شده است در 433 رودخانه ها و در مجموع مقامات از وزارت منابع آب گفت.

سیل افزایش به سقف در بسیاری از شهرستانها و شهرهای کوچک. رئیس جمهور چین به نام مقامات و ارتش به بسیج برای امداد و نجات و اسکان مجدد از ساکنان.

“چین وارد دوره بحرانی برای کنترل سیل” Xi گفت.

جاری شدن سیل شده است یک تهدید عمده برای بسیاری از مرکزی چین برای قرن ها اما کارشناسان می گویند گسترده ساخت و ساز سدها در دهه های اخیر را قطع اتصالات میان رودخانه ها و دریاچه ها و دشتهای سیلابی و تشدید سیل.

سریع ذوب شدن یخچالهای طبیعی هیمالیا با توجه به تغییر آب و هوا نیز ممکن است یک علت خطرناک تر از تابستان جاری شدن سیل.

اد/اس ام اس (AP, AFP)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de