اتیوپی صدای خواننده Hachalu Hundessa کشته

خواننده از اتیوپی بزرگترین گروه قومی این اورومی بوده است به ضرب گلوله, به گفته محلی گزارش. او یاد می شود برای

توسط NEWSCENTERALS در 10 تیر 1399

خواننده از اتیوپی بزرگترین گروه قومی این اورومی بوده است به ضرب گلوله, به گفته محلی گزارش. او یاد می شود برای دادن صدا به اورومی مبارزه است. قتل او نیز موجب ناآرامی.

برجسته اورومی خواننده و ترانه سرا Hachalu Hundessa شد در روز دوشنبه با توجه به آدیس آبابا شهرستان کمیسر پلیس Getu Argaw.

Hundessa به ضرب گلوله کشته شد حدود 9:30 pm در حومه اتیوپی سرمایه است.

موسیقی: یک ابزار اعتراض

قتل بنا به گزارش موجب ناآرامی. در روز سه شنبه اینترنت تعطیل عمده جاده ها مسدود شد, لاستیک سوخته و دود دیده می شد مواج در سراسر شهر یک خبرنگار از آلمان DPA اخبار نمایندگی گفت.

سفارت آلمان در آدیس آبابا مردم هشدار داد برای جلوگیری از زیادی جمعیت و رانندگی را از طریق شهرستان با استناد به فراخوان برای تظاهرات در رسانه های اجتماعی.

'صدای یک نسل'

زمینه به مرگ خواننده روشن نشد اگر چه سفارت گفت Hundessa حامیان حال سرزنش نیروهای امنیتی و "فرض کنیم یک انگیزه سیاسی" برای جرم و جنایت.

اتیوپی نخست وزیر Abiy احمد با ابراز تسلیت و توییتی که بررسی شد و در حال حاضر در راه است.

Hundessa در سال 2017 توصیف بود OPride.com به عنوان یک "برق صدای یک نسل است که شورش" پس از اهدا پورتال را اورومی فرد است.

"برای گرفتن و ابراز سرخوردگی و خشم و امید اورومی معترضان از طریق انقلابی, شعر برای شجاعت هجوم اجباری سرکوب مخالفان و با قاطعیت اعلام 'ما در اینجا و نه هر جای رفتن'; برای ارائه تکان دهنده موسیقی متن فیلم به جوانه زدن اورومی انقلاب; برای شکستن ترس و موانع ساختاری از طریق محرک های موسیقی داستان سرایی و برای متحد کردن اورومی توده ها و تقویت خود جمعی حسرت برای تغییر Haacaaluu Hundeessaa است OPride را اورومی فرد از 2017."

این اورومی, اتیوپی بزرگترین گروه قومی گرفته بود به خیابان به شکایت در مورد آنچه آنها درک به عنوان حاشيه و آزار و اذیت توسط دولت مرکزی.

Ethnic distribution in Ethiopia

اتیوپی تنوع

اورومی تظاهرات ساخته شده بین المللی عناوین زمانی که اتیوپی صدای دونده از راه دور-Feyisa Lilesa — عضو اورومی جامعه — رسیده به پایان رساندن خط بالا بردن خود را از دست عبور در ریو 2016 بازی های المپیک است. عبور دست را تبدیل به نماد ضد دولتی جنبش آغاز شده است که در Oromia منطقه و گسترش شمالی به Amhara منطقه است.

اتیوپی هیچ غریبه ای به خشونت های قومی. با بیش از 80 گروه های مختلف قومی و آفریقا دومین کشور بر اساس جمعیت این کشور بسیار متنوع و اختلافات بین گروه های مختلف اغلب مارپیچ به خشونت.

kw/stb (dpa رویترز)tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب