Coronavirus نگه می دارد و سریلانکا بدون عملکرد مجلس

با سریلانکا پارلمان منحل و انتخابات به تعویق افتاد گیر این Rajapaksa برادران در حال اجرا در کشور بدون هر گونه

توسط NEWSCENTERALS در 9 خرداد 1399

با سریلانکا پارلمان منحل و انتخابات به تعویق افتاد گیر این Rajapaksa برادران در حال اجرا در کشور بدون هر گونه چک در قدرت خود را.

به عنوان سریلانکا تا حدی کاسته آن coronavirus مستند در روز سه شنبه با حکومت بودن آرامش در مناطق کلمبو و گمپها توجه است دوباره تغییر به سریلانکا رئیس جمهور Gotabaya Rajapaksa و تصمیم خود برای انحلال پارلمان این کشور و نصب برادرش ماهیندا به عنوان نخست وزیر.

سریلانکا است که در حال حاضر اساسا عملکرد بدون یک نماینده مجلس برای بررسی Rajapaksas قدرت و قانون اساسی فعالان می خواهید یک انتخابات به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است.

Rajapaksa به راحتی برنده سریلانکا در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر گذشته و در زمان کار با مخالفت اکثریت مجلس است. او سپس محلول مجلس در مارس 2, یک حرکت مجاز سریلانکا قانون اساسی و به نام برای انتخابات جدید در آوریل 25.

Rajapaksa های سریلانکا Podujana Peramuna (SLPP) می خواهد به تغییر توازن به نفع آن با قریب دو سوم اکثریت.

در سریلانکا سیستم دولت, رئیس جمهور, انتصاب یک نخست وزیر و آنها را به اشتراک اجرایی قدرت. پس از 2019 انتخابات Rajapaksa برادران اشغال هر دو موقعیت و اگر یک انتخابات تورهای حزب خود را یک اکثریت دو-سوم آنها را تثبیت کنترل سیاسی سریلانکا.

اشتراک, به, تاج, جمع و جور — DW خبرنامه ردیابی coronavirus در آسیا

هیچ انتخابات تا ماه اوت ؟

اما coronavirus همه گیر انداخته است این روند را به درهم و برهمی است. انتخابات باید به تعویق افتاده است, ژوئن 20 و نگرانی وجود دارد که رای گیری می تواند تحت فشار قرار دادند یک بار دیگر اگر مورد تعداد سنبله.

"وجود دارد هیچ چیز بحث در مورد انحلال مجلس به عنوان قانون اساسی بندهایی که برای آن اجازه می دهد" گفت: Asanga Welikala یک سری لنکایی قانون اساسی متخصص."اما اعمال این قدرت را به یک موضوع بسیار مهم قانون انتخابات و اولین جلسه پارلمان جدید برگزار می شود ظرف سه ماه," او گفت: DW. "این است که به اطمینان حاصل شود که این دوره که در طی آن هیچ کاربردی پارلمان به شدت محدود است."

تجدید نظر تاریخ برای انتخابات راه اندازی شد به عنوان ژوئن 20. این قاب زمان عبور از سه ماه به آستانه در تاریخ 2 ژوئن.

"مسائل بدتر شده پس از انتخابات نشان داد که ممکن است هیچ انتخابات مجلس تا ماه اوت" Welikala اضافه شده است.

کمیسیون مستقل انتخابات هفته گذشته گفت که آن را نمی خواهد بود آماده برای انتخابات جدید, تاریخ انتخابات به عنوان تنها می تواند برگزار شد 10 هفته پس از مقامات بهداشتی اعلام کرد که آن را بی خطر است برای رای دهندگان برای رفتن به پای صندوق های رای.

سریلانکا گزارش شده حدود 1500 COVID-19 موارد و 10 مرگ و میر. در حالی که خود را مهار این بیماری همه گیر شده است یک موفقیت تلقی می شود در منطقه منتقدان حفظ آن تست نشده است به اندازه کافی برای ارائه یک تصویر دقیق از موارد.

ادامه مطلب: Coronavirus: کشورهای تقلا برای بازیابی گردشگران رشته در آسیا

تماس به reconvene پارلمان

سریلانکا دادگاه عالی در حال حاضر در حال پردازش رقابت دادخواست در انتخابات پارلمانی جدید. یک طرف هشدار داده است در برابر برگزاری انتخابات بیش از حد به زودی به عنوان COVID-19 همچنان یک تهدید.

از طرف دیگر دادخواست به لغو جمهور Rajapaksa انحلال پارلمان این استدلال نیاز به ثبات حکومت و این واقعیت است که مجلس این دوره را به پایان رسید در ماه سپتامبر به هر حال.

Rajapaksa دولت مدعی است که پس از منحل همان مجلس نمی تواند به ارمغان آورد به زندگی است. اما طبق ماده 70 سریلانکا را اساسی حل مجلس ممکن است reconvened در مواقع اضطراری است.

ادامه مطلب: سریلانکا: از Rajapaksa برادران پیاده روی دیپلماتیک tightrope با چین و هند

Rajapaksa تحکیم قدرت

در خلاء سیاسی ناشی از کوروناویروس مستندات, Rajapaksa تقویت شده است خود را گرفتن در ادارات دولتی با انتصاب سابق مقامات نظامی به تعدادی از موقعیت های کلیدی در وزارتخانه.

در صورت عدم وجود یک قوه مقننه سریلانکا coronavirus پاسخ است که سازی توسط Rajapaksa رهبری اجرایی و نظامی است.

"رئیس جمهور به تثبیت خود تجدید نظر اکثریت" گفت: Ruki فرناندو یک فعال حقوق بشر مستقر در پایتخت کلمبو. "شده است وجود دارد تشدید سرکوب مخالفان به عنوان کشور جنگ همه گیر."

"اقلیت ها به ویژه مسلمانان را در بر داشت خود را در پایان دریافت از نفرت است."

ادامه مطلب: سریلانکا: اقلیت های ترس بازگشت Gotabaya Rajapaksa در انتخابات ریاست جمهوری

در همان زمان Rajapaksa اتحاد ادغام چند نهاد به وزارتخانه ها که در حال حاضر تحت نفوذ خود را.

"این اقدامات بیشتر سیاسی از قانون اساسی و دولت آن را روشن ساخته است که از آن مراقبت می کند بسیار مورد قانون اساسی" گفت: Welikala.

Rajapaska مبارزات انتخاباتی برای رئیس جمهور امیدوار به تمرکز قدرت و تشدید امنیت.

"کل روایت شده است امنیت محور با شروع از عید پاک حملات تا انتخابات" گفت: Tarun Nair, یک تحلیلگر اطلاعاتی.

"انتخاب شد که با وعده رهبری قوی به عنوان سینهالی های بودایی اکثریت دیده است او را به عنوان ابزاری در پایان سریلانکا جنگ داخلی."

"او در نظر دارد با استفاده از خود تجدید نظر نظامی به منظور تقویت کنترل بر حکومت" Nair اضافه شده است.

ادامه مطلب: سریلانکا سیاسی بحران: در سایه چین و هندtinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب