فیلیپین: ماریا Ressa سایبر افترا حکم 'روش خاموش کردن مخالفت'

روزنامه نگاران ماریا Ressa و ری سانتوس مجرم شناخته شده سایبر افترا. فعالان می گویند این حکم در واقع حمله به آز

توسط NEWSCENTERALS در 26 خرداد 1399

روزنامه نگاران ماریا Ressa و ری سانتوس مجرم شناخته شده سایبر افترا. فعالان می گویند این حکم در واقع حمله به آزادی مطبوعات توسط رئیس جمهور Duterte دولت. Ana C. Santos گزارش از مانیل.

Dumay Solinggay شکست و گریه کرد زمانی که او به خواندن خبری که روزنامه نگار کهنه کار و ماریا Ressa محکوم شد از جرم و جنایت سایبر افترا و می تواند به صرف شش سال در زندان است.

"چه کسی خواهد بود ؟ این سابقه تنظیم خواهد شد که با ما بیش از این اداره گفت:" 30 ساله هنرمند و نویسنده است که به صحبت کرد DW از ویتنام که در آن او فرار کرد و پس از او آموخته است که نام او را در یک لیست مظنون شورشیان کمونیست.

"اخبار در مورد Ressa ساخته شده من احساس درماندگی. من نگران خانواده back صفحه اصلی" گفت: Solinggay.

یک "حمله به آزادی مطبوعات'

روز دوشنبه مانیل دادگاه محکوم Ressa و سابق Rappler , نویسنده, Rey سانتوس سایبر افترا برای انتشار یک مقاله که دخیل یک تاجر برجسته بود که در گفته های درگیر در قاچاق انسان و قاچاق مواد مخدر. این مقاله منتشر شد قبل از سایبر افترا قانون تصویب رسید باعث فعالان حقوق از سراسر جهان برای برچسب زدن به اتهامات ساختگی و مثال دیگری از حمله به آزادی مطبوعات و بحرانی گزارش توسط Duterte دولت.

Ressa تاسیس آنلاین سایت Rappler در سال 2012. پوشش خود را از دولت را سرکوب غیر قانونی مواد مخدر را ترک کرده است که هزاران نفر از مشکوک خرده مواد مخدر دستفروشان مرده به زودی جلب خشم رئیس جمهور رودریگو Duterte.

ادامه مطلب: Rappler مدیر عامل ماریا Ressa می گوید دستگیری در نظر گرفته شده برای خاموش کردن اخبار سایت

در سال 2017, دولت ملت, آدرس Duterte ادعا کرد که Rappler خارجی بود و متعلق به نقض قانون اساسی که بیان می کند که رسانه های جمعی و سازمان ها باید تماما متعلق به اتباع فیلیپینی.

Rappler را رد کرده است این اتهام اما تهدیدات دیگر به دنبال جمله منظور از کمیسیون بورس و امنیت برای لغو انتشار عامل مجوز و توقیف یک Rappler خبرنگار از پوشش کاخ ریاست جمهوری.

از آن پس Ressa تا به حال هشت اتهامات جنایی علیه او اعم از فرار از پرداخت مالیات به خارجی مالکیت andhas دستگیر شده است دو بار. اگر گناهکار برای همه اتهامات جنایی علیه او Ressa می تواند تا 100 سال در زندان است.

دیگر رسانه ها شده اند که انتقاد از دولت را مواجه با اشکال مشابه ارعاب به معنای متوقف کردن آنها را از گزارش. ماه گذشته این کشور بزرگترین گوینده ABS-CBNبود تعطیل به دلیل آن اجازه داده نمی شد به تمدید آن قانونی حق رای دادن. ماه قبل از, بزرگترین کشور broadsheet, the Philippine Daily Inquirerشد و تهدید به بسته شدن زمانی که صاحبان آن بودند به اتهام فرار از پرداخت مالیات.

در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از اعلام امروز حکم Ressa بود مبارز و مصمم در ادامه کار خود به عنوان یک روزنامه نگار. "روزنامه نگاری تحقیقی است مهم تر از همیشه. بسیار اتفاق می افتد در یک, مات, خاکستری, منطقه," او گفت:.

مانند حکومت نظامی دوباره

"بیش از آشکار حمله به آزادی مطبوعات ماریا Ressa را در محکومیت حمله به دموکراسی ما خود را. ما در حال حاضر اما چند قدم دور از قانون های رزمی" سناتور سابق آنتونیو Trillanes در بیانیه ای گفت.

Danilo Dela فونت, 72, هنوز هم به یاد سال از حکومت نظامی در 1970s به خوبی تحت دیکتاتور سابق فردیناند مارکوس و می بیند شباهت به Duterte دولت است.

"مارکوس تعطیل تمام ایستگاه های تلویزیونی و روزنامه ها. تنها یک دولت اجرا روزنامه و ایستگاه تلویزیونی اجازه داده شد به کار رادیو و تلویزیون دولتی در تبلیغات. Duterte در حال انجام همان اما او با استفاده از دولت های عضو شورای نظارت مدت به فوران خود را تبلیغ" گفت: Dela فونت های سخنگوی SELDA گروهی از زندانیان سیاسی سابق.

"هر دو در حال انجام همه چیز آنها می توانند به القای ترس و نگه داشتن افراد نابينا و ناشنوا و لال," او گفت: DW.

بیشتر بخوانید: روزنامه نگار ماریا Ressa: 'رئیس جمهور Duterte است قلدری رسانه ها سازمان ها

تحکیم قدرت

Teresita Quintos-Deles یک فعال حقوق بشر و سابق دولت رسمی می تواند به سختی مهار خشم خود را بیش از دولت اولویت های نابجا. "در میان COVID-19 جهانی همه گیر که میلیون ها نفر از فیلیپینی از دست داده اند شغل خود و تلاش برای زنده ماندن دولت تصمیم به اولویت بندی سرکوب است."

"این فقط نشان می دهد که این دولت نمی مراقبت در مورد آن مردم رفاه" Deles گفت: DW.

با توجه به Deles دولت با استفاده از COVID-19 بحران بهداشت عمومی به مردم پریشان و محدود سیستم عامل به صورت عمومی مجمع و اعتراض. مانیل او ارعاب منتقدان را به سکوت طریق اقدامات مانند حکم علیه Ressa و عبور از یک ضد ترور لایحه که اجازه می دهد برای ضمانت دستگیری و بازجویی از مظنون تروریست ها.

Kristina Conti یک وکیل برای غیر انتفاعی حقوق منافع عمومی مرکز گفت: DW که اقدامات دولت باید نمی تواند در انزوا.

"حمله به مخالفان شده و سیستماتیک. ما نباید نگاه امروز حکم در برابر ماریا Reesa به عنوان یک رویداد منحصر به فرد. این است Duterte تحکیم قدرت."

بیشتر بخوانید: سازمان ملل متحد گزارش شین هوا نقض حقوق بشر در فیلیپین " جنگ با مواد مخدرtinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب