نپال: Deadly طبقه حملات مبتنی بر خار اعتراض بیش از تبعیض اجتماعی

با وجود منع قانونی در طبقه مبتنی بر تبعیض کارشناسان می گویند که تعصب است که هنوز هم شایع در نپال جامعه است. دو

توسط NEWSCENTERALS در 27 خرداد 1399

با وجود منع قانونی در طبقه مبتنی بر تبعیض کارشناسان می گویند که تعصب است که هنوز هم شایع در نپال جامعه است. دو کشنده حملات اعضای کمترین Dalit طبقه را برانگیخته موج جدیدی از تظاهرات.

دو حادثه از تبعیض مبتنی بر طبقه که منجر به قتل هفت نفر را لرزاند نپال منجر به موج جدیدی از تظاهرات خیابانی و برجسته هیمالیا کشور عمیقا تثبیت نابرابری اجتماعی.

هر دو مورد مربوط به ازدواج بین یک عضو lowestDalits طبقه و یک فرد متعلق به یک طبقه بالاتر. در مه 23, Nawaraj BK, یک 21 ساله Dalitboy از Jajarkot منطقه Bheri شهرداری همراه با 18 از دوستان خود رفت و به Soti روستای غرب Rukum منطقه به منظور ازدواج با یک دختر 17 ساله از این بالاتر Malla قبیله.

بیشتر بخوانید: چگونه یک پروژه کشاورزی در نپال است فوق العاده کاست تعصب

زمانی که Nawaraj و دوستان خود رسیده Soti دختر بستگان و روستاییان محلی به طرز وحشیانه ای حمله کردند و آنها را ترک شش اسرائیلی کشته و 13 نفر دیگر مجروح شدند. بدن خود را داشت و بعد به نزدیکی Bheri رودخانه در روزهای پس از حادثه است. به گفته پلیس روستاییان پرتاب کرده بود اجساد پسران به رودخانه پس از کشتن آنها.

سه جداگانه به اتهام قتل, اقدام به قتل و جنایات تبعیض مبتنی بر طبقه – واصل شد در برابر 31 نفر از جمله یک منطقه محلی دادگاه نماینده در روز یکشنبه. سه نفر دیگر به اتهام همدستی در قتل از جمله دختر و مادر با توجه به روزنامه های محلی Kantipur.

نخست عامل منجر به جرم و جنایت در Soti به وضوح غالب کاست تفاوت بین دو خانواده با توجه به Umesh Shrestha یک روزنامه نگار که به تازگی در بازدید از صحنه جرم در غرب Rukum منطقه.

"اگر پسر بود از یک طبقه بالاتر از Dalit روستاییان در Soti نمی خواهد حمله کرده اند آنها را در چنین راه" Shrestha گفت: DW.

فقط یک روز قبل از Soti حادثه در Rupandehi منطقه جنوب نپال 13 سال Dalit دختر بچه Angira Pasi بود به اتهام تجاوز به توسط یک پسر 25 ساله همسایه بالاتر طبقه, Birenda Bhar. ساکنان این روستا و محلی نماینده Amar بهادر Chaudhary تصمیم گرفت که Pasi باید برای رسیدن به متجاوز و فرستاده شده به زندگی با مجرم است.

رسانه های محلی گزارش داد که Bhar اعضای خانواده به شدت ضرب و شتم جزئی و دو روز بعد او را مرده یافت حلق آویز در یک درخت. Pasi خانواده ادعا کرده است که Bhar خانواده ضرب و شتم او را به مرگ و قاب دختر خودکشی.

ادامه تبعیض

طبقه-سیستم طبقه بندی مردم به چهار سلسله مراتب اجتماعی در سنت هندو: Brahmin, Kshatriya, Vaishyaو Sudra. این Sudra شناخته شده به عنوان Dalitsبودند که قبلا در نظر گرفته می شود در پایین ترین طبقه و بخشی از به اصطلاح "نجس."

ادامه مطلب: Dalit طبقه تظاهرات در هند ضربه بمبئی

نپال از نظر قانونی لغو کاست-سیستم و به جرم تبعیض مبتنی بر طبقه از جمله "نجاست" – طرد خاص طبقه – در سال 1963. که بان کی مون بود تصریح کرد: در قانون تصویب شده در ماه اوت سال 2018 است. قانون اساسی جدید که به قانون امضا شده بود در سال 2015 مقررات "حق در برابر نجاست و تبعیض" را به عنوان یک حق اساسی است.

اما با وجود این ممنوعیت در چنین تبعیض Dalits هنوز تعصب هنگام ورود به اماکن مقدس و معابد جمع آوری آب و در گردهمایی های اجتماعی. آنها نیز هنوز منع از ازدواج با افرادی از طبقات بالاتر.

'یک بیماری همه گیر از سیستم طبقه'

این حوادث یک "بیماری همه گیر از سیستم طبقه" گفت: Dalit و فعال حقوق ملی زنان عضو کمیسیون Dhana Kumari Sunar.

به عنوان اجتماعی فاصله تبدیل به یک روش استاندارد شامل گسترش coronavirus مردم مانند Sunar ترس است که آن را می تواند به تقویت ارتباط عمیقا ریشه سیستم طبقه. "ما به مدت طولانی با آن مواجه تبعیض مبتنی بر طبقه," او گفت: DW. "در حال حاضر اجتماعی-فاصله هنجارهای می تواند بهانه ای برای توجیه pariah عمل است."

موارد Pasi و Nawaraj در میان تقریبا دو ده مورد از طبقه مبتنی بر خشونت و تبعیض که نپال مانیتور (nepalmonitor.org) ثبت کرده است از آنجا که در سراسر کشور coronavirus مستند اجرا می شد در 23 مارس.

حوادث جدید نیست اما. در ماه اوت سال 2016 Ajit Mijar محلی از Kavre منطقه داشت حلق آویز در Dhading منطقه شمال غرب کاتماندو فقط یک هفته پس از او ازدواج یک زن از طبقه بالاتر. مقامات گزارش دادند که او در زمان زندگی خود را, اما خانواده اش هنوز هم حاضر به بازیابی بدن خود را از بیمارستان در کاتماندو زیرا آنها باور دارند که او به قتل رسید.

ادامه مطلب: دو Dalit کودکان مورد ضرب و شتم به مرگ در هند برای مدفوع در باز

تظاهرات و خواستار عدالت

آخرین حوادث کشیده اند محکومیت شدید از گروه های مختلف از جمله ملی Dalits کمیسیون ملی حقوق بشر کمیساریای (NHRC) و سازمان ملل متحد (UN).

این Soti حادثه بود "و در عین حال یکی دیگر از تجلی ادامه داد: شيوع تبعیض مبتنی بر طبقه در نپال" هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد والری Julliand در بیانیه ای گفت. سازمان ملل متحد کمیساریای عالی حقوق بشر, میشل باشله, نیز نامیده می شود برای یک بی طرف پروب از هر دو حوادث.

حوادث نیز موجب تظاهرات خیابانی سازماندهی شده توسط Dalit گروه در مخالفت اجتماعی فاصله و مستند اقدامات در شهر کاتماندو. احزاب سیاسی نیز در طلیعه شکل گیری یک دولت کمیته حقیقت یاب برای بررسی این دو مورد.

Janardhan شارما که نشان دهنده غربی Rukum منطقه برای حاکم حزب کمونیست نپال (NCP) ادعا کرد که Soti روستاییان تبدیل شده اند ممکن است خشمگین و مواجه داماد و دوستان خود را به آنها نزدیک کرد چرا که او بود که به ازدواج با یک دختر زیر سن قانونی. Dalit جوامع و احزاب مخالف اند متهم شارما از تلاش برای دفاع از عاملان برخی از آنها گزارش خود را از بستگان و متحدان سیاسی.

حزب حاکم به قدرت رسید با وعده ارائه عدالت برای جوامع مانند Dalit. غربی Rukum نیز قبلا در نظر گرفته heartland از شورشیان مائوئیست که به هدف پایان دادن به تبعیض اجتماعی و ساختاری نابرابری. تقریبا از 17000 نفر را در دهه شورش قبل از NPC آمد به قدرت از طریق یک توافق صلح در نوامبر 2006.

ادامه مطلب: Ram, Nath Kovind به عنوان هند Dalit جمهور - نماد و واقعیت

فشار از بالا

با وجود ممنوعیت چنین تبعیض حقوقی اقدامات به مهر آن را به اندازه کافی برای پایان دادن به چنین خشونت اگر مقامات را ندارد اقدام سریع در برابر مجرمان با توجه به Mohna انصاری سخنگوی ملی کمیسیون حقوق بشر نپال.

"کسانی که قدرت را به اقدام کسانی هستند که از طبقات بالاتر. تا زمانی که مقامات طور جدی از این هیچ چیز تغییر خواهد کرد" انصاری گفت: DW اضافه کرد که نخست وزیر KP Sharma Oli شده است سکوت در حوادث با وجود داشتن چندین ظاهر عمومی در هفته گذشته.

Sunar م معتقد است که مردم از طبقات بالاتر باید قدرت را به صحبت می کنند تا برای Dalits و پایان دادن به تبعیض مبتنی بر طبقه. "تا زمانی که و مگر اینکه بالاتر-طبقه مردم به طور فعال حمایت از ما جنبش برای پایان دادن به این موارد مانند آنچه در Soti ادامه خواهد داد را به جای" او گفت:.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب