بلاروس: تظاهرات پس از رهبران مخالف محروم از ماه اوت انتخابات

کشور است که با توجه به برگزاری انتخابات در سراسر کشور بعد از این تابستان اما بدون دو قابل توجهی از نامزدها. ویکتور Babariko شد آمریکا در ماه گذشته برای فساد در حالی که والری Tsepkalo شده است را رد کرد در فنی.

تظاهرات شکست در بلاروس روز سه شنبه در نتیجه متعدد دستگیری با مردم محلی تخلیه خشم خود را بر تصمیم گیری به نوار دو رقبای اصلی از در حال اجرا در برابر استبدادی رهبر الکساندر لوکاشنکو در ماه اوت دور دوم انتخابات ریاست جمهوری.

صدها نفر از بلاروس را به خیابان های مینسک نا امید در محرومیت از والری Tsepkalo و ویکتور Babariko از رای گیری و از بین بردن هر گونه تهدید جدی به بلاروس را به تلاش برای ششمین دوره پس از یک ربع قرن در قدرت است.

ادامه مطلب: نظر: Endgame برای رهبر بلاروس الکساندر لوکاشنکو ؟

Babariko رئیس سابق روسیه متعلق به بانک و جذب بیش از 400 ، 000 امضا در حمایت از نامزدی خود را چهار برابر بیشتر از حداقل مورد نیاز است. او زندانی شد و در ماه ژوئن پس از متهم به در نظر گرفتن $430 میلیون یورو (€378 میلیون دلار) به خارج از کشور در پول شویی طرح. گروه حقوق سازمان عفو بین الملل به رسمیت می شناسد او به عنوان یک زندانی عقیدتی.

بلاروس کمیسیون انتخابات روز دوشنبه حکم داد که به اتفاق آرا Babariko نباید در انتخابات کاغذ به عنوان یک نتیجه از اتهامات عنوان شده علیه.

Tsepkalo در ضمن یک سفیر سابق ایالات متحده و بنیانگذار موفقیت بالا پارک علم و فناوری به دست آورد 160,000 امضا در حمایت از نامزدی خود را برای اوت 9, انتخابات, اما, این کمیسیون گفت: تنها 75,000 معتبر بودند کمتر از 100.000 مورد نیاز است. مقامات رد Tsepkalo شکایت که حکم مغرضانه بود.

روزنامه نگاران بازداشت شده

گروه حقوق بشر Viasna گفت: بیش از 35 نفر دستگیر شده بود در روز سه شنبه ناآرامی از جمله چندین روزنامه نگاران.

تظاهرات نیز رخ داده است در تعدادی از شهرستانها استان از جمله برست و Gomel.

لوکاشنکو سابق رئیس مزرعه جمعی شده است رئیس جمهور برای 26 سال است. او را چهار نامزدهای اپوزیسیون.

انتخابات است که هنوز هم پیش رفتن با وجود بیش از 65,000 تایید coronavirus موارد در شوروی سابق کشور از 9 میلیون نفر است. لوکاشنکو حاضر به اعمال سخت مستند اقدامات است.

jsi/dr (AFP ایسنا)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de