زباله تجارت گلایه: زباله های پلاستیکی از کشورهای توسعه یافته اضافه کردن به مالزی بحران زیست محیطی

در آخرین گزارش بازیافت اسطوره 2.0صلح سبز مالزی یافت می شود مواد خطرناک و مواد شیمیایی است که به طور بالقوه مضر

توسط NEWSCENTERALS در 10 خرداد 1399

در آخرین گزارش بازیافت اسطوره 2.0صلح سبز مالزی یافت می شود مواد خطرناک و مواد شیمیایی است که به طور بالقوه مضر به سلامت انسان و محیط زیست از طریق یک سری از تحقیقات مربوط به آب و خاک نمونه برداری در چهار سایت در سلانگور و کداه مالزی [1]. صلح سبز مالزی منتشر شد, یافته های جدید امروز در دراز مدت اثرات یک سیستم بازیافت بیشتر معمولا شناخته شده به عنوان جهانی زباله های پلاستیکی در تجارت است. این گزارش می آید دو سال پس از صدایی زنگ غیر قانونی dumpsites و سوزاندن امکانات که به طور ناگهانی نابود و لگدمال کردن در چندین بخش از مالزی.

"غیر قانونی آزادسازی زباله های پلاستیکی از بیش از 19 کشور جهان در سمت چپ یک علامت پاک نشدنی در مالزی و دیگر کشورهای جنوب شرقی آسیا. گذشته از ادامه Covid-19 گیر جوامع در سلانگور و کداه دیگر نامرئی دشمن به چهره – آلاینده های شیمیایی است که باقی می ماند در محیط زیست ما با امکان ورود به زنجیره غذایی ما" گفت: هنگ Kiah چون صلح سبز مالزی مبارز.

نمونه از مواد پوشش مناطق زیادی از زمین در سایت های که در آن زباله های پلاستیکی سوخته شده بود تشکیل شده از تکه تکه پلاستیک به جای خاک. آزمایش نشان داد که این موجود brominated مقاوم در برابر شعله. علاوه بر این آنها حاوی غلظت بالایی از فلزات سنگین مانند کادمیوم و سرب است که می تواند تجمع در بدن در معرض جوامع و موجودات زنده در طول زمان است. با طولانی مدت قرار گرفتن در معرض سرب می تواند باعث آسیب به مغز و سیستم عصبی در حالی که کادمیوم می تواند باعث آسیب به کلیه ها و ریه ها و استخوان [2].

در حالی که آب نمونه برداری از آبهای سطحی از نزدیک دستها و کانال های موجود در آلاینده های شیمیایی [3] با توجه به یافته های حاصل از فعالان صلح سبز در آزمایشگاههای تحقیقاتی.

با وجود دولت مالزی خاموش 218 غیر قانونی بازیافت پلاستیک, کارخانه, بین 2019 و 2020 نه مطابق با مقررات [4]. در همان زمان تلاش های مشترک بین مالزی و بین المللی دولت ها منجر به بازگشت از 150 ظروف مجموعا در 3,737 متریک تن از غیر قانونی زباله های پلاستیکی [5] (یا حدود یک سوم به عنوان سنگین به عنوان برج ایفل).

"صادرات کشورهایی مانند آلمان باید مسئولیت خود را بازيافت. قوی تر قوانین و مقررات مورد نیاز به شدت کاهش تولید غیر ضروری تک-استفاده از بسته بندی های پلاستیکی توسط شرکت های چند ملیتی مانند نستله بنابراین زباله نیازی به صادر می شود در وهله اول" گفت: مانفرد Santen, مبارز صلح سبز آلمان است.

"علاوه بر به حداکثر رساندن نرخ بازیافت و پایان دادن به همه غیر شفاف زباله صادرات است. به عنوان بسیاری از این زباله وارد مالزی به طور غیرقانونی تحت پوشش 'بازیافت تکه' صادرات کشور باید کمک به اقدامات و شانه تمام هزینه های لازم برای حذف خود را از زباله های ریخته شده در کشورهایی مانند مالزی" مانفرد اضافه شده است.

"هنگامی که پلاستیک صادر شده از یک کشور به کشور دیگر می تواند آنها را با آنها طیف گسترده ای از مواد شیمیایی خطرناک" توضیح دکتر کوین Brigden دانشمند ارشد از فعالان صلح سبز در آزمایشگاههای تحقیقاتی. و اضافه کرد که "نامناسب نگهداری و درمان می توانید بعد از انتشار این مواد شیمیایی به محیط زیست محلی و سوزاندن حتی می تواند تولید مواد شیمیایی خطرناک."

