افراد مسلح کشتن ده ها تن در ناآرام شمال غربی نیجریه

حداقل 60 نفر کشته شده اند در یک سری از حملات در روستاها توسط باندهای مسلح. کارشناسان هشدار داده بخش در منطقه م

توسط NEWSCENTERALS در 9 خرداد 1399

حداقل 60 نفر کشته شده اند در یک سری از حملات در روستاها توسط باندهای مسلح. کارشناسان هشدار داده بخش در منطقه می تواند به افزایش گروه های جهادی به عنوان خشونت های خونین در ادامه به علت ویران کردن.

ده ها تن از جنایتکاران مسلح سوار بر موتور سیکلت حمله کردند و تعدادی از روستاها در شمال غربی نیجریه حالت سکوت کشته شدن دست کم 60 غیرنظامی.

منطقه ای فرماندار Aminu وزیری Tambuwal گفت که حملات اواخر روز چهارشنبه نزدیک به مرز با نیجر آمد و به عنوان یک "بی ادب شوک" به عنوان مقامات امنیتی به تازگی در بازدید از این منطقه را به تلاش برای دلجویی از درگیری های جاری.

"ما با بازیافت 25 اجساد در Garki, 13 در دن Aduwa, 25 در Kuzari هفت در Katuma و چهار در Masawa," Lawal Kakale یکی از شاهدان گفت: فرانسه آژانس خبری AFP. محلی و سنتی رهبر از Sabon Birni منطقه برخی از 175 کیلومتر (110 کیلومتر) از شهر سکوت.

"مردم در تمام جهات فرار کرد و دنبال این حمله است. پس اجساد پراکنده بودند" Kakale بازگو اضافه کرد که شمار کشته ها تا به حال رسید به 74 به عنوان بیشتر اجساد بدست آمده در روستاها.

پزشکان بازشماری ترسناک

پزشکان در بیمارستان گفت: آنها در ابتدا دریافت 60 بدن با زخم گلوله.

"تمام بدن به حال زخم گلوله بسیاری از آنها را به ضرب گلوله در سر" یک پزشک بازگو کرد.

ادامه مطلب: ترس حاکم در آفریقای منطقه ساحل در میان نظامی آمریکا طرح کاهش

ارتش گفت: "صدها نفر" کشته شده اند اما تا کنون شده است وجود دارد هیچ تایید مستقل از مرگ و میر. نیروهای امنیتی گفت: وجود خواهد داشت یک کنفرانس مطبوعاتی بعد در روز پنج شنبه.

ممکن است تلافی

هفته گذشته نیجریه نیروهای مسلح راه اندازی شد یک سری از بمب حملات در اردوگاه در شمال غربی منطقه در آخرین تلاش برای جلوگیری از خشونت در این منطقه است.

در آشکار تلافی حمله مسلحانه اعضای باند حمله پنج روستا در Sabon Birni منطقه در روز دوشنبه کشته شدن 18 نفر است.

رقیب جوامع در منطقه شده اند درگیر در سال از درگیری های خشونت آمیز در طول زمین با باندهای مسلح و لباس شخصی گروه انجام تلافی قتل و باج اند.

نیجریه مقامات بارها و بارها انجام عملیات نظامی و محلی مذاکرات آشتی فتح و حماس در تلاش برای پایان دادن به درگیری های جاری اما تا کنون مقامات موفق نشده اند.

ادامه مطلب: کودکان چپ در غرب آفریقا جنگ زده در مناطق

حدود 8,000 نفر کشته شده اند پس از سال 2011 و بیشتر از 200 ، 000 آواره.

شورشیان در حال افزایش است

بروکسل-بر اساس گروه بین المللی بحران (ICG) هشدار داد در هفته گذشته است که گروه های جهادی —

که ایجاد یک شورش در شمال شرق نیجریه برای ده سال گذشته — در حال به دست آوردن نفوذ به عنوان دولت های مختلف و گروه های شورشی در ادامه به برخورد.

با توجه به ICG شمال غرب نیجریه با خطر تبدیل شدن به یک "پل" برای گروه های جهادی در سراسر منطقه ساحل و خواستار همکاری قوی تر بین نیجریه و نیجر برای جلوگیری از قاچاق اسلحه در مرز.

mvb/rc (AFP Lusa KNA)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن