شلیاق McKee تیراندازی پلیس و پیدا کردن سلاح قتل می دانم قاتل هویت

بیش از یک سال پس از ایرلند شمالی روزنامه نگار شلیاق McKee کشته شد, در دری, پلیس می گویند که آنها را در بر داشت

توسط NEWSCENTERALS در 23 خرداد 1399

بیش از یک سال پس از ایرلند شمالی روزنامه نگار شلیاق McKee کشته شد, در دری, پلیس می گویند که آنها را در بر داشت اسلحه است که او را کشته است. "من می دانم که مسلح است" رئیس پلیس محلی Jason مورفی گفت.

ایرلند شمالی به پلیس گفت: روز شنبه آنها را بهبود تفنگ استفاده می شود برای کشتن روزنامه نگار شلیاق McKee در شهرستان درری و یا Londonderry سال گذشته است. آنها همچنین گفت: آنها می دانند که هویت فرد مسلح.

پلیس می گویند که آنها امید شواهد پزشکی قانونی کمک خواهد کرد که آنها را به اتهام مسلح در سوال.

یک مرد است که تا کنون به اتهام قتل. مردی که از کار اخراج شات که به کشته شدن McKee بزرگ باقی می ماند, پلیس می گویند.

"من می دانم که درگیر شد. من می دانم که مسلح است. جدید ایرا نباید اشتباه حساس و بی سر و صدا انجام تحقیقات با یکی که فاقد عزم و انرژی" کارآگاه سرپرست Jason مورفی در بیانیه ای گفت.

جدید ایرا یکی از تعداد کمی از گروه هایی که مخالف 1998 جمعه خوب توافقی است که تا حد زیادی به ارمغان آورد پایان دادن به 30 سال از خشونت های فرقه ای در ایرلند شمالی بخشی از بریتانیا است.

ادامه مطلب: ایرلند شمالی جدید ایرا: آنچه در آن است ؟

'انتظار می رود پلیس در درب'

این گروه گفت که یکی از اعضای آن شات 29 ساله خبرنگار مرده زمانی که آنها آتش گشودند و در این راستا پلیس طی یک شورش McKee مشاهده شد.

"به عنوان خالص به تدریج جلوتر کسانی که اخراج تفنگ حمل و نقل آن نقل مکان کرد و در آن ذخیره می شود آن را انجام, آن, آن را مخفی می کردند و یا تعامل با آن را در هر راه باید انتظار پلیس در درب خود را" مورفی اضافه شده است.

Two women kiss in front of a Lyra McKee mural (picture-alliance/empics/L. McBurney)

شلیاق McKee, دیواری, در دری,

تفنگ یک Hämmerli X-esse تپانچه داشت با یک مقدار مهمات و یک بمب در محله ای در نزدیکی Creggan — دری مسکن و مستغلات که در آن McKee بود به ضرب گلوله در سر.

جدید ایرا ارائه شده "عذر خواهی صادقانه" برای McKee مرگ در زمان.

"در این دوره از حمله دشمن شلیاق McKee غم انگیز کشته شد در حالی که ایستاده در کنار نیروهای دشمن" جدید ایرا گفته بود پس از تیراندازی یک مرجع به McKee ایستاده نزدیک به یک پلیس ضد شورش خودرو در زمان این ادعا که آنها تا به حال در نظر گرفته شده به او شلیک کنید. "ایرا پیشنهاد ما کامل و صادقانه عذر خواهی به شریک زندگی و خانواده و دوستان از شلیاق McKee برای او مرگ است."

و آینده نگار

در زمان قتل او در ایرلند شمالی را تفویض پارلمان معلق شده بود از ژانویه 2017 پس از شکست از اعتماد بین دو رقیب سیاسی احزاب است.

قدرت های مجمع در بلفاست ایجاد شد و در سال 1998 پس از امضای این جمعه توافق. McKee مرگ منجر به تماس برای سیاستمداران به توافق برسند به بازگرداندن قوه مقننه است.

McKee نوشت: در مورد رشد, گی در ایرلند شمالی و همچنین chronicling تجارب از "آتش بس نوزادان" نسل مطرح شده پس از سال 1998 قرارداد صلح.

McKee شد مدافع حقوق بشر و به رسمیت شناخته شد به عنوان یک ستاره در حال افزایش در روزنامه نگاری داشتن فرود یک نقطه در مجله فوربس را "30 زیر 30 در رسانه ها" لیست در سال 2016.

"چنین گرم و قلب او بزرگترین شنونده کسی که در زمان حال برای همه" خانواده او در بیانیه ای گفت. "او یک هوشمند قوی فکر زن که معتقد عاشقانه در فراگیر و عدالت و حقیقت است."

اد/msh (AFP ایسنا)
هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن