رئیس جمهور کوزوو هاشم Thaci صحبت کرده است و به دادستان لاهه پس از او تحت تعقیب جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت است. Thaci به خبرنگاران گفت که او تا به حال هیچ کار اشتباهی انجام داده.

Thaci وارد برای بازجویی توسط دادستان دادگاه جرایم جنگی در لاهه روز دوشنبه گفت که “هیچ کس نمی تواند بازنویسی تاریخ” بیش از نقش خود در 1998-99 جنگ با صربستان که کوزوو استقلال خود را.

ورود او استقبال شد توسط یک گروه کوچک از شعار هواداران برگزار شد که تا نشانه و شعار نام خود را به عنوان او وارد کوزوو متخصص و گاز ،

Thaci است که حضور داوطلبانه است گفت: او می خواهد ثابت کند که او را شکست هیچ قوانین بین المللی در درگیری های مسلحانه بین جدایی از ارتش آزادی بخش کوزوو و صربستان.

“امروز من اینجا هستم تا به احترام آنچه که من در خواب و مبارزه برای آزاد مستقل کوزوو بر اساس حقوق برابر جامعه چند قومی و حکومت قانون” Thaci به خبرنگاران گفت: در خارج از کوزوو متخصص و گاز ،

“من آماده هستم تا برای رویارویی با چالش های جدید و موفق برای پسر, خانواده من, مردم و کشور است. هیچ کس نمی تواند بازنویسی تاریخ است. این قیمت از آزادی است.”

کوزوو رئیس جمهور و دیگران به صورت 10 فقره جرم “جنایت علیه بشریت و جنایات جنگی از جمله قتل و ناپدید شدن اجباری افراد آزار و اذیت و شکنجه.”

بیشتر بخوانید: اتحادیه اروپا: صربستان و کوزوو مذاکرات در مسیر بازگشت’ پس از نشست های ویدئویی

تصمیم به اتهام

Thaci و دیگر متهمان از متهم بودن “با عنوان جرم جنایی مسئول نزدیک به 100 قتل است.” او با رد این اتهامات می گوید او استعفا خواهد اگر او به طور رسمی متهم شده است.

پیش از محاکمه قاضی تصمیم خواهد گرفت که بعد از این سال که آیا برای تایید یا رد اتهامات عنوان شده علیه.

با آن اکثریت آلبانیایی جمعیت کوزوو بوده است استان از صربستان قبل از آلبانی شورش علیه بلگراد رخ داد. یک سری از حملات چریکی به سرعت گسترش یافت و به یک جنگ که مشخص شده بود وحشیانه سرکوب توسط نیروهای صربی.

بیش از 10000 نفر را در کوزوو جنگ بسیاری از آنها قومی آلبانی. جنگ به پایان رسید و پس از 78 روز هوایی ناتو در مبارزات انتخاباتی در سال 1999 که مجبور صربی سربازان به عقب نشینی.

Thaci شده است رئیس جمهور پس از سال 2016 داشتن قبلا به عنوان نخست وزیر. در سال های اخیر او گرفته در مذاکرات با هدف عادی سازی روابط با صربستان که هنوز هم رد استقلال کوزوو.

بیشتر بخوانید: یک جنگ سرد راه حل برای صربستان و کوزوو است ؟

rc/کیلو وات (AP, AFP)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de