پاکستان: عمران خان دولت است 'muffling هستند صداهای منتقد'

در مصاحبه با دویچه وله هریس Khalique رئیس کمیسیون حقوق بشر پاکستان گفت که PM عمران خان دولت تضعیف برتری پارلما

توسط NEWSCENTERALS در 15 اردیبهشت 1399

در مصاحبه با دویچه وله هریس Khalique رئیس کمیسیون حقوق بشر پاکستان گفت که PM عمران خان دولت تضعیف برتری پارلمان و هنجارهای دموکراتیک.

DW: محلی و رسانه های بین المللی سازمان های انتقادی نخست وزیر عمران خان دولت دست زدن به رسانه ها و آزادی مطبوعات اوضاع در پاکستان است. آنچه که کمیسیون حقوق بشر پاکستان را بر روی آن?

هریس Khalique: پاکستان شاهد سانسور و ممانعت از آزادی بیان در طول دیکتاتوری نظامی. چنین محدودیت هرگز با تجربه تحت یک سیاسی دولت که ادعا می کند به طور دموکراتیک انتخاب شده. حتی اگر سوال وجود دارد در اطراف دستکاری 2018 کلی انتخابات دولت فعلی هنوز هم می تواند دیده می شود به عنوان یک محصول مستمر روند انتخابات که ترمیم شد و در سال 2008.

اعتقاد ما این است که muffling هستند از صداهای منتقد و سیستماتیک سرکوب سیاسی مخالفان تحت هيأت دولت است و غیر قابل مقایسه با هر دولت منتخب در گذشته است.

چگونه است که وقت دولت muzzling آزادی مطبوعات در پاکستان و چگونه آن را متفاوت از تاکتیک های استفاده شده توسط دولت های قبلی?

Harris Khalique

هریس Khalique است دبیر کمیسیون حقوق بشر پاکستان

این زمان دوران نه تنها محدود روزنامه نگاران مستقل و قلم و نویسندگان آن نیز قرار داده و فشار مالی در رسانه های خانه با وسایل مختلف. که منجر به تعدادی از نشریات از چاپ و تعداد زیادی از رسانه های حرفه ای از دست دادن شغل خود.

مصاحبه از رهبران اپوزیسیون گرفته هوا در وسط پخش برنامه های مجریان اخبار کانال های خواسته شده مطابق با روایت رسمی و نویسندگان op-ed به طور منظم سانسور. شده اند وجود دارد چند تلاش برای تنظیم رسانه های اجتماعی با توجه به از بین بردن هر گونه اختلاف نظر است.

ادامه مطلب: پاکستان جدید اینترنت قوانین تشدید کنترل بر رسانه های اجتماعی

در حال صاحبان رسانه نیز مسئول وضعیت روزنامه نگاران در پاکستان ؟

وجود دارد دو نوع از صاحبان رسانه در پاکستان است. کسانی که سقوط در رده اول رسانه های سنتی خانه های اجرا شده توسط نگار-تقدیر-صاحبان. آنها سعی کرده اند به قرار داده تا با فشار به اندازه آنها می توانند.

دیگر دسته است که کسب و کارهای بزرگ که وارد رسانه ها و روزنامه نگاری با توجه به آن سودآور صنعت به ارمغان می آورد که تاثیر و نفوذ سیاسی. کسانی که متعلق به دسته دوم شده اند و بی رحمانه تر هنگام برخورد با روزنامه نگاران. حتی کسانی که در حال سقوط به دسته اول قرار داده شده اند خود را به منافع مادی قبل از اخلاقی روزنامه نگاری است. از این رو روزنامه نگاران حرفه ای و کسانی که کار خود را در حمایت از مشاغل هستند که بدترین آمار در این وضعیت.

بیشتر بخوانید: میر شکیل-ur-Rehman: چرا پاکستان در رسانه های مغول است که در پشت میله های زندان

Sajid Hussain بلوچ مرگ در سوئد مطرح شده سوال در مورد ایمنی پاکستان روزنامه نگاران در خارج از کشور. گزارشگران بدون مرز ادعا می کند که بلوچ مرگ مربوط به کار خود را به عنوان یک روزنامه نگار. آیا شما موافق هستید ؟

کمیسیون حقوق بشر پاکستان (کمیسیون حقوق بشر) است که عمیقا نگران از حادثه است. قطعا وجود دارد یک احتمال آن است که حسین از دست داده و زندگی خود را به خاطر کار روزنامه نگاری تمرکز بر بلوچستان زیرا دولت پاکستان پرداخته و به شدت با کسانی که به چالش کشیدن آن بلوچستان سیاست. اما از آنجا که حسین کشته شد در سوئد آن سخت است را به هر گونه قطعی سخنان در این مقطع تا زمان مقامات سوئد تکمیل تحقیقات خود به این موضوع است.

ادامه مطلب: Sajid Hussain بلوچ: Missing روزنامه نگار پاکستانی در بر داشت مرده در سوئد

کمیسیون حقوق بشر مطرح شده هشدار در مورد تهدید به دموکراسی در این کشور در آن سال 2019 گزارش سالانه. چه عمده تهدید به دموکراسی در پاکستان و چگونه می توانید آن جامعه مدنی در مقابله با آنها ؟

وجود دارد تعدادی از برنامه های که در نظر گرفته شده و سخنرانی های ساخته شده توسط کسانی که در قدرت است که ثابت کرد که خان دولت را تضعیف برتری مجلس به تمسخر هنجارهای دموکراتیک و سوالات خودمختاری.

پاکستان نمی تواند در صلح با خود و بدون فدرالیسم و دموکراسی و هرگز رستگار بدون تشویق برابر شهروندی صرف نظر از کلاس ایمان یا قومیت. وجود دارد تمایل ذاتی در میان نخبگان حاکم – مدنی و نظامی به طور یکسان به تمرکز قدرت و برای خلاص شدن از 18 متمم قانون اساسی است که قدرت federating واحد استان.

هر دو مدنی و سیاسی جوامع در پاکستان باید مسئولیت برای حفاظت از قانون اساسی دموکراسی فدرالیسم و برتری مجلس با مقاومت در برابر هر گونه اقدامات خواهد شد که مخل به این کشور یکپارچگی و امنیت.

هریس Khalique است دبیر کمیسیون حقوق بشر پاکستان عضویت مبتنی بر سازمان مستقل.

هر شب DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن