ترکیه راه اندازی حملات در برابر کردی شورشیان در عراق

آنکارا می گوید که اعزام نیروهای ویژه در برابر کردی شورشیان در عراق پس از اتهام حمله به پایگاه نظامی. آن است که

توسط NEWSCENTERALS در 28 خرداد 1399

آنکارا می گوید که اعزام نیروهای ویژه در برابر کردی شورشیان در عراق پس از اتهام حمله به پایگاه نظامی. آن است که ترکیه برای اولین بار شناخته شده هوایی-و-زمینی توهین آمیز در عراق است.

ترکیه وزارت دفاع گفت که آن را تا به حال راه اندازی یک عملیات نظامی علیه کردی شورشیان در شمال عراق پس از انجام یک سری از حملات هوایی.

"ما قهرمانانه کماندوهای هستند در Haftanin" وزارت گفت: در بیانیه ای در توییتر با اشاره به منطقه مرزی برخی از 15 کیلومتر (9 مایل) از مرز ترکیه و عراق. آخرین توسعه در "عملیات پنجه ببر" راه اندازی شد زیر شدید نظامی آتش بیانیه ای گفت:.

وزارت گفت: نیروهای تکاور عملیات پشتیبانی شده توسط جنگنده های, حمله هلیکوپتر و توپخانه و همچنین مسلح و غیر مسلح هواپیماهای بدون سرنشین است.

آن را نمی گویند که چگونه بسیاری از نیروهای نظامی درگیر شدند.

اولین هوابرد و زمین های توهین آمیز

این عملیات به دنبال "افزایش آزار و اذیت و تلاش برای حمله به" پایگاه های نظامی در کشور ترکیه و در نزدیکی مرز این وزارتخانه گفت. آن را همچنان به هدف قرار دادن حزب کارگران کردستان (PKK) و دیگر "ترور" گروه های در منطقه از آن گفت: اما ارائه نام بیشتر.

اردوغان به طور منظم انجام حملات هوایی و یا زمین در برابر پ. ک. ک در عراق است که آن را در نظر یک سازمان تروریستی است.

جمعه عملیات برای اولین بار بود شناخته شده موجود در هوا و زمین حمله.

ادامه مطلب: آیا کردها?

محکومیت از عراق

توهین آمیز بود و قسط دوم در عملیات پنجه عقاب حماسه اتفاق می افتد تنها چند روز پس از ترکیه انجام یک عملیات در این منطقه است. روز دوشنبه وزارت دفاع گفت: آن را به حال آمار مشکوک به اهداف پ. ک. ک در Qandil کوه در نزدیکی مرز ایران و نیز چندین مکان دیگر.

"ترکیه همچنان به مبارزه خود علیه تروریست ها با استفاده از حقوق بر اساس قوانین بین المللی گفت:" عمر چلیک معاون رئیس جمهور رجب طیب اردوغان در حزب حاکم است. "ما این است که طبیعی ترین حق و وظیفه به مبارزه با تروریست هایی که در حمله به مرزهای ما شهروندان و نیروهای امنیتی."

ادامه مطلب: نظر: اردوغان برنده بزرگ ساعت پیش برای سوریه کردها

دولت عراق احضار سفیر ترکیه در روز سه شنبه در اعتراض به اولیه حمله هوایی. بغداد به نام این حملات نقض حاکمیت و گفت: این شکست قوانین بین المللی.

وجود دارد هیچ پاسخ فوری از پ. ک. ک و یا از شمال عراق را نیمه مستقل کردی در منطقه است.

دهها هزار نفر از مردم فوت کرده اند در decadeslong درگیری بین ترکیه و پ. ک. ک در درجه اول در کردستان و جنوب شرقی منطقه است.

kp/rt (AP dpa)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب