به قتل جورج فلوید برانگیخته ‘نژادی بیداری’ در چین ؟

چین سیاه و اعضای جامعه صحبت کردن در مورد چگونه آنها تجربه, نژاد, نژاد پرستی و همبستگی در کشور است. سیاه و سفید زندگی می کند ماده همچنین باعث بیشتر شهروندان به بحث در مورد درمان چینی اقلیت های قومی.

متولد و بزرگ شده در نیویورک به جامائیکا پدر و مادر Shanelle Glanville ساخته شده پرش بزرگ به پکن و سپس به Hangzhou به کارشناسی کارشناسی ارشد زبان چینی و شرکت در انرژی سبز برنامه کمک هزینه تحصیلی.

پس از قتل جورج فلوید که دیدم ضد نژادپرستی تظاهرات فوران در سراسر جهان Glanville زمان به منعکس کننده در چین است. با وجود پکن تعهد حمایت از فلوید و سیاه زندگی مهم جنبش — با اشاره به تبعیض نژادی در آمریکا به عنوان یک “بیمار اجتماعی” است که به فوریت نیاز به پرداختن به چینی غیرنظامیان هنوز به خیابان آمدند. اما بسیاری تغییر کرده است در سال های اخیر Glanville گفت.

“من احساس کردم که درک نژادپرستی نسبت به مردم سیاه و سفید تبدیل شده است متنوع تر در طول زمان,” او گفت: DW اضافه کرد که کشتار فلوید اتحادش را تغییر راه های تفکر در چین راه اندازی تازه و بحث های نژاد پرستی.”جورج فلوید بدیهی است که نه تنها مرد سیاه و سفید شده اند به ناحق کشته در تاریخ معاصر و در عین حال برای اولین بار چینی من دوستان آمده اند به من آورده و آن را در مکالمه خود را برای ابراز حمایت و بپرسید که چگونه خانواده من در خانه در حال انجام است,” او گفت:.

ادامه مطلب: Sieren چین: قربانی کرد بیش از COVID-19 ترس

فلوید جرقه اویغوری بحث

او بازگو که چگونه زمانی که او در چین در سال 2013, همه چیز شده بود کمی متفاوت است. غریبه ها تصادفی خواهد آمد تا به Glanville بپرسید اگر او از آفریقا تنها به نظر می رسد شگفت زده هنگامی که او گفت که او از ایالات متحده است.

“من انتظار برخورد شک در وجود سیاه آمریکایی,” او گفت:. اما به تازگی شهروندان چینی “شد و سریع به منظور بالا بردن موضوع [در Floyd] و کنجکاو به شنیدن افکار من به عنوان یک آمریکایی است.”

Glanville گفت که او در بر داشت واکنش از شهروندان چینی و چینی رسانه ها در کشتار فلوید و پس از آن تظاهرات “دلسوز” الهام بخش برخی از “را درمان اقلیت های قومی در چین که من به ندرت شنیده می شود قبلا توسط مردم از چین است.”

علاوه بر این او گفت: شهروندان چینی را آغاز کرده اند به رسانه های اجتماعی به طور علنی مورد بحث پکن را از دست داده و خود را مسلمان اویغوری اقلیت جمعیت در استان سین کیانگ.

ادامه مطلب: نظر: Black Lives Matter تظاهرات کافی نیست برای طولانی مدت نتایج

در حال خارجی ها

در حالی که ورود از lǎowài — یا خارجی — باید رسید در دهه های اخیر چین باقی می ماند تا حد زیادی قومی همگن جامعه و بسیاری از چینی ها تا به حال قرار گرفتن در معرض محدود به افراد غیر چینی ریشه. هان چینی را تا بیش از 90% از جمعیت و در حالی که این کشور به طور رسمی خانه به 55 گروه های اقلیت های قومی اکثریت آنها مسلما بصری دشوار است برای تشخیص. در ضمن مهاجران حساب فقط برای 0.07% از جمعیت.

“به عنوان یک فرد سیاه و سفید در چین, من احساس کردم که من ایستاده بود به طور قابل توجهی” گفت: Glanville. “اغلب زمانی که مردم به آنجا آمدند با من صحبت میکردند ذکر است که آنها هرگز ملاقات یا صحبت کردن با یک فرد سیاه و سفید قبل از من و آنها مشتاق به شنیدن صحبت من در چینی.”

در حالی که همه خیره مو و پوست لمس کردن و ناخواسته عکس را به او احساس ناراحت کننده Glanville گفت: او معمولا احساس می کرد که با انگیزه کنجکاوی و نه خصومت. او معتقد است که شده است وجود دارد یک سابقه طولانی از مردم در چین, نژاد پرستی به احتمال زیاد ناشی از منفی رسانه های نمایندگی سیاه مردم در کشورهای دیگر.

برای دانشجوی سال اول دانشگاه Bryson بری چین همگن به شمار برخی از چالش است. در حالی که او تا به بسیاری از دوستان چینی که “آیا در مورد مراقبت از نژاد” وجود دارد “بسیاری از جهل می آید به کسی از نژاد های مختلف و یا پس زمینه های قومی,” او گفت: DW. توت سیاه آمریکا زندگی کرده است و پکن برای هفت سال نقل مکان کرد و با خانواده اش برای پدرش ،

“وجود دارد نژادپرستان همه جا,” او گفت: “اما در ایالات متحده آمریکا نژاد پرستی خیلی صریح تر و روشن تر… عناصر نژادپرستی باید نهادینه شده در سیستم آمریکایی است. من فکر می کنم برای چین آن را بیشتر در مورد جهل و یا به طور کلی دوست ندارم از خارجی ها.”

ادامه مطلب: Coronavirus: ‘چینی-به دنبال’ سرخپوستان هدفمند در حملات نژادپرستانه

COVID-19 گونه چین و آفریقا روابط

در طول coronavirus بحران, اما, آفریقایی شد ننگ عنوان حامل بیماری و گزارش شروع به ظهور از افزایش تنش نژادی در گوانگژو را “کمی آفریقا” جامعه است. با توجه به آمار رسمی شهر بندری در شمال غربی هنگ کنگ در استان گوانگدونگ به برخی 14,000 آفریقایی اتباع اما محققان تخمین می زنند بیش از هزاران وجود دارد و بدون اسناد و مدارک.

برای ادوین Ndung’u یک کنیا به “چالش واقعی” در طول همه گیر آمد از مردم محلی و مسکونی زندگی است.

“وجود دارد آنها را نگه دارید بینی خود را هنگامی که شما به یک آسانسور و یا به همان اتاق به عنوان آنها را. در زمان آنها به صراحت حاضر به یک آسانسور با شما” گفت: Ndung’u شده است که در چین از فوریه 2019 و مدیریت یک شرکت بازرگانی در فوشان گوانگدونگ.

او می گوید که “چند نژادپرستانه چینی به مراتب تعدادشان کمتر توسط عالی مردم” و اضافه کرد که خود مغازه دار محلی همیشه حمل لوازم به 15 طبقه آپارتمان در حالی که خود قصاب محلی برخوردار است ارائه خود را به او گوشت در فرد برای یک شانس برای چت.

لیو چانگ که از مرکز شهر شیان در نظر افریقایی اتباع خود را به عنوان “برادران و خواهران.” اما “وجود دارد همچنین بسیاری از مردم در چین که نمی خواهم مردم سیاه و سفید – آنها می ترسند آنها,” او گفت:. چانگ سرزنش رسانه های اجتماعی بیشتر گسترش کلیشه های نژادپرستانه با توزیع فیلم است که می تواند به راحتی اشتباه گرفته شود.

ماه گذشته تعدادی از آفریقایی ها گفته می شود در معرض اجباری coronavirus تست و خودسرانه 14 روز از قرنطینه بدون در نظر گرفتن خود را در سفر تاریخ است. بسیاری از آنها نیز بنا به گزارش اخراج خود را صاحبخانه. ویدئوها و سپس رفت و ویروسی در رسانه های اجتماعی چینی, سیستم عامل, نشان دادن تعداد زیادی از بی خانمان آفریقایی به دلیل شیوع باعث وحشت و نژادپرستانه احساسات.

“بسیاری از مردم بر این باورند که ما تا به حال ویروس” توضیح گوانگژو مبتنی بر نیجریه بازرگان استفانی Idio. او گفت که اگر چه بسیاری از چینی ها کمک به جمع آوری پول و کمک مالی ضرورت مانند کیسه خواب و لوازم آرایش او شروع به سوال اگر او می خواست به ماندن در کشور است. “نژادپرستی قرار داده است من در یک چهارراه. من ایمن است؟”

در پاسخ به اتهامات نژادپرستی در گوانگدونگ وزیر خارجه وانگ یی گفت که تمام اتباع خارجی در چین بود که به همان اندازه درمان و مراجعه به چین “آفریقا برادران.”

ادامه مطلب: چین بازدید در آمریکا نقض حقوق بشر

همیشه یک سوال از “سیاهی’

سیاه هویت پیچیده است گفت: Glanville. هر چند متصل همبستگی چند بعدی تجارب چین سیاه و سفید جامعه نمی توان بسته بندی را به یکی.

“من فکر می کنم وجود دارد تفاوت در چگونه آفریقایی ها و آمریکایی ها تجربه نژادپرستی در چین,” او گفت:. “هنگامی که مردم متوجه من شد از ما حس کردم که آنها را تنظیم و برداشت خود از من” Glanville گفت.

“در بسیاری از کشورهایی که من سفر کرده اند, مردم درک خاصی ذاتی سطح از اعتبار و رفاه در کسانی که یک گذرنامه آمریکایی اگر چه سیاه و سفید آمریکایی و آفریقایی هستند هر دو سیاه و سفید.”

آفریقایی ها در چین اغلب برگزار می شود در پایین تر توجه خود را سیاه و سفید آمریکا و همتایان اروپایی. کلیشه اغلب برگرفته از رسانه های دولتی که تمایل به برجسته پکن کمک های خارجی و انبوه پروژه های زیربنایی در آفریقا زمانی که پوشش این قاره است.

ادامه مطلب: ‘جورج Floyds هند’: خشم مانت بیش از بازداشت پلیس مرگ و میر

“من استفاده می شود به امتیاز در چین به عنوان یک آمریکایی آفریقایی تبار است. هر زمان پلیس متوقف شده و مرا مورد آزار و اذیت من با پرسش از جایی که من در رفتن و یا در آینده از, و یا زمانی که من درخواست برای یک کار داشتن تابعیت آمریکایی کاسته ترس خود را به نحوی” گفت: Idio که دارای هر دو نیجریه و تابعیت آمریکایی. به عنوان coronavirus گسترش این “امتیاز من به پایان رسید و من دیده می شد درست مثل من آفریقایی برادران و خواهران فقط سیاه و سفید با هیچ وسترن امتیاز است.”

اگر او بودند به او نشان می دهد نیجریه گذرنامه به جای او یک آمریکایی او گفت: او می تواند “تبعیض نژادی به عنوان یک آفریقایی احتمالا تبعید و زندانی و به شدت بدرفتاری توسط پلیس. این حقیقت در مورد آفریقایی در چین برای بسیاری از مردم است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de