تحقیقات انجام شده مشترک میان فعالان صلح سبز در دفاتر هر دو به صورت محلی و بین المللی. این شامل Greenpeace تیم از مالزی و آلمان و هنگ کنگ و ایتالیا و همچنین فعالان صلح سبز در آزمایشگاههای تحقیقاتی در بریتانیا است.

مالزی نبرد دشوار با پلاستیک زباله در زمان به نوبه خود برای بدتر زمانی که چین ممنوع زباله های پلاستیکی واردات در ماه ژانویه 2018 [6] عمدتا آمدن از کشورها مانند ایالات متحده آمریکا و ژاپن و انگلستان و آلمان و استرالیا و ایتالیا در میان دیگران.

صلح سبز مالزی به شدت توصیه زیر است:

· بررسی زباله های پلاستیکی صنعت با تمرکز بر امکان فاسد و جعلی و شیوه های غیر قانونی توسط کشورهای صادر کننده و محلی بدون مجوز اپراتورهای

· اولویت بندی پلاستیکی طرح کاهش آلودگی به کاهش غیر ضروری را تنها با استفاده از پلاستیک تولید شده توسط شرکت های چند ملیتی در فاز برای راه اندازی و روشن اهداف کاهش تنها-استفاده از پلاستیک مطابق با برنامه عمل است که با تمرکز بر توسعه جایگزین های مبتنی بر سیستم های دوباره پر کردن و استفاده مجدد در حالی که افزایش نرخ بازیافت

· اجرای گسترده تولید کننده مسئولیت (EPR) در تولید پلاستیک های تنظیم شده توسط شرکت های که تولید غیر ضروری تک-استفاده از بسته بندی برای محصولات نیاز به آنها را برای ردیابی محصولات از گهواره تا گور و انجام علت سعی و کوشش قبل از صادرات از زباله های پلاستیکی به منظور اطمینان و تقویت شفافیت پلاستیک استفاده دفع و بازیافت سیستم در سطح جهانی

· ترویج یک توافق جهانی برای مبارزه با سیل از پلاستیک در میان دولت ها از زباله های پلاستیکی کشورهای صادرکننده بلافاصله کار به سمت یک توافق بین المللی الزام آور برای حل مشکل زباله های پلاستیکی پوشش تمام جنبه های تک-استفاده از پلاستیک چرخه عمر در حالی که پیشبرد تلاش ها در حفاظت از آب اقیانوس ها و تنوع زیستی

به پایان می رسد

این بازیافت اسطوره 2.0 گزارش می توان دریافت در اینجا.

این گزارش فنی می توان دریافت در اینجا.

-----

[1] سایت بازبینی در سلانگور واقع شده بودند در Pulau Indah و Kapar در کلنگ و همچنین Kampung روپیه Cheeding در کوالا Langat; سایت در کداه بود غیر قابل تنظیم dumpsite واقع توسط سونگی Muda حاشیه رودخانه. يافته ها نشان داد چندین پاک dumpsites تمیز سطحی به عنوان بقایای سوخته و تکه تکه پلاستیک زباله های باقی مانده به عنوان یک خاک حاوی فلزات سنگین و شبه فلز در حالی که آلاینده های شیمیایی در نزدیکی خاک و منابع آب.

[2] شیمی اعتماد (2017): هیچ ذهن و بسیار خوشحال – تاثیر مواد شیمیایی در مغز کودکان توسعه: دلیلی برای نگرانی و نیاز به عمل

[3] آلاینده های شیمیایی یافت می شود شامل کلسیم-بر اساس بازدارنده (TPPO) و همچنین فلزات و شبه فلز مانند آنتیموان نیکل و مس.

[4] با توجه به مالزی, دولت مقداری بی پروا بازیافت نیز خود را پنهان واردات و یا misdeclare آن را تحت یک آداب و رسوم مختلف با کد HS 3915 است کد برای زباله های پلاستیکی. پس از سلانگور دولت و محیط زیست وزارت سرکوب وارداتی زباله های پلاستیکی شروع به تغییر به سمت مالزی شمالی ایالت کداه و پنانگ با واردات سیل پنانگ پورت.

[5] مالزی بازده 150 ظروف پلاستیکی, سطل زباله به کشورهای مبدا

[6] بین سال 2016 و 2018 این منطقه آسه آن را دیدم زباله های پلاستیکی واردات رشد سرسام آور 171% از 836,529 تن به 2,265,962 تن است. معادل حدود 423,544 20 فوت ظروف حمل و نقل.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب