HYFLEXPOWER: برای اولین بار در جهان قدرت یکپارچه-به-X-به-قدرت توربین گاز هیدروژن نشان دهنده

با HYFLEXPOWER پروژه یک کنسرسیوم از Engie راه حل های زیمنس گاز و برق Centrax, Arttic آلمانی هوافضا مرکز (DLR)

توسط NEWSCENTERALS در 10 خرداد 1399

با HYFLEXPOWER پروژه یک کنسرسیوم از Engie راه حل های زیمنس گاز و برق Centrax, Arttic آلمانی هوافضا مرکز (DLR) و چهار دانشگاه های اروپایی در حال اجرای یک پروژه با بودجه کمیسیون اروپا در زیر افق 2020 چارچوب برنامه های پژوهش و نوآوری (موافقتنامه اعطای 884229). اجرای این پروژه جهان اولین صنعتی در مقیاس قدرت-به-X-به-power1 اینباره با پیشرفته هیدروژن توربین راه اندازی خواهد شد در Smurfit Kappa PRF سایت - یک شرکت تخصصی در زمینه تولید بازیافت کاغذ در Saillat-sur-Vienne, فرانسه. هدف از این پروژه این است که ثابت کند که هیدروژن تولید می شود و ذخیره می شود از برق تجدید پذیر و پس از آن اضافه شده تا 100 درصد به گاز در حال حاضر با استفاده از ترکیب گرما و قدرت گیاهان. برای این موجود زیمنس SGT-400 صنعتی توربین گاز خواهد شد به روز رسانی به تبدیل ذخیره هیدروژن به برق و انرژی حرارتی.

جهان اول: صنعتی-مقیاس قدرت-به-X-به-نشان دهنده قدرت

از طریق آن افق 2020 چارچوب برنامه کمیسیون اروپا پشتیبانی بسیار نوآورانه تحقیقات و پروژه های تظاهرات با هدف توسعه و ایجاد محصولات نوآورانه و خدمات و در نتیجه تحریک رشد در اروپا است. برای این کمیسیون اروپا اعطای کمک های مالی در یک رقابتی روش که در آن HYFLEXPOWER قادر به دفاع از خود در برابر تعداد زیادی از رقبا.

با این پروژه خاص HYFLEXPOWER را نشان می دهد که تجدید پذیر هیدروژن می تواند در خدمت به عنوان انعطاف پذیر به معنی ذخیره سازی انرژی است که می توان به قدرت بالا-برق صنعتی توربین.

ذخیره سازی نوسان انرژی های تجدید پذیر یکی از چالش های عمده ای از انرژی گذار. در این زمینه ذینفعان درگیر در HYFLEXPOWER پروژه در حال توسعه فن آوری های جدید است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد در سراسر power-to-X-به-قدرت1 چرخه. نصب شده نشان دهنده استفاده می شود برای ذخیره بیش از حد برق تجدید پذیر در قالب سبز هیدروژن است. در طول دوره از تقاضای بالا این ذخیره سبز هیدروژن خواهد شد و سپس مورد استفاده برای تولید انرژی الکتریکی تغذیه می شود به شبکه.

Engie راه حل واگذار شده است با تولید انرژی در Smurfit Kappa سایت در Saillat-sur-Vienne, فرانسه. در سایت Engie راه حل به اجرا در 12 مگاوات در ترکیب گرما و قدرت تسهیلات که تولید بخار برای تولید شرکت مورد نیاز است. تبدیل یک زیرساخت های موجود است استفاده از به طور قابل توجهی کاهش هزینه و حداقل زمان سرب در مقایسه با سبز سایت. پروژه توسعه و نشان دادن پیشرفته گیاه مفهوم است که خواهد شد کمک به نوسازی و بهبود کارخانه های موجود در نیروگاه.

در طول دو تظاهرات مبارزات تسهیلات خواهد بود طراحی شده توسط ترکیبی از گاز طبیعی و هیدروژن در نهایت هدف تا 100 درصد هیدروژن بهره برداری است. در این راستا به طور کلی هدف از این HYFLEXPOWER پروژه برای تست کاملا سبز هیدروژن مبتنی بر منبع تغذیه به صورت کاملا کربن و انرژی مخلوط. این امر به صرفه جویی 65,000 تن از CO2 در هر سال برای یک SGT-400 در baseload عملیات.

یک انحصاری تکنولوژی اروپا

کنسرسیوم انتخاب شده پس از فراخوان طرح ها ساخته شده است به طور انحصاری از شرکت های اروپایی و بدن. هر یک از ذینفعان نقش تعریف شده است به شرح زیر است:

  • Engie راه حل خواهد ساخت تولید هیدروژن و ذخیره سازی امکانات از جمله گاز/هیدروژن مخلوط ایستگاه قبل از توربین
  • زیمنس گاز و برق تامین خواهد شد الکترولايزرهاي برای تولید هیدروژن و توسعه گاز هیدروژن توربین
  • Centrax را ارتقاء بسته برای هیدروژن عملیات و نصب توربین جدید
  • آلمانی هوافضا مرکز (DLR) همراه با دانشگاه کالج لندن و دانشگاه دویسبورگ-اسن و دانشگاه لوند پشتیبانی خواهد کرد هیدروژن توربین توسعه فناوری
  • National Technical University of Athens, انجام خواهد شد, اقتصادی, اجتماعی و زیست محیطی ارزیابی مفهوم
  • Arttic را پشتیبانی عملیاتی پروژه و مدیریت پروژه فعالیت های ارتباطی.

این پروژه کل بودجه نزدیک به رقم 15.2 میلیون دلار از آن €10.5 میلیون خواهد بود و باعث شد به طور کامل توسط اتحادیه اروپا در افق سال 2020 برنامه.رسما در 1 مارس سال 2020 این پروژه را 4 سال گذشته خواهد بود و تقسیم به چند مرحله:

  • ممکن است در سال 2020: قرارداد نهایی و شروع به مهندسی توسعه است.
  • 2021: نصب و راه اندازی هیدروژن تولید, ذخیره سازی و تامین امکانات در خلبان تظاهرات سایت.
  • 2022: نصب و راه اندازی توربین گاز برای گاز طبیعی/هیدروژن مخلوط و اولیه تظاهرات پیشرفته خلبان گیاه مفهوم است.
  • 2023: خلبان تظاهرات تا 100 درصد هیدروژن به کربن تولید انرژی از ذخیره بیش از حد انرژی های تجدید پذیر.

این بسیار امیدوار کننده فن آوری است به طور کامل در خط با زیمنس Engie راه حل ها و Centrax' استراتژی ارائه به مشتریان خود با کربن تولید راه حل است.

زیمنس گاز و برق و کمک به افزایش سطح decarbonization

زیمنس گاز و برق است که کمک به مشتریان خود رسیدن به خود decarbonization اهداف با ایجاد زیرساخت های قدرت-به-X-به-قدرت1 و جهانی سهم برای عبور-بخش decarbonization. زیمنس ارائه می دهد تمام فن آوری هسته ای برای طولانی مدت شرکت2-رایگان تامین انرژی از برق و تولید گرما برای انتقال قدرت و توزیع و کارآمد الکترولیز برای تولید هیدروژن.

"زیمنس گاز و برق می خواهد به نیروی محرکه decarbonization از سیستم های انرژی در سراسر جهان می گوید:" کریم امین مدیر عامل شرکت نسل تقسیم زیمنس گاز و برق. "هدف ما این است که ما را توربین گاز قابل استفاده به صورت 100 درصد هیدروژن است. با ما توربین گاز می تواند "تکنولوژی انتخاب" برای مشتریان برای تکمیل intermittence از انرژیهای تجدید پذیر و اطمینان از امنیت عرضه انرژی در decarbonized جهان آینده" امین اضافه شده است.

Engie راه حل های ذینفعان متعهد به هیدروژن

به عنوان یک انرژی برای آینده سبز هیدروژن دارای نقش عمده ای در انتقال انرژی. برای Engie راه حل های فراوان ترین عنصر در جهان است حیاتی برای decarbonizing فرآیندهای صنعتی است.

Engie راه حل های خاصی است که این انرژی کمک خواهد کرد که سرعت انتقال از مناطق و شرکت های تولیدی و حمایت از توسعه های تجدید پذیر هیدروژن – در حال حاضر تعدادی از پروژه ها یا در عمل و یا آینده.

"با HYFLEXPOWER پروژه Engie راه حل این است که یک بار دیگر نشان دادن قصد خود را برای حمایت از تولید کنندگان و مناطق به عنوان آنها به دنبال بهینه سازی و سبز انرژی خود را استفاده کنید. توسعه تجدید پذیر هیدروژن برای اهداف صنعتی یک مثال کامل است. این نشان دهنده این است که آینده می گوید:" Pierre Hardouin مدیر عامل شرکت Engie راه حل برای صنایع.

Centrax Ltd. توسعه هیدروژن راه حل های آماده

Centrax می بیند سبز هیدروژن به عنوان بخش مهمی از مسیر decarbonized انرژی سیستم و استقبال قابل توجهی از سرمایه گذاری ساخته شده توسط افق 2020 برنامه برای کمک به توسعه هیدروژن سازگار با سیستم های احتراق.

"هدف ما این است که برای ما توربین گاز ترکیب گرما و قدرت سیستم به 'هیدروژن آماده به ارائه اثبات آینده تولید برق راه حل برای مشتریان ما می گوید:" هری مغلوب ساختن پیشی جستن مدیر توسعه کسب و کار برای Centrax با مسئولیت محدود..

 __________________________
1
با توجه به ADEME (فرانسه آژانس برای محیط زیست و مدیریت انرژی) قدرت "X" (یا "P2X") عمل تبدیل برق به انرژی دیگر بردار. برای HYFLEXPOWER پروژه "X" وکتور هیدروژن است.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de